matb  Dołączył: 02 Lis 2006
SMC FAJ 28-80 - warte coś?
Powszechnie wiadomo (bo tak zwana fama głosi), że szkła FAJ to najlepszych się nie zaliczają. Ale za to tanie są. Ja bym prosił jednak konkretnie - jak się sprawdzają w działaniu i jak tanie są.
Chodzi mnie po głowie, żeby zrobić mały apgrejd MZ-50 i używać tego aparatu na rowerowych wycieczkach. Apgrejt miałby właśnie polegać na wymianie kitowego F35-80 na tytułowego FAJ'a. Choćby dlatego, że szeroki kąt szerszy, a w tym F35-80 jakość przy ogniskowych między 35mm a 50mm są takie sobie.
Ale - czy ten FAJ w ogóle do współpracy z wykastrowanym MZ-50 będzie pracował? I jak się ma jakościowo ten FAJ do SMC F 35-80? Warto w ogóle taki apgrejd zrobić?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
FAJ jest w zasadzie obiektywem FA, tylko z usunietym pierscieniem przeslon, ktorego i tak sie nie da uzyc nz MZ-50, wiec bedzie dzialal na 100%. Czy jest lepszy/gorszy? Trudno powiedziec, oba szkla to klasa podstawowa amatorska, czasem trafiaja sie lepsze sztuki, ale najczesciej sa dosc przecietne ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
za 100 zł brutto warto? - Jest wyprzedaż w Apollo....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Za to cene pewnie tak. Za tyle samo pojdzie potem na Allegro, wiec ryzyka ni ma ;-)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Jeżeli konstrukcja wewnątrz jest identyczna jak w FA 28-80mm, którego mam to polecam za tę cenę. Całkiem przyzwoite szkiełko, w miarę jasne do 50mm. Powłoki też dobrze spełniają swoje zadanie. Jedynie plastik może drażnić oczy, ale mój ma już 6 lat i jakoś nic nie wskazuje na to by ten plastik chciał sobie popękać przy kontakcie z podłogą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach