deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Samyangi dla "filmowców"
Chyba nie było. Samyang wprowadził wersje "filmowe" swoich szkieł - pierścień przysłon jest bezstopniowy. Więcej tutaj: http://optyczne.pl/2449-n...Video_DSLR.html
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ciekawe czy wersje dla Pentaxa będą miały pozycję A. Skoro cena identyczna to może się okazać całkiem przyjemna propozycja dla ludzi lubiących kręcić :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bruinen napisał/a:
Ciekawe czy wersje dla Pentaxa będą miały pozycję A.
Jak chcesz jednoczesnie mieć zapiętą pozycję A i ustawiać przesłonę płynnie pierscieniem?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Tak samo jak w Heliosie 44M-2 (58mm) - jednym pierścieniem ustawiasz wartość przesłony, a drugim możesz ją płynnie otwierać i zamykać do wybranej wcześniej wartości.

Chociaż moim zdaniem w takim wypadku ustawienie [A] powinno uniemożliwić ręczne sterowanie przesłoną.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A jak to jest w korpusach kręcących Pentaxa - czy w czasie nagrania popychacz pozwala w ogóle na ręczne przymknięcie przysłony do zadanej wartości czy sam dozuje światło i np. domyka sobie mniej niż chcemy nawet jeśli na pierścieniu ustawimy na maksa przymkniętą przysłonę?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Zauważyłem że, o ile obiektyw posiada pierścień przesłon i ustawimy możliwość pracy z tymże pierścieniem, w trybie kręcenia filmów w K7 można w trakcie nagrania zmieniać przesłonę - tylko to słychać później na filmie. Jeśli pierścień przesłon pracowałby płynnie, wówczas zmniejszanie/zwiększanie głębi ostrości byłoby bardzo komfortowe. No ale to wyklucza ustawienie pozycji [A].
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
romeoad, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :-B
Jeśli tak samo jest w Kiksie to te filmowe Samyangi powinny się wyśmienicie sprawować :-)
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
dlaczego plynna zmiana przyslony ma wykluczac pozycje a? czy nie moze byc tak ze pierscien przyslony bedzie wygladac tak jak teraz tylko przy zmianie nie bedzie skakac? pozycja A i tak wskakuje po wcisnieciu przycisku...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
w trybie kręcenia filmów w K7 można w trakcie nagrania zmieniać przesłonę - tylko to słychać później na filmie

Trzeba by skorzystać z mikrofonu zewnętrznego, kierunkowego to nie będzie słychać odgłosów wnętrza.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
plwk napisał/a:
romeoad napisał/a:
w trybie kręcenia filmów w K7 można w trakcie nagrania zmieniać przesłonę - tylko to słychać później na filmie

Trzeba by skorzystać z mikrofonu zewnętrznego, kierunkowego to nie będzie słychać odgłosów wnętrza.


Ale samo siłowanie się z pierścieniem u mnie powoduje dodatkowe trzęsienie aparatem.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Przynajmniej tu mamy chyba lepiej niż inni (inne systemy) do zdjęć pozycja A i sterowanie z aparatu a do filmowania płynny pierścień. Poza tym wiele się nie namęczyli z przystosowaniem obiektywów, prawdopodobnie wyciągnęli kuleczkę i ew. sprężynkę i tyle :-) . Takie coś możemy sobie sami zrobić bez większych problemów, ale chwali się że firma reaguje szybko na potrzeby rynku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Makler napisał/a:
Poza tym wiele się nie namęczyli z przystosowaniem obiektywów, prawdopodobnie wyciągnęli kuleczkę i ew. sprężynkę i tyle :-) .

Jeśli ma pozycję A to zapewne zmieniony jest ten element, w którym są nacięcia dla zaskakiwania kulki - musi przecież pozostać zatrzask dla pozycji A.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Zatrzask i kulka to są dwa różne mechanizmy, przynajmniej w tych obiektywach które rozbierałem. Zresztą kiedyś złożyłem jeden bez tej kuleczki przez nieuwagę (musiałem jej później po dywanie szukać :-) ) i przysłona chodziła płynnie. Przy pozycji A jest blaszka, która blokuje i zwiera odpowiedni styk.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
To ma ten samyang pozycję A dla P czy nie? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie to szkło, więc wolałbym płynna regulację jakbym kiedyś używał aparatu do filmowania.
W międzyczasie poszedł mail, ale jak to czasami bywa, mogą go olać.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Normalny (klikający) ma Pozycję A, a o tego to trzeba spytać w sklepie dla pewności bo pewnie nikt nie wie jeszcze. A nawet zdarzył się ponoć (przynajmniej) jeden zwykły bez pozycji A (pod Pentaxa!) więc i tak lepiej zapytać.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
szymon_h napisał/a:
dlaczego plynna zmiana przyslony ma wykluczac pozycje a?

Nie wyklucza, tylko w pozycji [A] nie będzie nigdy płynnej zmiany, bo tam musi być zatrzask. Płynna zmiana może być poza pozycją [A].

Makler napisał/a:
Przy pozycji A jest blaszka, która blokuje i zwiera odpowiedni styk.

Chyba będę musiał rozkręcić moje szkło, bo jak ustawiam [A] to nie zawsze aparat to zauważa, tak jakby coś nie stykało - czasami pomaga przytrzymanie pierścienia przesłon, ale ostatnio jest coraz gorzej. W analogu tego problemu nie miałem, bo MZ-5n rozpoznawał wartość przesłony bez potrzeby ustawiania [A].

plwk napisał/a:
Trzeba by skorzystać z mikrofonu zewnętrznego

Nie posiadam takowego, poza tym jak wspomniał deckard ciężko jest zmienić przesłonę nie poruszając korpusem.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
romeoad, najpierw porządnie styki przeczyść na aparacie i na obiektywie. Jeśli jednak będziesz rozkręcał to bardzo uważaj przy zdejmowaniu pierścienia przysłony. Mam na myśli wspomnianą kuleczkę, która jest dociskana do pierścienia sprężynką (może wystrzelić) i blaszkę/ki (może być kilka) i chyba przy nich druga sprężynka.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Makler napisał/a:
Normalny (klikający) ma Pozycję A

Pisząc ten miałem na myśli w wersji dla "filmowców" :-)

Właśnie sprawdziłem maila i z Foto-tip napisali, że ta wersja także ma pozycję A.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach