argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, Może pokaż swoje. Wciąz krytykujesz.
 

komendante  Dołączył: 15 Cze 2009
@l_ka w linku który podałeś są głównie plenerowe zdjęcia i przy takich warunkach oświetleniowych moje k200 radzi sobie dobrze. To jest robione na kicie-->http://yfrog.com/0yimgp8452fj Gorzej jest w kościele lub na sali gdzie światło zazwyczaj jest bardzo marne a kościelny nie zawsze chce włączyć dodatkowe oświetlenie a i młodzi coraz częściej życzą sobie żeby nie używać zewnętrznej lampy :-|
Tak matth kit do 5D to 24-105L, tak na marginesie to bardzo fajne szkiełko ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
komendante, wiem.. Ale to jest L, drogie i dobre szkło (choć z jakością podobno losowo) i nie można go porównywać z kiciorem za 200zł :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth napisał/a:
kiciorem za 200zł

jeżeli to kicior z k200d, to może to być nawet kicior za 100zł ;-)
 

komendante  Dołączył: 15 Cze 2009
Broń Boże nie porównuje chociaż swojego kita nie zamienił bym na żadna sigme 17-70 itp ;-)
Przy fotografii plenerowej k200 z 50/1.7 i św.pamięci tamronem radziło sobie dobrze niestety schody zaczynały się przy gorszym oświetleniu :-/ z k20 niestety nie miałem do czynienia, wiem o nim tyle co wyczytałem na forum i w testach.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
komendante, jeśli chodzi Ci o szumy to K20 daje jedną działkę więcej. Jeśli chodzi o af to z tamronem jest tak se, krótka gwiadkę trzeba by porównywać do L'ek. No i 5D nigdy nie słynęło z szybkości AF.. Musisz sam wybrać. Ja wziąłbym 5D - szczególnie jak znasz egzemplarz i wiesz, że nie zrobił 200tys ;-) No, ale mi wolny aparat nie przeszkadza. Jak chcesz szybką maszynę do focenia to d300 jest rozwiązaniem, ale "użytecznego" iso działka mniej.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
argawen, raczej nigdy nie krytykuję.

PS. Gdyby to były moje zdjęcia, pierwsze wyrzuciłbym, bo jest na nim zbyt wyraźna jasna obwódka wokół głowy i ramienia. Przypuszczam, że pochodzi z wyciągania świateł i cieni. Drugie jest zbyt wąskie. Trzecie może zainteresować. Na czwartym brakuje dołu, kolano wyskoczyło jak spod ziemi. Na piątym brakuje piersi. Szóste, hmm, zwyczajnie jest. Siódme jest dobre, interesujące. Ósme zwyczajnie nie podoba mi się. Dziewiąte, podobnie jak szóste, zwyczajnie jest. To moje zdanie i Michu się przecież nie obrazi, że jedno jego zdjęcie mi się podoba, a drugie nie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
matth napisał/a:
Do tego matryca 5D świetnie sprawdza się w portrecie.


Echhhh... co za czasy.. a jeszcze niedawno wystarczyło założyć odpowiedni film, czy do portretu bardziej czy do krajobrazu. A teraz to trzeba mieć kilka aparatów, bo jednym się portrety da robić a drugim tylko na dworzu... :evilsmile:

komendante napisał/a:
zrobiłem nim 2 sesje plenerowe i po późniejszym powrocie do swojego k200 jakość zdjęć pozostawiała wile do życzenia.

Co rozumiesz pod pojęciem "jakość"? Ja rozumiem, AF do dupy, lampa do dupy, P-TTL to porażka, małe obiektywy słabo rekompensujące pewne braki, ale jakość?
Naprawdę robicie lepsze zdjęcia w zależności od marki trzymanego aparatu?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Arti napisał/a:
Naprawdę robicie lepsze zdjęcia w zależności od marki trzymanego aparatu?
najlepiej złapać "dobrego fotografa" i tak robić zdjęcia, będzie jeszcze lepiej , a na pewno zabawniej ;-) :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
komendante, Pentagram, spoko, leczcie kompleksy 5D. Ja wysiadam.
 

komendante  Dołączył: 15 Cze 2009
l_uka napisał/a:
komendante, Pentagram, spoko, leczcie kompleksy 5D. Ja wysiadam.


Posiadanie k200 nie jest powodem do kompleksów, bynajmniej nie w moim przypadku;] Gdyby af sprawował się lepiej w trudnych warunkach i szumy przy wyższych czułościach były by mniejsze to nawet nie myślał bym o zmianie bo do codziennych zastosowań w zupełności by mi wystarczył. A jeśli nie potrafisz pojąć że do niektórych zastosowań to co oferuje mi to body to troche mało to trudno.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
l_uka napisał/a:
komendante, Pentagram, spoko, leczcie kompleksy 5D. Ja wysiadam.
:?: :shock: :cry:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
komendante, Pentagram, może po prostu nie rozumiem, o jakiej "jakości" rozmawiamy. Pozdrawiam :-B
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
komendante, osobiscie Ci powiem tak, do plenerow 5d spoko bo nie musisz sie z niczym spieszyc, (AF w piatce nie jest lepszy niz w k200 :-P ) co do reportazu to jednak d300 lepiej sie sprawdzi (pewniejszy AF i do tego szybszy) Chociaz i to tez nie jest specjalnie wielkim problemem, napewno nie w kosciele bo tam spokojnie i na manualu mozna ostrzyc ;-) Na weselu to juz roznie bywa, ale dla chcacego nic trudnego jak to mowia... W sumie moze zamiast tego 5D pomysl o 50D, tak samo jak d300 ma cropa wiec na jedno by wyszlo...

Co do szkiel to zamiast tej 24-70 bral bym jednak jakiegos szerszego zooma 16-35L, a jak nie to budzetowo 17-50/2.8 tamrona do tego C50/1.4 i C85/1.8 + najwyzszy model lampy jezli canon to 580EX II
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Pełna klatka to mniejsza głębia ostrości co przekłada się na potrzebę zastosowania większej przysłony w niektórych sytuacjach . Daje mozliwość zastosowania większej co najmniej o 1 EV czułości . Większa rozpiętość tonów . Choć to w tej chwili przy zastosowaniu współczesnych programów nie powinno ważyć na zdjęciach weselnych . Jest jeszcze jeden mankament . Nie zauważymu kiedy na pełnej matrycy jakiś pyłek osiądzie na matrycy . Po zrobieniu np stu zdjęć na polu lub w jasnym pomieszczeniu , przy przysłonie 8 . Na pełnej klatce bedzie ten pyłek okrutnie widoczny . Wtedy trzeba będzie mozolnie ten pyłek likwidować . Na matrycy mniejszej np 50D czy D300 takie cudo widoczne staje się dopiero przy przysłonie 16 . I nieprawdą jest ze nowoczesne strząsanie kurzu załatwi sprawę . Nie mówie jeszcze o winietowaniu ale to sobie podarujmy . Pewien użytkownik nikona D700 i D300 stwierdził że tego pierwszego używa tylko do zdjęć pozowanych . W innych warunkach jakość odbitek jest podobna . Cena pełnej klatki jest wysoka do tego trzeba doliczyć cenę obiektywu która to cena dla szkieł przystosowanych do pełnej klatki jest też bardzo wysoka . Za cenę kompletu(obiektyw plus aparat) do pełnej klatki można kupić dwa niepełnomatrycowe z obiektywem . Do pozowanych można zastosować obiektywy tele . Przecież na polu mozna cofnąć się parę metrów

[ Dodano: 2009-09-26, 09:44 ]
Jeszcze jedno obiektywy Nikona to nie L- ki można jekupić taniej niż dobre Canona . Taki 16-85VR za niecałe 2000zł to naprawdę dobra propozycja . Długi obiektyw 70-300VR Nikona jest naprawdę niezły prawie ta sama cena za obiektywy Canona zapłacić trzeba więcej

[ Dodano: 2009-09-26, 09:46 ]
Sorry za znaki interpunkcyjne piszę szybko mam kłopoty z neostradą
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pawel1967, czy to tylko przekora, czy rzeczywiście polecasz koledze dwa tanie, ciemne jak studnia zoomy?

Ten argument z pyłkiem na matrycy jest zabójczy. Po co te głupie ludziska kupują pełnoklatkowe aparaty? :shock: Biedni ci ślubniacy na Canonach 5D, Nikonach D3 i D700. :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
pawel1967, czy to tylko przekora, czy rzeczywiście polecasz koledze dwa tanie, ciemne jak studnia zoomy?

Wiesz - jak się fotografuje, tu cytat "na przysłonie 8", koniec cytatu, to po co jaśniejsze? :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
e.. tam... W wersji niskobudżetowej Tamron 17-50 jest do każdego systemu, a gdy kasa nie gra roli - w każdym systemie można kupić świetne szkła "z górnej półki". Lampa - jak nie systemowe - to też świetnego Metza można kupić do każdego z systemów. Zostaje więc wybór puszki. AF jest istotny - to akurat pięta achillesowa Pentaksa (no może poza K7, niestety drogawym, jak to nowość), ogólna ergonomia - ale to w dużej mierze kwestia przyzwyczajeń i upodobań. Nie sądzę, żeby pełna klatka była do takich celów niezbędna. Więc C czy N? Sony też się nada... ;-) Zostaje oko fotografa.... jak zwykle najważniejszy element.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ja mam fajny system do fotografii ślubnej. Samsung GX-20 + SMC Pentax FA35/2 + Nikon SB600 ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
andrusz napisał/a:
jak już zmieniać, to na pełną klatkę 5D albo D700. Ale wg mnie lepiej i taniej K-7 + grip + lampa.


Wytłumacz mi dlaczego lepiej niż 5D lub D700, jestem bardzo ciekawy :roll:

Bo, że taniej to rozumie, choć 5D idzie wyrwać w dobrym stanie taniej niż obecna cena K7

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach