Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
ln/mm przelicznik na lph
Złapałem się na tym, iż nie potrafię powyższego przeliczyc. W starych testach podawano rozdzielczosc obiektywów w liniach na milimetr a teraz rozdzielczosc podawana jest w jakims enigmatycznym lph. Niby na photozone.de jest wyjasnienie jak to rozumiec ale chodzi mi o rownie jasne porownanie starych obiektywow, czyli okreslenie ile załóżmy ln/mm powoduje że uzyskujemy ostry obraz na 14 mpx matrycy? zakładając oczywiście nie wychodzenie poza limit dyfrakcyjny. Jak by ktoś tak łopatologicznie wyjaśnił, bo google mi głupieją jak w wpisuje przelicznik etc i wychodzi mi lpg:P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
LPH stands for lines per picture hight. Czyli ilość linii na wysokość obrazka. Linie na milimetr można również przemnożyć przez wysokość obrazka i gotowe do porównywania ;-)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
No tak ale jak wtedy przyjąc wysokośc obrazka..
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Serafion, obstawie, że chodzi tu o fizyczną wielkość matrycy. Myślę, że tak jak kiedyś na negatywach tak i teraz na zapisie z matrycy linii nie będzie przybywało wraz z coraz większym powiększaniem odbitki :-) Chociaż mogę się mylić, ale tak jest chyba całkiem logicznie.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Gdyby ktoś szukał jeszcze to:

http://www.bdimitrov.de/kmp/lenses/resolution.html

finalnie nie jest to ścisła odpowiedź ale mając któryś z tych obiektywów czy odnosząc do testów poszczególnych na innych portalach daje to wyobrażenie czego oczekiwac.. chyba..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach