gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
Pentax K200 i Sigma 70-300,niedziała ustawianie przysłony.
Witam,posiadam od 12 m-cy Pentaxa K200 oraz obiektyw Sigma 70-200/4-5.6 APO DG Macro z pierścieniem ustawczym przesłony,do tej pory wszystko działało bez zażutu , z tego co wiem to ten pierścień jest przydatny tylko w puszkach manualnych,także zawsze go miałem ustawiony na pozycjii A,niedawno wkładam szkło do swojego korpusu a tu niespodzianka , błąd przysłony czyli na wyświetlaczu F-- i brak mozliwości ustawień.Czyściłem styki w korpusie i szkle,ale nic to nie pomogło.Zdaje sie że korpus jest okiej,gdyż mam też szkło kitowe Pentaxa 18-55 ( ale on nie ma pierścienia nastawczego ) i z nim wszystko śmiga bez zarzutu.Czy ktuś by mi mógł poradzić co jest,czy coś ze szkłem czy raczej korpus szwankuje?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sprawdź czy na pewno pierścień przysłon jest na pozycji A - może po prostu lekko wyskoczył
 

gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
No robiłem to kilka razy,wiem że ten pierścień nie jest wykonany super dokładnie,zwłaszcza ta zapadka na pozycjii A,ale chyba tą możliwość wykluczam,bo sprawdzałem na różnych pozycjach i pomiędzy również.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
na różnych innych pozycjach niż A, to nie zadziała (tzn na każdej pozycji poza A będzie F--)
 

gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
No dobra a oprócz tego pierścienia,może jeszcze coś innego być przyczyną tego błędu?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zazwyczaj zanieczyszczone styki (ale to już ponoć wykluczyłeś), a potem to tylko już raczej brak połączenia elektrycznego ze stykami w samym obiektywie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach