Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Też się zastanawiam przecież to ma LV. Nie wyobrażam sobie kręcenia pierścieniem i kontrolą na LCD ostrości...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A ten dołączany wizjer elektroniczny nijak się ma do takiego np. wizjera z panasa G1...

Też nie wyobrażam sobie manualnie ostrzyć na ekraniku z tyłu aparatu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Generic napisał/a:
A ten dołączany wizjer elektroniczny nijak się ma do takiego np. wizjera z panasa G1...
porównywałeś?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Czemu nie, jeśli byłby takiej jakości jak w K-7 (920 tys.pixeli), to sobie wyobrażam. Oczywiście, odświeżanie ekranu musi być na tyle szybkie, żeby nie czuć opóźnienia pomiędzy kręceniem obiektywu, a efektem na ekranie. W GF1 podobno odświeża 30kl/sek. :roll: Ale trzeba by to samemu zobaczyć.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Żaba napisał/a:
porównywałeś?

Zasugerowałem się opisem na dpreview:
Cytat
The G1 and GH1 have been widely praised for their high resolution viewfinders; the Olympus E-P1 criticized for it's lack of one. The GF1 sits somewhere between the two, offering an optional 'Live View Finder' (the DMC-LVF1), which clips onto the hot shoe. The resolution is nothing like the G1/GH1 (202k pixels), nor is the finder anywhere near as large - it's more like a mid-range bridge or super zoom camera than an SLR (the LVF1 gives you around 0.52x magnification, compared to the G1's 0.7x magnification). From a size point of view, therefore, it's not far off most entry-level digital SLRs, but from a resolution point of view you're not going to be using it for fine focus checking.


Ten w G1 oglądałem - niezły.
W kilku "hybrydach" też - koszmar.
Czyli pomiędzy to będzie - nieciekawie?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Generic może poczekaj zamiast się sugerować i wyrażać zdecydowane poglądy.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Żaba, jasne że poczekam. A jak będę miał okazję to porównam gdzieś w MM czy innym takim.
Ale wydaje mi się, że po takich opiniach można już być w miarę pewnym że wizjer mocno odstaje (na minus) od tego z G1. I tyle właśnie napisałem.

Chyba, że chodzi Ci o to ostrzenie na ekraniku, to po prostu, moim zdaniem głupio no o-)



I wierz mi, chciał bym żeby wizjer okazał się dobry do manualnego ostrzenia. Bo wtedy taki aparacik, z przejściówkami na wszelkie możliwe mocowania bardzo by mi się podobał.
I jeśli miał bym pieniądze to bym się na niego pewnie zdecydował.
Np taki GF1 + przejściówka na Leica M + przejściówka na m39 + industar69 od czajki o-)

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Generic może być różnie, np tak że dobry wizjer dostanie dopiero GF2, albo i nie
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Reczne ostrzenie w GF1 jest identyczne jak w G1/GH1 - mozna tego dosc wygodnie uzywac na LCD, tym bardziej ze ekran ma 3 cale i 460tys pikseli.

http://www.youtube.com/watch?v=RWD61kR-fQM

Jak komus przeszkadza format 4:3 to moze sobie ustawic 3:2, 16:9 lub 1:1
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Ciekawe czy ta plotka okaże się prawdą:

http://photorumors.com/20...-thirds-camera/
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Crow napisał/a:
Też się zastanawiam przecież to ma LV. Nie wyobrażam sobie kręcenia pierścieniem i kontrolą na LCD ostrości...


Bawiłem się w ten sposób EP-1 z podłączoną Sigmą 20 1,8 (bodajże) przez przejściówkę - da się i jest to całkiem wygodne. A GF1 bedzie miał więcej pikseli na monitorku...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach