Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
fotografia jako prezent - pomocy!
Witam!
Moja przyjaciółka poprosiła mnie o zrobienie jej minisesji fotograficznej, którą to potem w formie wydruku w dużym formacie podaruje swojemu przyszłemu mężowi w ramach prezentu.
Wyzwania się podjąłem... ale.. no właśnie! Zupełnie nie mam pomysłu na to, jak ująć ją w obiektywie, jak zrealizować tą sesję. Przeglądam od kilku dni albumy, galerie, fotki w internecie, szukam inspiracji, ale jakoś nic znaleźć nie mogę.
Koleżanka jest dość wysoką (176cm), delikatnej urody blondynką o włosach do ramion, prostych. Szczupła, zgrabna.. Jest inżynierem informatyki, ogólnie jej zainteresowania krążą właśnie wokół komputerów, sieci itd.
Może pomożecie mi i podrzucicie jakieś pomysły?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.
Apoc
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sorry, skojarzyło mi się :-D



Zrob jej portret na siedzaco, popiersie, a w tle postaw monitor, na ktorym wyswietlisz duzy napis access denied. Oczywiscie mala glebia, zeby napis nie rzucal sie w oczy od razu. ;-)
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
tref napisał/a:
access denied


To może zniechęcić przyszłego męża :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
deckard napisał/a:
To może zniechęcić przyszłego męża


Może go skłoni do poszukania odpowiedniego klucza :-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Apocalypse napisał/a:
swojemu przyszłemu mężowi


Ale na moje, to facet się nie hajta z

Apocalypse napisał/a:
[...]inżynierem informatyki, ogólnie jej zainteresowania krążą właśnie wokół komputerów, sieci itd.


ale:

Apocalypse napisał/a:
delikatnej urody blondynką o włosach do ramion, prostych. Szczupła, zgrabna..


;-)

Może w tę stronę, po prostu coś delikatnego, kobiecego i działającego na facetów?
A no i pytanie, jak bardzo prezentowy ma być ten prezent? Taki na ścinę w salonie, czy raczej sypialni?? :evilsmile:
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Po pierwsze: dziękuję za wszelkie uwagi.
Przyjaciółka nie należy do kobiet odważnych cywilnie, nie sądzę by dalej jak bielizna chciała się rozbierać przed aparatem, a potem wisieć w salonie:)
Pomysł z monitorem bardzo mi się podoba, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
A gdyby tak np. pół tego wydruku w dużym formacie zrobić właśnie kobieco, delikatnie, zwiewnie, a drugą połowę.. "kabelkowato, informatycznie"?
Czy wydruki w kodak-studio na płótnie są trwałe, czy też lepiej iść do agencji reklamowej?
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Apocalypse napisał/a:
Przyjaciółka nie należy do kobiet...

Jako że przyjaciółka to zakładam że Ją dobrze znasz. Znasz Jej gusta, zainteresowania, wiesz co lubi a czego nie. Prawdopodobnie znasz też osobę która będzie obdarowana tym prezentem. Postaw się na ich miejscu, postaraj się dowiedzieć z czego mogliby być zadowoleni.
Spotkaj się z Nią, pogadaj, wymyślcie razem coś zwariowanego przy piwie/winie/soku/herbacie (niepotrzebne skreślić), może zrób na początek próbną sesję, pokaż Jej zdjęcia. Zróbcie razem burzę mózgów. Nie musi być od razu atak na sesję rozbieraną i nie musi koniecznie nawiązywać koniecznie do informatyki. Może ma jakieś nietypowe hobby które można ciekawie przedstawić. Kiedyś z ekipą zrobiliśmy jedno z naszych najlepszych zdjęć...z nudów.

Wstyd podrzucać link z innego forum i nie stawiam tych zdjęć za wzór, ale może to podsunie jakąś inspirację:
http://www.cyberfoto.pl/a...-love-story.htm
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Lobo już się z nią spotkałem, rozmawiałem, a mimo, że przyjaciółka to jej mężczyzny właśnie nie znam zbyt dobrze, bynajmniej nie na tyle, by wiedzieć, co może mu się podobać, a co nie. Nie zamierzałem jej rozbierać przed aparatem, uważam, że byłoby to zbyt odważne dla niej, zupełnie do niej niepasujące, a i moje doświadczenie z aktem jest niewielkie. Przyjaciółka zainteresowania łączy z przyszłą pracą, a więc są to właśnie te nieszczęsne komputery, sieci neuronowe... poza tym nic nadzwyczajnego to raczej w jej zainteresowaniach nie ma: książka, polski film.. muzyka elektroniczna (jarre np.)
Fotokomiks z linku ciekawy:) uśmiałem się co nie miara oglądając go;)
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Apocalypse napisał/a:
poza tym nic nadzwyczajnego to raczej w jej zainteresowaniach nie ma: książka, polski film.. muzyka elektroniczna (jarre np.)

Nie muszą być nadzwyczajne. Mogą być po prostu kopalnią potencjalnych pomysłów. Skoro np. książka to chociażby dziewczynie z książką można zrobić ciekawe zdjęcia. Skoro polski film to może np. w jakimś charakterystycznym miejscu które się dobrze kojarzy albo chociażby inscenizowane na styl sceny filmowej z ulubionego przez parę filmu. Oczywiście mając na uwadze docelowego odbiorcę zdjęć :-)
Jeśli mogę cokolwiek doradzić - zrób próbną sesję nawet niekoniecznie z jakimś z góry zadeklarowanym pomysłem, ale z pozytywnym nastawieniem, może być z koleżanką, przy okazji, z rekwizytem. Pośmiejecie się, oswoisz z obiektywem, zaobserwujesz, pokażesz zdjęcia. Dobry pomysł może wpaść znikąd.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
jeszcze raz dziękuję za uwagi, pomysły z pewnością wykorzystam. Efekty będzie można obejrzeć na devART.
Dzięki jeszcze raz wszystkim
Apoc
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Pytanie czy to naprawdę jest dobry prezent dla przyszłego męża, bo nie wydaje mi się.
Chyba, że to będą dobre akty :evilsmile:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
dla przyszłego męża akty się na pewno nie spodobają
chyba że to on je będzie robił

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach