Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Obiektywy P67 do P6
Da się jakoś podpiąć do Pentacona Siksa obiektywy od Pentaksa 67? Jakaś przejściówka może jest, albo coś. Wyczytałem, że "register distance" w Pentaksie jest większy niż w Pentaconie, więc teoretycznie powinno się dać.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
zniknął mój post więc powtórzę-

a po co ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla, to ma sens. Przy obecnych cenach takumarow to moze byc kuszaca perspektywa, pod warunkiem, ze masz naprawde sprawnego psiksa.

Ja niestety o takiej przejsciowce nie slyszalem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Oj tam po co. Jest milion powodów. :P Chciałbym wypróbować 105/2.4 a nie mam 67. Sam obiektyw nie jest kosmicznie drogi. Kolejny powód jest taki, że Pentax jest 6x7 a P6 6x6. A jakby mi się spodobał, to może kiedyś zdobyłbym aparat do niego.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
przejściówki nie ma, ale zrobienie takiej to nie problem - jak już napisałeś dystans dla 6x7 jest większy. TYlko że - to się nie opłaca, musiałbyś kupić któryś z pierścieni pośrednich do 6x7 (a one chodzą w kompletach ca.80-100 dolarów/euro) do tego niesprawny obiektyw P6 albo pierścień pośredni i to razem pociąć i zespawać ;-)

Myślę, że taniej wylicytować sobie 6x7 w ameryce.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
No tak, tak to się nie opłaca. Myślałem, że może jest jakaś tania przejściówka o której nikt nie wie.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jeżeli nawet jest taka przejściówka, oraz nikt o niej nie wie, to szanse na odpowiedź, że ona jest, są chyba raczej niewielkie. Tak sądzę. :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach