potera  Dołączył: 14 Mar 2007
Pilnie Pomocy co to jest za obiektyw
Wiatm wpadł mi w ręce taki obiektyw :
MC telesar auto 28mm f2.8
bagnet dziwnie wyglądający myślałem że do pentaxa ale byłem u kolegi który ma k100 i się nie dało. chciałem wrzucić jakieś fotki ale nie potrafię. Wyślę fotki na jakąś stronkę i dam linka. Pomóżcie :(
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
bez zdjęcia nikt nic Ci nie powie.
 
potera  Dołączył: 14 Mar 2007
Właśnie ładuję fotki na picasa zaraz bedą :)

[ Dodano: 2009-10-28, 19:31 ]
Proszę link : http://picasaweb.google.c.../ObiektywFotki#
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Na moje oko to PB
 
potera  Dołączył: 14 Mar 2007
Co to jest PB? mam eos i chciałbym go podpiąć jest to możliwe?
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
PB to to nie jest. PB musi miec 3 styki, inaczej przesłona nie działa. Pod EOSa można podpiąć prawie wszystko, ale jak się ma odpowiednią przejściówkę. Nie wygląda to też na inne popularne bagnety. Wg mnie to jakieś bardziej egzotyczne mocowanie jest.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
A mi wygląda na Exactę... Chyba, nie mam szkła żadnego pod ręką, żeby tę tezę potwierdzić.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nic z tego . Mam Exactę. W Exakcie nie ma symulatora przysłony i jest bolec blokujący. Na zdjęciach nie ma tego charakterystycznego bolca. Ponadto średnica jest za duza.
 
potera  Dołączył: 14 Mar 2007
widzę że będę miał problem z zamocowaniem tego wynalazku :( żeby chociaż wiedzieć co to za mocowanie :) Dzięki za zainteresowanie
 

charfa  Dołączył: 03 Maj 2009
Po przejrzeniu linka podanego przed nopik stwierdzam, że mi to wygląda na Konicę AR.
http://www.buhla.de/Foto/Konica/eHexanonHaupt.html
http://camerapedia.org/wiki/Konica#Lens_Adapters
camerapedia napisał/a:
Lens Adapters
[...]
Note 1: Konica 35mm SLRs were designed with a shorter than usual lens to film register, which means the distance from the lens mount to the film plane is less than most other SLR cameras. This allowed a great many other manufacturers' lenses to be easily adapted without the need for additional optical elements. The shallow register allows room for an adapter to be fitted. It is believed that this design feature was deliberate.

Unfortunately, it also means that Konica lenses are not easily adapted to other cameras. Their design generally means that to fit other manufacturers' cameras with full functionality any adapter would require additional, corrective optics. Few such adapters are known to have been made. Lower quality optics in any adapter will compromise image quality, while higher quality optics generally make an adapter costly.

Alternatively, a Konica lens fitted to another manufacturer's camera using an adapter that lacks any additional optics will generally lose the ability to focus to infinity (but gain close focusing ability). This is much the same as adding a macro extension tube behind a lens because the adapter moves the lens further from the film plane.

There is rumor of a Konica lens (K/AR) to Nikon F adapter, perhaps made by a third party manufacturer. This would include a corrective optical element. Any additional information would be appreciated.
[...]
 
potera  Dołączył: 14 Mar 2007
rzeczywiście wygląda bardzo podobnie jak K AR

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach