BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
przekierowanie portów
Witam,
mam problem z pewnym informatycznym zagadnieniem i nie mam do kogo się zwrócić.
Pokrótce opiszę o co się rozchodzi. Miałem na stacjonarnym komputerze zewnętrzne IP jednak dziś stwierdziłem, że zmienię je na laptopa i tak też zrobiłem. Zadzwoniłem do dostawcy, bez problemu zmienili. Potem okazało się, że mając router powinienem podać mac adres routera a nie karty sieciowej lapka. Więc znów telefon do nich, zmienili IP na adres który sie zgłaszał, czyli routera.
I wszystko powinno być cacy, jednakże cały czas pokazuje jakbym miał IP wewnętrzne i wszystkie porty poblokowane. Próbowałem przekierować porty w/g instrukcji na TEJ stronie dla D-LINK DI-524 jednakże nie wiele to daje. Utorrent nadal pokazuje ten sam komunikat: An error has occurred!

Port 33901 does not appear to be open.

co można jeszcze zrobić? pomóżcie.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Re: przekierowanie portów
YellowLabel napisał/a:
Więc znów telefon do nich, zmienili IP na adres który sie zgłaszał, czyli routera

IMHO to był błąd. Należało nigdzie nie dzwonić tylko sklonować macadres na routerze i ustawić wcześniejsze ip i powinno działać... jak to teraz zrobić aby działało to nie bardzo wiem... jakiś programik do zmiany macadresu karty w lapku czy coś takiego?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
zawsze moge zadzwonic spowrotem i ustawic IP zewnetrzne na mac adres lapka
 
Berrt  Dołączył: 20 Cze 2009
Przekierowałeś na routerze port 33901 na swoj adres IP, czy jakieś inne porty?
Spróbuj ewentualnie ustawić wszystkie porty na adres laptopa.
BTW Jeśli miałeś wcześniej ustawione przekierowanie na routerze na ten poprzedni komputer to penie powinieneś usunąć tą regułę.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przecież forwarding na routerze powinien zadziałać.

Jakie masz IP wewnętrzne kompa na który chcesz przekierować port? Jak masz na routerze DHCP, to może być problem - ustaw stałe IP wewnętrzne dla tego kompa (i dla laptopa też). Wyłącz DHCP na routerze.

Jak wypełniłeś te ustawienia?

 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
użyj tej strony :
http://portforward.com/

nie wyłączaj DHCP, zobacz z jakiego zakresu twój d-lnik przydziela adresację IP. (i tak jeśli zaczyna od 192.168.1.100, to ustaw sobie na swojej karcie w kompie ,na którym jest torrent adres 192.168.1.101. jako bramę wpisz adres routera jako 1 dns również adres routera. Przekieruj porty dla nr IP 192.168.101.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
w linijce Destination masz udostępnione przekierowanie tylko dla numeru IP 192.168.0.100 , taki sam numer musisz mieć wpisany na swoim kompie ( dobrze byłoby jakbyś miał inną adresację numerów IP niż ta która została wyznaczona przez twojego dostawcę internetowego , to tak na marginesie ) . Po drugie w okienkach "Port Range" jest określone przepuszczanie pakietów tylko dla portów od 4661 do 4665 , usuń te wpisy i zostaw pola puste , albo wpisz gwiazdki wtedy wszystkie porty będą odblokowane . Od blokowania śmieci i zabezpieczania sieci jest firewall .

[ Dodano: 2009-08-05, 23:26 ]
PS . sory zauważyłem że jesteś w zakładce firewall , w okienkach port range wpisz 33901

PS 2 . napisz może jeszcze jaki zakres numerów IP określił twó dostawca internetowy , jaki numer IP ma twój apek i jaki twój komp. (powinno być łatwiej)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
YellowLabel, najprościej dla tego routera to będzie ustawienie komputera w DMZ na routerze - może niezbyt ładnie, ale jeśli nie kumasz zbytnio tych zagadnień, to DMZ powinno rozwiązać Twoje problemy z przekierowaniami. Mogą się pojawić nowe problemy, np z bezpieczeństwem takiego kompa :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
l_uka napisał/a:
najprościej dla tego routera to będzie ustawienie komputera w DMZ na routerze

i tu powinien być szatański śmiech z horrorów

l_uka napisał/a:
Mogą się pojawić nowe problemy, np z bezpieczeństwem takiego kompa :evilsmile:

a tu po raz drugi, 2 razy głośniej ;-)

ale fakt, to najprostsze rozwiązanie, ale nie najlepsze niestety (na szczęście)
:evilsmile:
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
a nie najprościej włączyć usługę UPNP
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
mówicie do mnie o rzeczach o których nie mam pojęcia :D
Jarek Dabrowski, no wypełniłem dokładnie jak tam jest pokazane.
 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
a nie łatwiej po prostu w zakładce Virtual server swojego routera zrobić to przekierowanie...

wpisać stały adres Ip , który nadasz swojej karcie zgodnie z tym co daje DHCP, wybrać dwa protokoły i wpisać port, który ma być przekierowany...

http://portforward.com/en...24/Utorrent.htm
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
jagielus napisał/a:
wpisać stały adres Ip , który nadasz swojej karcie zgodnie z tym co daje DHCP

Albo stały adres IP, albo DHCP. Jeżeli zastosujesz oba rozwiązania przy kilku komputerach jest tylko kwestią czasu pojawienie się komunikatu o z duplikowaniu adresu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
że jak :?:

na stałe adresy ustalasz sobie załóżmy zakres od .2 do .20 (ile tam komputerów potrzebujesz) na DHCP dajesz od .21 do końca i bangla

nigdy nie miałem z tym problemu
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
opiszon,

Zgoda, można ale musisz podzielić zakres adresów. Gdzie masz tą informację w poście na który ja odpowiadałem?
Przecież autor wyraźnie zastrzegł, że nie do końca wie o czym tu piszemy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jack napisał/a:
Przecież autor wyraźnie zastrzegł, że nie do końca wie o czym tu piszemy.

co nie zmienia faktu że to
jack napisał/a:
Albo stały adres IP, albo DHCP. Jeżeli zastosujesz oba rozwiązania przy kilku komputerach jest tylko kwestią czasu pojawienie się komunikatu o z duplikowaniu adresu.

nie jest prawdą
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
opiszon napisał/a:
nie jest prawdą

Zależy od wykonania: jeden komputer ma stały adres, pozostałe pobierają adresy z DHCP i wszystko zależy od tego kiedy włączysz ten ze stałym IP.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
konfiguracja dhcp na serwerze lub routerku może być albo statyczna albo dynamiczna albo mieszana , niezależnie od tego jakie rozwiązanie się wybierze najlepiej dhcp konfigurować właśnie na serwerku ( lub innym prostym urządzeniu ) , ponieważ wtedy unika się konfliktów numerów IP . Natomiast przy adresowaniu sieci trzeba pamiętać o masce podsieci , maska ta definiuje zakres numerów IP http://pl.wikipedia.org/wiki/Maska_podsieci . Kolega ma najprawdopodobniej tylko jeden lub dwa kompy podłączone do sieci , i nie ma tu co sobie zbytnio tymi sprawami głowę zawracać .

Powtórzę jeszcze raz , jeżeli nie masz żadnych problemów z internetem w przeglądarce to w okienkach port range wpisz 33901 i powinno zadziałać . W polu tym zawsze wpisuje się numer portu lub portów zalecany przez program . Niektóre sieciowe zasysacze potrzebują innego portu dla protokołu tcp a innego dla udp .

Porty służą aplikacją lub programom uruchamianym na komputerach które są podłączone do internetu w celu komunikacji i ogarnianiu chaosu http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_protoko%C5%82u .

PS . ewentualnie pokaż inne zakładki z apeka HOME itp , chodzi głównie o podstawową konfiguracje , i spokojnie to da sie opanować :D
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
hmm, działa panowie. Dzięki.
Dodałem różne rzeczy do routera i jakoś port jest otwarty - nie wiem jak i czemu ale jest :d

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach