boke
[Usunięty]
dotacja z UE/UP
Witam!
sprawa trochę skomplikowana - mianowicie:
czy jest możliwość otrzymania dotacji z UE/UP dla osoby pracującej?
w google nie znalazłem odpowiedzi ....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
boke, z urzędu pracy nie ma możliwości, bo żeby otrzymać trzeba być w UP zarejestrowanym a jak wiadomo jest to urząd dla osób bezrobotnych.

Każda dotacja ma swoje wytyczne (piszę o pozostałych). W niektórych pojawia się "dla osób pracujących" albo "bezrobotnych". Często wytyczne się sumują, tzn. np. może być osoba pracująca, ale np. do któregoś roku życia albo zamieszkująca taką a taką wieś. Wszystko zależy od wytycznych danego konkursu, bo w różnych miejsach teoretycznie te same dotację mogą być "okraszone" innymi wytycznymi.

Gdy np. u mnie w Starachowicach był konkurs 6.2 otrzymałem odpowiedź, że mogą być osoby pracujące, ale w pierwszej kolejności będą przyjmowane wnioski bezrobotnych ... tyle, że akurat było równo tyle wniosków złożonych ile z założenia mieli przyjąć w związku z tym wszyscy dostali :-)
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Za sołtysem z UP można dostać tylko będąc bezrobotnym (okres zależy od konkretnego urzędu - niektóre wymagają 3 miesięcy, a niektóre dopuszczają nawet 'świeżych' bezrobotnych)
Dotacje typowo unijne, np. POKL to co innego. Kierują się zwykle tzw. kryterium zagrożenia wykluczeniem społecznym, czyli preferowane są np. kobiety, osoby po 50 roku życia czy absolwenci. Z tym, że większość tegorocznych projektów POKL już trwa...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Może ja się nie znam, ale obecnie lwa część moich dochodów pochodzi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który dysponuje w moim województwie środkami z UE w ramach PO KL. A pracujący jestem swoją drogą.
I z moich doświadczeń wynika, że trzeba znaleźć odpowiedni konkurs, mieć dobry pomysł, zorganizować wsparcie organizacyjno-instytucjonalne (bo osoba fizyczna startować w konkursach nie może), napisać projekt, przejść przez całe procedury konkursowe, wygrać, podpisać umowę i potem się pałować z biurokracją ciesząc z otrzymywanych środków.
A! I jeszcze przydałoby się modlić, żeby kosztów nie zakwestionowano, bo wtedy wtopa i trzeba kasę oddać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach