Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
AF 540 FGZ świeży zakup kilka błysków i klapa...
hej,

kupiłem używaną lampę AF 540 FGZ, kilku minutowy przegląd funkcji, kilka błyśnięć testowych i na stopkę do GX20. Od tego momentu lampa nie wyzwala flasha...

łączność z lustrzanką zachowana ale podczas zwalniania migawki słyszę pstryknięcie w lampie ale bez błysku... po zdjęciu lampy takie same objawy, modelowanie i jedna sekunda w wyraźnymi "pykaniami" wewnątrz lampy ale bez błysku, to samo po przyciśnięciu "test" słychać że baterie ładują lampę, zapala się na dioda "test/modelling" ale nie ma błysku z lampy :(

nie wiem co się stało, po kilku testowych błyskach lampa nie działa, mechanika "zoom" działa poprawnie, zmieniałem już chyba wszystkie ustawienia i klapa...

dodam, że lampa leżała ponad pół roku nie używana...

albo coś nagrzebałem w ustawieniach albo lampa się "przepaliła" albo już amator ze mnie totalny ;) może ktoś spotkał się z podobnym problemem ...załamka :(
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Może jakiś reset ustawień fo fabrycznych ? :idea:
Volcom napisał/a:
dodam, że lampa leżała ponad pół roku nie używana...
W metzach zalecane jest włączenie lampy raz na miesiąć, spróbuj nowych baterii.
Tyle mi do głowy przychodzi.

A tak OT - czyżby nowy wątek o padających palnikach w 540 ? :-(
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
zapytam jeszcze tak
mam kilka kompletów naładowanych akumulatorków, więc z zasilaniem nie ma problemu

przełącznik w dół, wciskam przycisk "modelling" z 20-30 tyknięć bez błysków
przełącznik w górę, wciskam przycisk "test" 1 tyknięcie bez błysku

żarnik bez podpięcia do lustrzanki powinien błyskać? ...czego u mnie nie ma :(
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Volcom, robiłeś reset ustawień ?
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
hmm
szukam serwisu, który miał styczność z tymi problemami w pentaxach, autoryzowany na końcu ;)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Hmm... Może po prostu palnik Ci się wypalił? Pewnie naprawa w granicach 100-200 PLN w serwisie...
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie straszcie mnie, bo właśnie do mnie taka lampa jedzie :-|
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
mdfan, spokojnie - moja 540-tka przypala bez problemu ;-)
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
pytanko
"Pewnie naprawa w granicach 100-200 PLN w serwisie..."

jakiś polecany serwis w Wawie? do autoryzowanego nie zaniosę, ekspertyza z 1,000zł hahaha
 
boke
[Usunięty]
A gwarancji już nie ma ?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mdfan napisał/a:
Nie straszcie mnie, bo właśnie do mnie taka lampa jedzie


Spokojnie, moją klient kopnął razem ze statywem i walnęła o kafelki z 1.5 metra. Kawałek stopki się odłamało a wciąż błyska jak nowa. Solidna chińska konstrukcja :-D
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Pozostaje mi wierzyć, że jungli sprzedaje wyłącznie sprzęt najwyższej jakości, który się nie psuje :lol: Ale trochę żartowałem - co ma się popsuć i tak się popsuje niestety.
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
niestety ale jest już po gwarancji...
ma ktoś namiar na serwis w Wawie, który grzebie w tych gratach?
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Volcom napisał/a:
jakiś polecany serwis w Wawie? do autoryzowanego nie zaniosę, ekspertyza z 1,000zł hahaha

Gadanie - zadzwoń do Apollo i się dowiedz. Właśnie tam wymiana tyle kosztowała - kiedyś na forum bodajże czytałem.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Dzisiaj dotarła do mnie moja lampa i wszystko jest ok. Poczytałem sobie też instrukcję i mam pytanko do autora wątku. Ile razy z rzędu odpalałeś tę lampę ? Bo rozumiem, że był to również błysk modelujący. Może po prostu przesadziłeś ?
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
hmm
błysk modelujący + test, może ze 2x taka operacja więc nie ma obawy
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
I jak tam z lampą sprawa się rozwinęła?? naprawiona?

Miałem podobny problem tylko z SIGMĄ DG super, wylądowała w serwisie na szczęście na gwaranci, skończyło się na wymianie na "niby nową" Gość w serwisie twierdził że to wina softu ale nie mieli u siebie żeby wgrać na nowo..... z drugiej strony skoro są pyknięcia (u mnie też tak było) to ja bym stawiał na jakieś przebicie zwarcie etc....
 
Volcom  Dołączył: 25 Lip 2009
hmm
no właśnie nie miałem czasu się tym zająć, w kolejnym tygodniu dzwonię do Apollo w sprawie kontaktu z serwisem

pozdro,
 
paulina1988  Dołączyła: 01 Wrz 2009
Re: PentaX k-m świeży zakup i pech...
kupiłam nowy pentax K-m załadowuje nowe baterie i klapa nawet mi się nie załacza ....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paulina1988 napisał/a:
załadowuje nowe baterie

baterie, czy akumulatory :?:
jeżeli baterie, to jakie baterie :?:

na bateriach rzeczywiście może nie ruszyć, jeżeli to najzwyklejsze baterie ze sklepu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach