Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
[K-m] Naciśnięcie czegokolwiek wyzwala migawkę
Ostatnio kupiłem nowego K-m i po jakichś 1500 zdjęciach przydarzyło mi się coś dziwnego.
Otóż wychodzę z kościoła po ślubie i pstrykam młodych z lampą, zamykam lampę przełączam szybko ustawienia bo wychodzimy na dwór i robię jedno zdjęcie po czym nagle aparat zaczyna wariować i robi ich chyba ze 20 ( chodzi tylko o trzask migawki ) oglądam aparat i cokolwiek nie nacisnę to migawka strzeli ze 3-4 razy, każdy przycisk na korpusie dawał taki efekt. Wyłączyłem aparat, odpiąłem obiektyw i widzę że lustro nie opadło i za każdym zdjęciem lustro zamiast się podnieść i opaść to najpierw opada a potem się podnosi. Przy wyłączonym aparacie lustro było u góry. Wyjąłem baterie i zacząłem panikować trochę bo aparat miał wtedy niecały tydzień. Próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy ( czyli żonglerka obiektywami i on-off do bólu ) ale dałem sobie spokój po kilku minutach.
Odłożyłem aparat i po mniej więcej 20min wziąłem go jeszcze raz i się okazało że działa normalnie. Aparat nie zrobił tylko jedno zdjęcie w czasie jego niedziałania.

Wiecie może o co chodzi, co mogło być przyczyną i jak się tego wystrzegać ?

BTW. Witam wszystkich na forum :)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
promieniowanie kosmiczne albo jakaś erupcja na Słońcu 8-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ex3 na wszelki wypadek wgraj najnowszy firmware (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). A jak ci się to znowu zdarzy, to serwis.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
promieniowanie kosmiczne albo jakaś erupcja na Słońcu 8-)
Słońce od kilku miesięcy podejrzanie spokojne.

Podejrzewam, że efekt może się powtórzyć i jest związany z nadchodzącym uszkodzeniem.
Wiem, że nie brzmi to optymistycznie, ale trudno mi znaleźć innym powód.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
To raczej nie jest powód wzmożonej aktywności Słońca, ta jest prognozowana na rok 2012. Wtedy nasze aparaty będą same robiły zdjęcia ... w sepii, i wszystkie modele zaktualizują się do najnowszego oprogramowania K7D (nawet *istyD).

Ale teraz ... jak Ci się jeszcze raz to zrobi, to chyba serwis ... albo
andrusz napisał/a:
Ex3 na wszelki wypadek wgraj najnowszy firmware
To powinno być do FAQ wstawione (o ile nie jest, nigdy nie czytałem)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach