dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
jak się to szkło/adapter montuje
Witam

mam w rekach takie coś

soligor auto tele converter 3x to fit pentax

-jak się tego używa?

-czy to pasuje do szkieł na m42?

-czy to dobry wynalazek czy jakieś byle co?czyli po prostu, czy zostawić sobie czy wrzucić na giełdę/allegro

a oto fotki bo bez tego ani rusz :-)









dziękuje z góry
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
To jest na M42, często na aukcjach mocowanie to jest też nazywane "pentax screw" (gwint pentaxowy), bo wcześniejsze modele lustrzanek Pentaxa miały mocowanie m42.
Cytat
-jak się tego używa?

-czy to pasuje do szkieł na m42?
Wkręcasz konwerter do aparatu, a do konwetera dokręcasz obiektyw. Jeżeli aparat ma mocowanie PK, to musisz montować konwerter przez przejściówkę m42/pk.
dlugas1982 napisał/a:
-czy to dobry wynalazek czy jakieś byle co?czyli po prostu, czy zostawić sobie czy wrzucić na giełdę/allegro
IMHO w ogole nie warto się interesować konwerterami 3x, bo niby zwiększają ogniskową 3krotnie, ale też 3krotnie zaciemniają obiektyw. Druga rzecz, to to że taki konwerter nie zwiększa rozdzielczości obiektywu, tak więc owszem dostaniesz powiększony obraz, ale jakościowo to przypominać będzie raczej powiększenie cyfrowe z kompaktów. Co do jakości samego konwertera, to raczej regułą jest że im droższe tym lepsze - one mają dodatkowy element optyczny w środku tak więc jak ten jest marny, to obraz dawany tez jest marny (pomijając to co napisałem wcześniej).
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ok już wszystko rozumiem

-przejsciówka na m42 zeby podpiac do mojego k10d
-pozniej ten konwerter
-i na niego wkrecamy szklo m42


o to ja podziekuję chyba faktycznie i wsadzam na allegro

dzieki :-B
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Jak masz K10D to chyba łatwiej dokupić konwerter na PK i w nim umieścić przejściówkę. Bo do konwertera m42 dołączysz tylko szkła na m42, a tak to możesz i pentaxowe i gwintowe.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
e ja podziekuje bo mi waga korpusu urosnie do kilku kilo :] i jak przyjdzie to rozkrecac t ona bank cos zgubie

a jak piszesz jakos srednia wiec puszcze w handel i spożytkuję kasę w inny sposób :lol:

dzieki

:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach