sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: wielkie dzięki
awakqwq napisał/a:
Co do wizjera, cóż mogę powiedzieć, jestem BAARDZO ślepym człowiekiem i lubię wygodę. "Macałem" DL w sklepie i jego wizjer był IMHO wystarczająco duży (zwłaszcza że porównywałem z e500).

Wizjer Dl-a jest zdaje sie najlepszy w swojej klasie.

Cytat
Pewnie jak będę kupował lustro i K100d będzie poniżej 3k to będzie to mój wybór. Zwłaszcz że wiem że dużych pieniędzy na szkła nie mam i raczej nie będe miał, a manuali kilka w domu jest i pewnie jeszcze kilka kupię :) + stabilizacja palce lizać :) (może lepiej zdjęcia robić:P

K100D to bardzo fajny korpus - dobrze wrozy na przyszlosc Pentaxowi ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
K100D to bardzo fajny korpus - dobrze wrozy na przyszlosc Pentaxowi

tylko kiedy w końcu będzie można go pomacać :oops:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
a jak z dostępnością na rynku?
Tylko jak będzie wyglądać dystrybucja Pentaxa w Polsce?? Firma Apollo była raczej bardzo kiepskim przedstawicielem a ceny Pentaxa IMHO absurdalnie wysokie!! No i szkła, lampy, akcesoria podobno ciężko u nas kupić. Pamiętam (jeszcze na starym forum Pentaxa) pewien użytkownik chciał u nas kupić szkło Tamron AF 28-75 mm F2.8 z mocowaniem Tamrona i był z tym straszny kłopot bo wszędzie były z mocowaniem C i N czasem KM a Penaxa brak :(

ps
przyłączam się do pytania o datę wyjścia na polski rynek K100D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: a jak z dostępnością na rynku?
awakqwq napisał/a:
pewien użytkownik chciał u nas kupić szkło Tamron AF 28-75 mm F2.8 z mocowaniem Tamrona i był z tym straszny kłopot bo wszędzie były z mocowaniem C i N czasem KM a Penaxa brak :(



eeee, a co to ma wspolnego z pentaksem?? Sadze ze zyjemy w Europie i jesli nikt w Polsce nie jest w stanie Ci czegos sprzedac, na pewno znajdzie sie ktos inny w kraju osciennym :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
l_uka ja wszystko rozumiem, ale na Miłość Boską mieszkam w Polsce i chciałbym (pobożne życzenie) móc kupować rzeczy w kraju a nie musieć po nie jeżdzić za granice bo u nas nie ma albo jest dużo drożej wrr i chyba nie jestem w tym osamotniony ;-) Jak to jest że sprzęt C i N można po "normalnych" cenach nabyć w kraju a Pentaxa już nie ??
Mam nadzieje że się to wkrótce zmieni.
Jak dobrze, że nie będzie mnie stać na problemy z nowymi szkłami :P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: a jak z dostępnością na rynku?
awakqwq napisał/a:
Tylko jak będzie wyglądać dystrybucja Pentaxa w Polsce?? Firma Apollo była raczej bardzo kiepskim przedstawicielem a ceny Pentaxa IMHO absurdalnie wysokie!!

Mysle, ze idzie nowe - tj. sa duze szanse, ze sytuacja zmieni sie na lepsze. Zresta juz ostatnio sporo sie poprawilo - ceny Dl-a byly ostatnio nizsze niz w Europie, obiektywy takie jak DFA 100 macro czy DA 16-45 maja ceny w zasadzie identyczne z Europa. Inna sprawa, ze Pentax Europe dyktuje dosc wysokie ceny Pentaxa w calej UE w porownaniu np. do USA, ale to raczej wina Niemcow z ich rozbuchanym socjalem i podatkami...

Cytat
No i szkła, lampy, akcesoria podobno ciężko u nas kupić. Pamiętam (jeszcze na starym forum Pentaxa) pewien użytkownik chciał u nas kupić szkło Tamron AF 28-75 mm F2.8 z mocowaniem Tamrona i był z tym straszny kłopot bo wszędzie były z mocowaniem C i N czasem KM a Penaxa brak :(

E tam, po prostu czasem trzeba troche poczekac - ja czekalem dwa tygodnie na tego Tamrona, ale w koncu dotarl bez problemu a wlasciwie sam odebralem w drodze na ostatni plener z e-cyfrowe.pl w Gdansku. Jest slabiej z Pentaxem niz z innymi, bo Pentax rzeczywiscie jest u nas mniej popularny niz np. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, ale dla chcacego nic trudnego. Mi np. udalo sie kupic dwa topowe szkla Pentaxa z serii gwiazdek od reki za cene sporo nizsza niz w Europie, oczywiscie z pelna gwarancja.

Cytat
przyłączam się do pytania o datę wyjścia na polski rynek K100D

Kwestia najblizszych tygodni.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
SR
Ciekawą sprawą jest, że podobno włączenie redukcji wstrząsów w K100D nie powoduje zwiększenia zużycia energii/skrócenia działania aparatu.

http://www.pentaxslr.com/...ACT%20SHEET.pdf

Wydawało mi się, że czytałem, że w systemie KM włączenie AS skracało żywotność baterii.
W takim razie byłaby to kolejna zaleta systemu Pentax-a :)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: SR
gebi napisał/a:
Ciekawą sprawą jest, że podobno włączenie redukcji wstrząsów w K100D nie powoduje zwiększenia zużycia energii/skrócenia działania aparatu.

http://www.pentaxslr.com/...ACT%20SHEET.pdf

Wydawało mi się, że czytałem, że w systemie KM włączenie AS skracało żywotność baterii.
W takim razie byłaby to kolejna zaleta systemu Pentax-a :)

Wydawalo Ci sie. AS podobnie jak SR w cyfrankach wlacza sie tylko na ulamek sekundy w czasie robienia zdjecia i ma minmalny wplyw na zuzycie pradu. Co innego w kompaktach Minolty, tam AS dzialal na stale - stad i bylo wyzsze zuzycie energii.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Re: a jak z dostępnością na rynku?
sylwiusz napisał/a:
Kwestia najblizszych tygodni.


No to czekam z niecierpliwością :-D . Czy podobnie jak ma się to z alfa a100 od razu pojawią sie obszerne preview (piękne polskie słowo) prezentacje tego aparatu w serwisach internetowych??

sylwiusz dziękuję za odpowiedzi.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: a jak z dostępnością na rynku?
Sylwiusz,
A polecasz jakies dobre sklepy Pentax w POlsce, z dobrymi cenami itd i dobra oferta?
Ja tez bylem i jest nieraz zwollennikiem FF ale sa jednka pewne problemyz FF i szerokimi katami a nawet z 28mm aczkolwiek sa i zalety. Tyle ze jak SR dziala z kazdym szklem , zapewne Da 21mm bedzie b dobry i moze z Samsungiem serwis bedzie o niebo lepszy to warto sie pchac w puszki APS, ztele sa zalety
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: a jak z dostępnością na rynku?
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
A polecasz jakies dobre sklepy Pentax w POlsce, z dobrymi cenami itd i dobra oferta?
Ja tez bylem i jest nieraz zwollennikiem FF ale sa jednka pewne problemyz FF i szerokimi katami a nawet z 28mm aczkolwiek sa i zalety. Tyle ze jak SR dziala z kazdym szklem , zapewne Da 21mm bedzie b dobry i moze z Samsungiem serwis bedzie o niebo lepszy to warto się pchac w puszki APS, ztele sa zalety

Kupowalem sprzet Pentaxa w Aster-foto zawsze bez problemu i maja tam dobre ceny.

[ Dodano: 2006-06-09, 15:01 ]
Bomba! W "SHAKE_REDUCTION_FACT SHEET.pdf" czytamy:
"Based on a free-floating sensor design, PENTAX SR is superior to other sensor-moving systems because it uses no guide rails, allowing the sensor to oscillate in three directions—horizontally, vertically, and rotationally."
Znaczy sie SR daje dodatkowo mozliwosc kompensowania obrotow(!) - tego nie ma w AS Minolty, Sony sie nie chwali, ze to wprowadzili (znajac ich marketing pochwaliliby sie), takiej mozliwosci nie daja tez szkla ze stabilizacja - naprawde jestem pod wrazeniem - dobrze to rozwiazali!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
????? cos mi tu......tzn. wreszcie bede mial proste zdjecia?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Znaczy się SR daje dodatkowo mozliwosc kompensowania obrotow(!)

yyy tzn. że co daje? bo nie kapuje :oops:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rotationally - wedle ktorej osi??????
obiektywu?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aaaa już kapuje dzięki pytaniu fafniaka ;) .. chyba takby to trzeba było rozumieć, że będzie stabilizował również, gdyby prawą ręką szarpnąć korpusem w góre a lewą w dół lub odwrotnie .. albo szarpnąć którąś ręką w góre lub w dół pozostawiając druga w niezmienionej pozycji - dobrze kombinuje?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aaaa już kapuje dzięki pytaniu fafniaka ;) .. chyba takby to trzeba było rozumieć, że będzie stabilizował również, gdyby prawą ręką szarpnąć korpusem w góre a lewą w dół lub odwrotnie .. albo szarpnąć którąś ręką w góre lub w dół pozostawiając druga w niezmienionej pozycji - dobrze kombinuje?

Idealnie :-) W sumie dobrze to Pentax wymyslil, bo przeciez raczej obie dlonie nie drgaja nam synchronicznie? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
????? cos mi tu......tzn. wreszcie bede mial proste zdjecia?

Ty? Nigdy! :evil:

Zastanawia mnie jedno na chwilę obecną. Ilu - po wyjściu K100D i K10D wymieni obecnie posiadane DSLRy (Fafniak - jak zwykle występujesz jako błąd statystyczny) i jakie będą tego powody.
Po prostu dysponując niezobowiązującymi 3K wolałbym wydać je na np. 12-24/4.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
sołtys napisał/a:
aaaa już kapuje dzięki pytaniu fafniaka ;) .. chyba takby to trzeba było rozumieć, że będzie stabilizował również, gdyby prawą ręką szarpnąć korpusem w góre a lewą w dół lub odwrotnie .. albo szarpnąć którąś ręką w góre lub w dół pozostawiając druga w niezmienionej pozycji - dobrze kombinuje?

Idealnie :-) W sumie dobrze to Pentax wymyslil, bo przeciez raczej obie dlonie nie drgaja nam synchronicznie? ;-)

hej
Wlasnie czytajac rano o tym tez sie zastanawialme nad rozwiazaniem i faktycznie pewnie jest tak jak tlumaczyles Ty, a jak w Sony sa ustawione te osie ze jakos daja w roznych kierunkach stabilizacje?Tak czy owak mam nadzieje ze bedzie sie to sprawdzalo b dobrze, SOny twierdzi ze ich daje do 3,5 stopnia. Natomiast ciekaw jestem tych nowosci Samsunga 4.07.2006....
Sylwiusz a co ejszcze ciekawego bedzie meic K10D?Czy to bedzie cos w cenie D200?Jak tak to nie bedzie miec Pentax 10mln w cenie okolo Sony, bo jednak 3500zl za 10mln a 6500zl to jest roznica a Sony ma stab i antykurz a dla amatora az tak dobrze wykonanay aparat nie jest konieczny

[ Dodano: 2006-06-09, 16:33 ]
Michu napisał/a:
Fafniak napisał/a:
????? cos mi tu......tzn. wreszcie bede mial proste zdjecia?

Ty? Nigdy! :evil:

Zastanawia mnie jedno na chwilę obecną. Ilu - po wyjściu K100D i K10D wymieni obecnie posiadane DSLRy (Fafniak - jak zwykle występujesz jako błąd statystyczny) i jakie będą tego powody.
Po prostu dysponując niezobowiązującymi 3K wolałbym wydać je na np. 12-24/4.

lepiej moze kupic DA Limited jasne a pewnie swietne....wsio zalezy co kto lubi ja osobiscie za te sadze niebawem 2500zl kupie 10mln z SR, no za rok np poki co slajdy mam. kurcze SR z 105mm czy 135mm tez musi pieknie umozliwisc zdjecia z reki....
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Based on a free-floating sensor design

Znaczy się, zawiesili matrycę na amortyzartorze typu np. końskie włosie i okazuje się, ze działa, prądu nie pobiera. No, no...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Wlasnie czytajac rano o tym tez się zastanawialme nad rozwiazaniem i faktycznie pewnie jest tak jak tlumaczyles Ty, a jak w Sony sa ustawione te osie ze jakos daja w roznych kierunkach stabilizacje?

W AS matryca byla zawieszona na jakis tam sprezynkach i dawala ruch w kierunku x i y (ruch wywolywaly tam elementy piezoelektryczne), nie ma tam mozliwosci obrotu, mialem mozliwosc pobawic sie demem z wycietej 7D :-)

Cytat
Tak czy owak mam nadzieje ze bedzie się to sprawdzalo b dobrze, SOny twierdzi ze ich daje do 3,5 stopnia.

Do twierdzenia potrzebny jest dowod, na razie to marketingowe bla, bla! Pokaza sie obie cyfranki w sprzedazy, to na pewno wczesniej czy pozniej ktos je przetestuje pod tym katem. Poki co fotograf niemiecki, ktory testowal K100D (podawalem link do testu w PDFie niedawno) podaje, ze SR pomaga utrzymac ostrosc do 3 dzialek w dol, orginalny AS KM dawal ponoc do 2...

Cytat
Natomiast ciekaw jestem tych nowosci Samsunga 4.07.2006....

Nowosci cyfrankowe?

Cytat
Sylwiusz a co ejszcze ciekawego bedzie meic K10D?Czy to bedzie cos w cenie D200?Jak tak to nie bedzie miec Pentax 10mln w cenie okolo Sony, bo jednak 3500zl za 10mln a 6500zl to jest roznica a Sony ma stab i antykurz a dla amatora az tak dobrze wykonanay aparat nie jest konieczny

Zdecydowanie K10D bedzie blizej do D200 niz do Alfy 100. Jesli tak faktycznie bedzie, to za jakis czas pojawi sie pewnie cos posrodku - miedzy K10D i K100D. Moze K45D? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach