LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
argawen napisał/a:
W długich ogniskowych także ?
Dużo drożej nie jest:
http://www.fotoceny.pl/to...28ED_IFSDM.html
http://www.fotorimex.pl/p...m_f2.8l_usm.htm
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hm, a jak maja się ceny szkła 200mm/2.8 do szkła 300mm/2.8 ?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
argawen, wybitnie w ogniskowych krókich ale.. można identycznie zrobić z 200/2.8 obiektyw 300/2.8 tak jak to robi APS-C, bo chociażby w przypadku 5D II sam możesz zrobić cropa 1.5x i zostaje Ci 10 Mpix:
3744x2496 pix

To nie mało, a nawet dużo, natomiast technologia i widoczne szumy znacznie mniejsze. Ale kłócić się i udowadniać nic więcej nie będę, kto myśli, ten wymyśli ;)
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
Dokladnie tak. Dodatkowo 200L f2.8 to jedno z najlepszych szkiel Canona,
jakosci 135L f2 i kosztuje grosze. Kosztuje tyle mniej wiecej co jeden Pentax pancake.
Dziala swietnie z 1.4x i jest bardzo male i lekkie.
300L f2.8 to juz zupelnie inna waga i cena, ale to chyba oczywiste dla kazdego,
kto w dobrej wierze porownuje systemy, a nie za wszelke cene udowadnia, ze
jego zabawki lepsze.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
andi tu nie ma nic do udowadniania, po prostu są różne potrzeby i różne indywidualne decyzje. Nie można powiedzieć, że jest jedno najlepsze rozwiązanie. Punktów optimum tyle ile systemów, każdemu według jego potrzeb / możliwości / widzi-misie, taka dyskusja i przerzucanie się argumentami jest niepotrzebna i bezproduktywna. Proponuję ją zakończyć.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Witam
W moim przypadku przejście z Pentaxa na Canona, spowodowane było finansami.
Bo w moim przypadku wygląda to tak:
- Mam za cenę niższą niż Z-1 (360zł), lepsze body czyli EOS-1 (nie zajechany - 300zł)
- Używany EF 50 f1,8 II 220zł, a używany F50 / FA 50 f1,7 obecnie minimum 700zł, wiadomo że wykonanie dużo lepsze, optycznie pewnie też, ale ten plastikowy Canon optycznie też nie jest zły, a zapłaciłem 3x mniej niż bym zapłacił za FA.
- Używany EF 28 f2,8 500zł, szkło ostre od pełnej dziury, po przymknięciu ostry również w rogach, Pentax F28 f2,8 - niedostępny.
- EF 85 f1,8 - nowy 1380zł, u Pentaxa brak obiektywu o takiej ogniskowej i świetle, jest FA 77 ale mnie na niego nie stać ;-)

Podsumowując sprzedając samego FA35, starczyło mi na EOSa1 + 50 f1,8 + 28 f2,8 + 350zł w kieszeni.

Oczywiście wolałbym Z-1 + FA31 + FA 50 + FA77 (ewentualnie DA 70 LTD). Ale niestety do czasu jak pracuje dorywczo i studiuję mnie na to nie stać. Stąd wybór Canona. Kiedyś wymienię 28 2,8 na wersję 1,8 i będę miał wszystko czego mi trzeba ;-)

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Morg napisał/a:
przejście z Pentaxa na Nikona

Morg napisał/a:
EOS-1

Ekhm? :roll:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Dzięki ;-) poprawiłem
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Morg napisał/a:
sprzedając samego FA35, starczyło mi na EOSa1 + 50 f1,8 + 28 f2,8 + 350zł w kieszeni
I to nadaje się na reklamę obiektywów Pentaxa. Jakże cenne mamy obiektywy. ;-)
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
Pentagram napisał/a:
Morg napisał/a:
sprzedając samego FA35, starczyło mi na EOSa1 + 50 f1,8 + 28 f2,8 + 350zł w kieszeni
I to nadaje się na reklamę obiektywów Pentaxa. Jakże cenne mamy obiektywy. ;-)

:lol: :lol: :mrgreen: :-B

Za 77, to byś dopiero stajnie zbudował! :mrgreen: .
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Morg napisał/a:
Kiedyś wymienię 28 2,8 na wersję 1,8 i będę miał wszystko czego mi trzeba ;-)

Nie rób tego - sprawdzałem i jest mniej ostry ten 1.8. 8-) EF 28/2.8 to ostre szkło. Nawet w rogach byłoby ostre, gdyby nie to, że "płaszczyzna" ostrości ma kształt sferyczny i się rogi rozmywają. Winietuje do f/4.0. No i jest głośniejsze niż USM, ale po Pentaksach to wydaje się nawet ciche. :-P

[ Dodano: 2009-12-03, 19:20 ]
Peterka napisał/a:
Za 77, to byś dopiero stajnie zbudował! :mrgreen: .

EF 50/1.4 USM i EF 100/2 USM można za to kupić. Taką mam nadzieję. :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Morg napisał/a:
Kiedyś wymienię 28 2,8 na wersję 1,8 i będę miał wszystko czego mi trzeba ;-)

Z tego zakresu ogniskowych najrozsądniejsza w Canonie jest.. Sigma 30mm/1,4 ;-) Poza tym niestety, wszstko co piszesz to prawda... Poparte jakością czy nie ale ceny to Pentax ma obecnie z kosmosu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
rbucz napisał/a:
Z tego zakresu ogniskowych najrozsądniejsza w Canonie jest.. Sigma 30mm/1,4
rbucz, Sigma 30/1.4 pod analoga? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od razu robi stylową ramkę.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
dsk napisał/a:
Morg napisał/a:
Kiedyś wymienię 28 2,8 na wersję 1,8 i będę miał wszystko czego mi trzeba ;-)

Nie rób tego - sprawdzałem i jest mniej ostry ten 1.8. 8-) EF 28/2.8 to ostre szkło. Nawet w rogach byłoby ostre, gdyby nie to, że "płaszczyzna" ostrości ma kształt sferyczny i się rogi rozmywają. Winietuje do f/4.0. No i jest głośniejsze niż USM, ale po Pentaksach to wydaje się nawet ciche. :-P


Ale miałem w rękach ostatnio wersję f1,8 i faktycznie wersja 2,8 ogólnie ostrzejsza. Ale wersja f1,8 dawała niezłe rezultaty przy f1,8 a w okolicach f2-2,2 było już dobrze, do tego lepsze wykonanie + USM. Ewentualnie nie pozbędę się wersji 2,8 a dokupię EF 35 f2, który ma opinię najlepszego optycznie z tych szkieł.

Pentagram napisał/a:
rbucz napisał/a:
Z tego zakresu ogniskowych najrozsądniejsza w Canonie jest.. Sigma 30mm/1,4
rbucz, Sigma 30/1.4 pod analoga? ;-)


Trafna uwaga, bo jak dla mnie tylko pełna klatka i jak na razie tylko analog interesuje.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Ups... Jakiś taki zacyfrowiony ostatnio jestem...
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Od Pentaxowego śrubokręta, to nawet ten gówniany kit jest cichszy a Canoniarze na nim psy wieszają ze głośny i hałasuje.

IMHO cos sknocili w planach przeniesienia napędu co hałasuje - kiedyś zdziwiłem sie ze stary śrubokretowy 50 nikona jest cichutki, natomiast napęd mojej kadyszki hałasuje -bziut bziut. Nie wiem może trzeba było przeniesć napęd z pomocą paska?

rbucz, kto u nich wymyślił te 1.6x co który obiektyw szerszy to jakieś bezsensowen ogniskowe wychodzą. nie idzie nic sensowenego dobrac :)


Kolegom napocieszenie podam ze Canon planuje na 2010 wypuscic nowe obiektywy (stałki takze) pod APS-C
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Thadeus napisał/a:
Kolegom napocieszenie podam ze Canon planuje na 2010 wypuscic nowe obiektywy (stałki takze) pod APS-C


Szkoda że APS-C, chciałoby się 35 F2 z jakością wykonania jak 28 F1,8 i z USM.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
rbucz napisał/a:
Poparte jakością czy nie ale ceny to Pentax ma obecnie z kosmosu.
Na nowe szkła - tak, ale te nieprodukowane czy inne tam, to juz kwestia samego rynku.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Cytat
chciałoby się 35 F2 z jakością wykonania jak 28 F1,8 i z USM.


o tak, to byłby wypas. Ja po cichu licze na takie szkiełko. Chyba że 35/1.4 staniej tak ze 1,5k to też nie pogardzę :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach