Fotograf -teoretyk...
Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"
GX8, GM1, P7-14, P12-32, P35-100, P100-300, K50/1.1
matis napisał/a:A ja trochę z innej beczki...
mógłby mnie ktoś poratować i napisać kilka wskazówek co zrobić żeby pozbyć się tego pięknego "zazielenienia" w JPGach? próbowałem rożnie ustawiać WB ale raczej z marnym skutkiem![]()
Opcję "WB Adjusstable Range" testowałem i wg mnie nie wiele to zmienia![]()
heyzel napisał/a:matis spróbuj w Picture Wizard dać red lub magenta na +1 a saturacje na -1 ,mnie trochę pomogło...
Markus napisał/a:GX-20 ma wszystko fajne ale ten zielony "wyłazi" ze zdjęć.
Cholernie trudno przyzwyczaić się do tej kolorystyki po przesiadce z CCD.
Zostaje format RAW.
joker333 napisał/a:hasos napisał/a:Nie wiem od czego zależy ta zieleń, ale mój brat zakupił wczoraj S. Gx-20 i na żadnym (ani jpg ani raw) nie było zielonego zabarwienia?
wyjdz np na łake w sloneczny dzien z modelka![]()
gregorisan napisał/a:A w jakich sytuacjach wychodzi Wam na rzekoma zieleń na zdjęciach? Na AWB? Jeżeli tak to z własnego doświadczenia mogę poradzić, aby opcję WB Adjustable Range przestawić na Fixed. Gdy miałem te opcje ustawiona na Auto to rzeczywiście w jakimś tam procencie zdjęcia miały dziwny odcień.
k-5, da 16-45, da 55-300, da 35 2.4, fa 50 1.4, sigma 10-20 4-5,6, sigma 17-50 ex dc hsm, samyang 8mm
Canon 50D + Kit + 50mm 1.8
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme created by opiszon, powered with Bootstrap and VanillaJS.
Strona używa plików cookie. Jeśli nie zgadzasz się na to, zablokuj możliwość korzystania z cookie w swojej przeglądarce.
my.pentax.org.pl