nimmid  Dołączył: 26 Cze 2006
Czy opłaca się naprawiać RICOH XR-X
Po dłuższej przerwie w użytkowaniu aparatu wymienionego w temacie pojawił się problem. Nie za każdym razem opada lustro. Do tej pory aparat spisywał się bez zarzutu, więc podejrzewam że jest to spowodowane jakimś zanieczyszczeniem czy brakiem konserwacji. Pewnie niektórzy z Was orientują się jaki może być koszt naprawy/konserwacji tego aparatu?
Przy okazji pytanie, czy znacie jakiś zaufany serwis godny polecenia do którego można wysłać ten aparat oraz przede wszystkim czy koszt naprawy nie przewyższy wartości tego korpusu?
edit: literówka w modelu aparatu :)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jakbyś napisał skąd jesteś pewnie byłoby łatwiej...
 
nimmid  Dołączył: 26 Cze 2006
Z Żywca, dlatego napisałem że chcę wysłać aparat do serwisu, bo w okolicy nie udało mi się namierzyć sprawdzonego serwisu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ceny nie podam ,ale mogę polecić p. Władysława Zawadzkiego z Zielonej Góry. Jesli to nie elektronika,to mechanika nie ma przed nim tajemnic.
Namiar w topiku "Jakie serwisy polecacie".
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=182414#182414 albo polecany kilka postów wyżej przez Ijona serwis w Krakowie .
 
nimmid  Dołączył: 26 Cze 2006
Rozumiem że odpowiedź na pytanie z tematu brzmi Tak ;)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
nimmid napisał/a:
Rozumiem że odpowiedź na pytanie z tematu brzmi Tak ;)

Na to pytanie nikt z nas nie udzieli Ci zdecydowanej odpowiedzi. To musisz sam roztrzygnąć. Jesli darzysz korpus sentymentem,bo to np. pamiątka,to chyba naprawisz niezaleznie od kosztów. Jeśli chcesz naprawić ,by sprzedać,to już sam zdecydujesz. Moja rada : zadzwoń do serwisu takiego czy innego i porozmawiaj. W niektórych już nie chcą brać się za starocie.
 
nimmid  Dołączył: 26 Cze 2006
Jakimś specjalnym sentymentem nie darzę tego aparatu, ale przez dosyć długi okres sprawował się bez zarzutów. Jak na moje wymagania jest to w zupełności wystarczający korpus. Chciałbym go naprawić do dalszego użytku, nie do odsprzedaży, a jako że się sprawdził to uniknąłbym rozterek związanych z wyborem nowego modelu...

edit: Chyba że możecie polecić jakiś przyzwoity korpus oferujący podobną funkcjonalność w rozsądnej cenie :)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
RicoH XR-X to fajna konstrukcja. Trudno znależć coś podobnego. Chyba ,że XR-X 3PF. ;-)
Z pentaksów warty uwagi jest super A. Obecnie można go kupić za rozsądne pieniądze.Z dugiej strony za równowartość super A można nabyć MZ 5/MZ5N, Z 50(rzadki,ale trafia się na Alledrogo). Jeśli nie jest potrzebny Ci TTL-flash,to fajną konstrukcją jest MZ-M (tańszy od super A).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach