libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Jaki makro objektyw.
Witam.
Poczatkowo myslalem o tamronie 90 mm. Ale lato sie skonczy, a prawdopodobnie jeszcze nie bedzie osiaglny. Mysle jeszcze o sigmie 105 mm i pentaksie 100 mm. Nie wiem co wybrac do mojego K 100 D. Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Chodzi mi glownie o insekty. Co mozecie mi doradzic.
Z gory dziekuje.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Moze niewiele pomoge, ale ten Tamron jest niesamowity. Po pierwsze ma bardzo korzystny stosunek ceny do jakosci, a po drugie i dla mnie przynajmniej wazniejsze, jest tez swietna portretowka. Przez ostatnie pare dnie strasznie sie na niego napalilem. Jest tylko ciut ciemniejszy of 70 Ltd. dlatego u mnie zdecydowanie z nim wygrywa. W tym momencie stoi na pierwszym miejscu jako AF zastepstwo dla M85/2. A ze nie jest dostepny w Polsce to nie wiedzialem...

pozdr
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Dostepny to on jest do nikona lub canona, ale do pentaxa jak narazie trzeba dlugo czekac. Dzwonilem do tamrona na europe, to zwalaja na japoncow i dokladnego terminu dostawy sami nie znaja.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
libertyn, pytaj u dystrybutora, z tego co mi pisali miał być dostępny na początku bm., bo też go planowałem. Kupiłem jednak Pentaxa DFA 100 mm, miodzio - chyba najmniejszy, a więc też najlżejszy obiektyw makro. Ręka się tak bardzo nie męczy, gdy trzeba godzinami trzymać sprzęt w niewygodnych pozycjach. Bardzo ostry, jestem bardzo zadowolony. Ma też ładny bokeh, ostatnio nim zrobiłem:
pierwsze 9 fotek w roślinach: http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=4
spalona łopata i kolorowe folie tutaj: http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=5
+ ropucha szara: http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=3_8_1_1_1
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
np w tym sklepie jest do Pentaxa i jest napisane ze maja na stanie, i jest to jak najbardziej w europie. a jak jest naprawde to nie wiem i nie bede sie dowiadaywal bo to dla mnie jeszcze daaaleka przyszlosc

[ Dodano: 2007-04-05, 22:55 ]
i nawet ze 20e wysylaja do Polski !
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
libertyn poczytaj testy na optyczne.pl, są tam dokładnie opisane: Sigma 70macro, 105macro, Tamron 90macro i Tokina 100macro, która powinna mieć bardzo podobne wyniki do Pentaxa 100macro
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
libertyn poszukaj we wczesniejszych watkach. Ktos juz na forum ma o ile pamietam tego Tamrona 90/2,8

[ Dodano: 2007-04-06, 08:31 ]
Cobretti napisał/a:
pierwsze 9 fotek w roślinach: http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=4


fajne fotki z tego macro Pentaxa
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Dziekuje za odpowiedzi. Za - dziekuje za typ. We wtorek Tam dzwonie, a moze sie uda. Cobretti super te kwiaty, ale gdybym jakies robale widzial zrobione tym pentaxem, to moglym porownac z tamronem. Mam mozliwosc obserwowac goscia, ktory robi tym obiektywem. Naprawde ostre zdjecia. Dam znac, co wyszlo z ta Holandia.
Pozdrawiam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
U mnie na Picasa Web w katalogu przyroda większość zdjęć jest właśnie robiona Tamronem.
stronka
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Tamron juz odpada, a szkoda. Czytalem na niemieckich forach, ze w tamronie 90 mm w polaczeniu z pentaxami gubi sie AF. Jeden gosciu nawet wyslal aparat wraz tym obiektywem do tamrona i niestety potwierdzili to. Po co potem miec klopoty.
A wiec zostale sigma 105-tka i Pentax 100-tka, ale ktory ? Dolozyc kasy do Pentaxa, czy moze Sigma ? Mysle sobie raczej Pentax do Pentaxa by lepiej pasowal.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
libertyn napisał/a:
Tamron juz odpada, a szkoda.

:shock: ?
libertyn napisał/a:

Czytalem na niemieckich forach, ze w tamronie 90 mm w polaczeniu z pentaxami gubi się AF.

:shock: ??
libertyn napisał/a:

Jeden gosciu nawet wyslal aparat wraz tym obiektywem do tamrona i niestety potwierdzili to.

:shock: ???
libertyn napisał/a:

Po co potem miec klopoty.

:shock: ????
A na poważnie, o czym dokładnie piszesz? Mam ten obiektyw i w połączeniu z istD daje najskuteczniej w moim przypadku działający AF. Lepiej niż F28/2.8, F50/1.7 czy DA16-45/4.0
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
O czym pisze ? O czym Pisze ? Pisze o tam, ze niektorzy maja problemy z AF tamtona 90-tki w polaczeniu z pentaxami.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Problemów z działaniem AF, a konkretnie trafianiem przed lub za płaszczyznę ostrości, bałbym się bardziej w przypadku obiektywu Sigmy. Cień niepokoju o poprawną współpracę miałbym nawet w przypadku kosztującego najwięcej oryginalnego Pentaxa. W przypadku przedmiotowego Tamrona w wątku zabrały głos trzy osoby, które go posiadają lub robiły nim zdjęcia i nie padły ostrzeżenia o BF czy FF. Ostatecznie - to twój wybór i twoje zmartwienie. A mnie jest naprawdę wszystko jedno, co kupisz.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
libertyn napisał/a:
Czytalem na niemieckich forach, ze w tamronie 90 mm w polączeniu z pentaxami gubi się AF.
U mnie działa bez problemu z K10D. Śmiem twierdzić, ze nawet lepiej aniżeli ze szkłami firmowymi.
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Nie chce sie tu przegadywac, ale zanim cos kupie, to lubie o tym cos wiedziec. Dlatego czytam i analizuje. Mysle, ze dobrze robie jako ( w miare ) poczatkujacy.
Jak juz pisalem nie wszyscy pentaxsiarze sa zadowoleni z tego tamrona.
Nie wiem jak dajecie sobie rade z niemieckim, ale tu sa wypowiedzi forumowiczow, ktore potwierdzaja to co napisalem.
http://forum.digitalfoton...pic.php?t=32677
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
libertyn, twój wybór :mrgreen: . Napisałem tylko, że nie mam problemów z Tamronem.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Cytat
Chodzi mi glownie o insekty. Co mozecie mi doradzic.


Karaluchy? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Libertyn za cholerę nie kumam, co pod tym linkiem jest wysmażone. Ale po pierwsze: każdy obiektyw ma pewną kilku procentowy próg celności. Bronek miał kłopoty z Kadyszką i jego Limitedem. Fafniak miał to samo z "50". Czy to oznacza, że owe szkła są trefne?
Na kilku/nastu użytkowników na naszym forum, nie spotkałem się z takim przypadkiem z 90/2.8. Rodzi się więc pytanie, ile w tym prawdy a ile tworzenie mitów.
Poza tym: domyślam się, że owego szkła będziesz używał również jako portretówki (jak np ja), stąd owe zainteresowanie AFem. W realnym macro bowiem automatyka ostrości jest raczej przydatna jak sznurowadła w kaloszach.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Po przeczytaniu tego linku z Niemiec nasuwa sie jedna uwaga ,ze obiektyw byl felerny,co sie czasami zdarza,a nie polaczenie k100 z tym obiektywem.
 

scati  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tamron
Chcę tylko dorzucić, że ostrzenie ręczne tym szkiełkiem to prawdziwa przyjemność:) zwłaszcza w makro:))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach