MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Konwerter szerokokątny.
Czy warto kupić ten konwerter?
http://www.e-fotojoker.pl/product/17112
Używał ktoś go z lustrzanką Pentaxa/Samsunga? Jeśli tak to proszę o opinie.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
MarcinG, wydaje mi się, że taki konwerter przeznaczony jest do hybryd a nie do lustrzanek.
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
szczypiorrr napisał/a:
MarcinG, wydaje mi się, że taki konwerter przeznaczony jest do hybryd a nie do lustrzanek.


Jeśli dałoby się przykręcić do obiektywu to czemu nie spróbować. Kosztuje ponad 20 razy mniej niż np. Sigma 10-20. Redukcja 58 mm na xx mm też nie jest droga.
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
Kidyś chciałem coś podobnego kupić do kompakta Fuji S-7000 (miał on ekwiwalent 35mm a chiałem szerzej). Pożyczyłem coś takiego ze sklepu (jakiś droższy model większej srednicy itp) - niestety to co nakładka dodawała było jakości niekceptowalnej - śmiem sądzić, ze przy tej klasie cenowej będzie analogicznie.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
MarcinG napisał/a:
Jeśli dałoby się przykręcić do obiektywu to czemu nie spróbować. Kosztuje ponad 20 razy mniej niż np. Sigma 10-20.

No tak, ale obiektyw to zestaw współgrających optycznie elementów. Podejrzewam że dołączenie takiego ustrojstwa da efekt podobny do podłączenia butelki po "Kubusiu". Spróbuj, jestem ciekaw efektów.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Moim zdaniem nie warto. Miałem kiedyś do kompakta taki konwerter Raynoxa (na tamte lata jedna z lepszych nasadek). O ile w kompakcie dawało to efekty do zaakceptowania to niestety po założeniu na szkiełko do lustrzanki wypadło tragicznie (w kompakcie z racji małej matrycy pracował głownie środek szkieł konwertera - im większa matryca tym szerszy fragment szkła bierze udział w obrazowaniu). Zdjęcia już tu gdzieś pokazywałem.

[ Dodano: 2009-11-27, 00:26 ]
O, tutaj:-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach