Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
akomodacja to umiejetnosc tozsama z AF aparatu. swoja droga rzeczywiscie duzo doskonalsza od elektronicznej odpowiedniczki...
G prawda! Ja mam spory front focus i muszę nosić okulary.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
i znowu sie zaczyna... no toz do jasnej... , przeciez oczywiste, ze porownuje sprawny AF w aparacie ze sprawnym AF w oku...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Effendi napisał/a:
Ja mam spory front focus i muszę nosić okulary.

No właśnie, że medycy jeszcze nie wymyślili korekcji AF w menu (np. tabletką) ;-) Albo chociaż jakiś felczer mógłby odkryć, jak wejść do menu serwisowego, aby to naprawić ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jak przekuć przeciętność w nieistotną cechę:
Cytat
Nie oszukujmy się - w przypadku D300S jego użytkownicy jeżeli będą korzystali z lampy błyskowej będzie to zapewne systemowa lampa SB800 lub SB900.

To z testu na fotopolis :-P

[ Dodano: 2009-12-06, 18:36 ]
andrusz napisał/a:
No właśnie, że medycy jeszcze nie wymyślili korekcji AF w menu (np. tabletką)


Jak to nie - LSD i widzisz wszystko lepiej :-P
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Cytat
Jak to nie - LSD i widzisz wszystko lepiej


To już jest ingerencja w software :-P
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
A ja sprawdzam możliwość sterowania lampą SB900 bezprzewodowo przy pomocy lampy ma aparacie bez sterownika SU-4 . Studiuje instrukcje i nic mi z tego nie wychodzi . W K10 to było proste . Tutaj przestawiam kanały i w menu aparatu , a ten ani dudu bez sterownika . Może o czymś nie wiem ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a włączyłeś opcję ze wbudowana lampa błyska i jest sterownikiem?
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
No i sabinę w tryb REMOTE. Instrukcja, dział CLS (Creative Lighting System),
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
SB w trybie Remote, ustaw odpowiedni kanal i grupe. W aparacie opcja "sterowanie lampą wbudowaną" -> sterownik błysku -> wbudowana na -- odpowiednia grupa w trybie jakim chcesz, oraz kanał.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dziękuję działa . Super
 
benus  Dołączył: 20 Lip 2009
W systemie Nikona siedzę z przypadku, ale po pieciu latach znajomosci nie narzekam.
Fotografuję w rawach (NEFach). Do wywoływania wykorzystuje Capture NX2, dla mnie udany program. Nie jestem zawodowcem, więc setek zdjęc w ciągu dnia nie obrabiam, dla uzupełnienia posiadam PSE 7. Cóż więcej amatorowi do szczęscia potrzeba. Chwalę sobie CLSa, mam trzy Sabinki, 1xSb800 i 2xSb600, stwarzaja duże możliwości sterowania oświetleniem. D300s to dobra pucha, niestety pojawienie się D700 z pewnością spowodowało powstanie dylematu, pozostac w cropie czy pójśc w kierunku pełnej klatki.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
benus napisał/a:
D300s to dobra pucha, niestety pojawienie się D700 z pewnością spowodowało powstanie dylematu, pozostac w cropie czy pójśc w kierunku pełnej klatki.
D700 był pierwszy na rynku ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
benus, poczekaj na D800, będzie jak Tommy Lee Jones w Ściganym. :evilsmile:
 
benus  Dołączył: 20 Lip 2009
perl napisał/a:
benus napisał/a:
D300s to dobra pucha, niestety pojawienie się D700 z pewnością spowodowało powstanie dylematu, pozostac w cropie czy pójśc w kierunku pełnej klatki.
D700 był pierwszy na rynku ;-)

...a gdzie napisałem że było inaczej ?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Zdanie, które zacytowałem ma taki wydźwięk.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Ew. mogło by być zdanie D300 to dobra pucha, niestety pojawienie się D700... :-P
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
pawel1967 napisał/a:
W Pentaxsie system przeciwwstrząsowy jest bardzo skuteczny . Ten z D300s moge porównać do K10 a Pentax zrobił juz krok naprzód


Ale o co chodzi?

O czyszczenie matrycy? Bo chyba nie o stabilizację obrazu...? :-/
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
O stabilizację obrazu w K10 miałem zdecydowanie skuteczniejszą . Bywało tak że i na 1/4 sekundy dawała radę w Nikonie niestety nie nie mogę sobie na takie czasy pozwolić
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
:shock:

pawel1967, pewnie dlatego że Nikon d300s, tak jak i reszta Nikonów nie posiada stabilizacji obrazu w korpusie

jedynie w obiektywach
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Noo.. właśnie, przecież Nikon nie ba stabilizacji w żadnym korpusie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach