szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podszepty złego....
Chyba mnie dopadło :evilsmile:
No właśnie, czego kompletny lamer powinien unikać, wybierając się na poszukiwanie powiększalnika? Założenie jest takie - ma być tanio (w miarę) i dobrze. A odbitki - czarnobiałe z małego obrazka.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Podszepty złego....
szpajchel napisał/a:
Chyba mnie dopadło :evilsmile:
No właśnie, czego kompletny lamer powinien unikać, wybierając się na poszukiwanie powiększalnika? Założenie jest takie - ma być tanio (w miarę) i dobrze. A odbitki - czarnobiałe z małego obrazka.


Czego unikać - obiektywu Mikar i innych wynalazków rodem z PZO. Powiększalników z szybkami zamiast bezszybkowych ramek. Krokusów (chociaż któryś tam był niezły, Krokus 4?), starszych powiększalników (np. Magnifax 3), bo bardzo ciężko z osprzętem do nich.

Tanie i dobre - Opemus 6 z bezszybkowymi (znacznie łatwiej opanować paprochy) ramkami na negatyw, do tego Anaret, chociaż teraz to takie tanie, że nawet możesz poszukac Rodagona czy Componona.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Szybko się okaże, że 36x24mm to naprawdę mało, mówię Ci ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
ubeuszek napisał/a:
Szybko się okaże, że 36x24mm to naprawdę mało, mówię Ci ;-)


Ja bym nie był tak kategoryczny, sam robię cz-b zarówno średnim formatem jak i małym obrazkiem, wiadomo, zdjęcia z MF są znacznie lepsze jakościowo, ale z małego obrazeka też można bardzo dużo wyciągnąć, a przynajmniej korpus z trzema szkłami mieści się w małej torbie foto.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
ubeuszek napisał/a:
Szybko się okaże, że 36x24mm to naprawdę mało, mówię Ci ;-)

Wiedziałem, że takie stwierdzenie się wkrótce pojawi :mrgreen:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Opemus 6 łyka średni. W ciemni mamy tylko jego do średniego więc na nim właśnie robię. Do tego Anaret 85/4.5 (120) i 50/4.5 (135) i gra muzyka :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
No właśnie, czego kompletny lamer powinien unikać, wybierając się na poszukiwanie powiększalnika?


Polskich i radzieckich powiekszalnikow.

ubeuszek napisał/a:
Szybko się okaże, że 36x24mm to naprawdę mało, mówię Ci


Moglem sobie zostawic dursta do sredniego, wybralem focomata - zeby nie miec wyboru. Wole nie wsiakac w kolejne wydatki sprzetowe, a sredni kuuusilby mnie, oj kusil :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, błąd :evilsmile:
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja kupilem Axomat'a 4 ze szklem Hoya 50/2.8, nie zastanawialem sie czy jest dobry czy nie bo zaplacilem 5 funtow. No i teraz chcac nie chcac trzeba bedzie go w domu uzywac.. :-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
alkos, wszyscy wiedzą, że chodziło o czerwoną kropkę :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ubeuszek napisał/a:
alkos, wszyscy wiedzą, że chodziło o czerwoną kropkę


Juz wyzdrowialem z czerwonej zarazy :-P Finansowo bolesna rekonwalescencja... :-?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
A teraz M6 coraz częściej od Kaniona 5D tańsze...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
szpajchel napisał/a:
ma być tanio (w miarę) i dobrze

Zerknij na aledrogo - kategoria chyba projektory (rzutniki) ktoś tam sprzedaje dursta z ładnym obiektywem - tylko ciii.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:

Zerknij na aledrogo - kategoria chyba projektory (rzutniki) ktoś tam sprzedaje dursta z ładnym obiektywem - tylko ciii.

Zerkam tam od dłuższego czasu. Czasem trafia się coś bardziej egzotycznego jak np.:
http://www.allegro.pl/ite...ik_gratisy.html
Ładnie i nowocześnie wyglądające urządzenia. Tylko się zastanawiam, czy to nie jest jakaś ślepa uliczka, bo nie będzie można dokupić żarówki, ramek i czego tam jeszcze trzeba do powiększalnika. Muszę się jeszcze na sucho doedukować, bo teraz to nie wiem czy do (prawie) każdego powiększalnika można założyć dowolny obiektyw powiększalnikowy.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
szpajchel napisał/a:
Zerkam tam od dłuższego czasu

szło mi o to: http://www.allegro.pl/ite...iekszalnik.html
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
alkos napisał/a:
Polskich i radzieckich powiekszalnikow.
Tjaaa... :evilsmile: A w cyfrze zdjęcia to tylko na FF i koniecznie Nikon, bo inaczej to nie wyjdą. :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Tjaaa...


Pokaz mi taki co sie nie rozjezdzal, chybotal, przepuszczal swiatla albo obnizal po miesiacu uzywania...
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
http://northernphoto.co.uk/

Ta firma sprzedaje czesci zamienne m.in. do Durstow. Troche sobie za nie licza ale chyba niewiele jest alternatywnych sposobow na dostanie takowych.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
szło mi o to: http://www.allegro.pl/ite...iekszalnik.html

Ale tu chyba było coś nie teges z aukcją.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Troche sobie za nie licza ale chyba niewiele jest alternatywnych sposobow na dostanie takowych


Najlepszym sposobem jest dokupienie drugiego powiekszalnika za grosze z ebaya i sesja kanibalizmu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach