TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Dziwne Formacje w Rosji - Jeziora.
Witam, słuchając audycji Roberta Bernatowicza o Jakucji, m.in o tajemniczych konstrukcjach w Jakucji w Google Earth natrafiłem na formacje jezior o których nigdy nie słyszałem, nie widziałem zdjęć, są niesamowite obszar ich występowania to ponad kilkaset kilometrów.
wygląda to jak po bombardowaniu.

Sami zobaczcie, namiary na google Earth.

68°51'16.71"N | 152°13'4.75"E
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
I to na obszarze rozmiarów Polski :-D
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Rosja pełna tajemnic i nie do końca jeszcze odkryta ;-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Rosja jest tak wielka i tajemnicza ze nikt się nią nie interesuje, USA reklamuje się w każdy możliwy sposób a Rosja kojarzy się z KGB i tajemnicą, nikt za bardzo nie wnika widząc kraj na pół świata. Podobno Takie rzeczy jak spotkania z Yeti czy kosmitami są w Rosji powszechne, i wcale nie dziwne. Czy na naszym forum są osoby interesujące się takimi Sprawami nie do końca wyjaśnionymi ?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Tundra, nawet jakieś fotki z wyścigów zaprzęgów reniferów są.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
TomaSzSz napisał/a:
spotkania z Yeti


Ja tam bym nie ryzykował. Jeszcze się okaże, że nie Yeti, a niedźwiedź polarny! :-P
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
pawelek-79 napisał/a:
TomaSzSz napisał/a:
spotkania z Yeti


Ja tam bym nie ryzykował. Jeszcze się okaże, że nie Yeti, a niedźwiedź polarny! :-P


Albo co gorsza jakis syberyjski gajowy..
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
Albo co gorsza jakis syberyjski gajowy..

który jest wściekły, bo nic nie ustrzelił :mrgreen:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Im więcej się świata poznaje tym bardziej można dojść do wniosku, że nie jest taki poukładany, a przepełniony tajemnicami o których istnieniu chciano by nie mówić. Mój dziadek w czasie II Wojny światowej widział białego jelenia wielkości konia z porożem hmm 4-5m. Bajka opowiadana wnuczkom, ale kto wie... ;-)
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Aktualnie czytam Archipelag Gulag.
Jezeli ktos pamieta, to wie, ze to sa miedzy innymi te tereny (rzeka Kolyma).

[ Dodano: 2009-12-10, 11:11 ]
Obozy byly rowniez na teranach tych jezior.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Jeziora takie sobie, ale formy geologiczne tego typu pobudzają wyobraźnię:
http://www.panoramio.com/photo/1186634
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
TomaSzSz napisał/a:
akie rzeczy jak spotkania z Yeti czy kosmitami są w Rosji powszechne, i wcale nie dziwne. Czy na naszym forum są osoby interesujące się takimi Sprawami nie do końca wyjaśnionymi ?



ja akurat nie, ale tu cos na temat :

http://www.dziennik.pl/sw...d_Norwegia.html
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
radekone napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:
TomaSzSz napisał/a:
spotkania z Yeti


Ja tam bym nie ryzykował. Jeszcze się okaże, że nie Yeti, a niedźwiedź polarny!


Albo co gorsza jakis syberyjski gajowy..


No, no.. nie pozwalać sobie za wiele !!!
:-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Zachęcony tym wątkiem wysłuchałem audycji Roberta Bernatowicza.
Myślę, że nie ma tam takich konstrukcji i to wszystko jest kolejną legendą rodem z portali poszukiwaczy obcych form. Ale jak bym chciał zwiedzić Jakucję i szukał sponsorów na sesję fotograficzną, to bym ogłosił, że jadę zbadać tajemnicze budowle i zabieram licznik Geigera.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a_czacha, Audycje Roberta Bernatowicza niekiedy są bardzo chaotyczne i niespólne a czasem obiektywizm audycji stawia wiele do życzenia, jednak co do Rosji to hmm nie był bym taki pewny, że konstrukcje te to wymysł kraj ten jest tak potężny, niebadany, że kto wie czy nie było tam cywilizacji podobnej do egipskiej czy majańskiej. Nie tworzę teorii, nie popieram niepewnych faktów. Po prostu jestem Ciekaw ;-) .
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Fakt, kraj to wielki i niezbadany. Pamiętam jeszcze na studiach pokazywali slajdy leżących obok strumienia mamutów, gdzieś na Syberii, oczywiście to było tajne, gdzie dokładnie to miejsce jest. Wiele jest ciekawych rzeczy na naszej planecie, stosunkowo niedawno złowiono rybę starszą od dinozaurów i wciąż żywą... Jednak akurat w te budowle jakoś nie wierzę. Może są tam jakieś ślady cywilizacji (zdziwiłbym się, gdyby to było coś więcej niż koczowniczo - stepowe plemiona na wpół osiadłe, to chyba nie ten region...) ale nie sądzę, żeby to coś przypominało fragmenty pojazdu międzyplanetarnego nawet w przybliżeniu. Nawet skłonny jestem już bardziej przyjąć istnienie jakiejś formy człekopodobnej a nieznanej, niż prehistorychnej siłowni atomowej. Może mało romantyczny jestem, kto wie...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a_czacha, z tego co wiem to za czasów pierwszej i drugiej wojny światowej Rosjanie i Niemcy pracowali nad rożnymi broniami, chcieli wymyślać wszystko od nowa, poukładać świat, nie licząc się z kosztami w ludziach i pieniądzach.

Najbardziej Ciekawe są teorie o skonstruowaniu przez 3 rzeszę latającego talerza :?: .. :!: :roll: ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
TomaSzSz, nasi wschodni ex-sąsiedzi mieli szczególne zasoby w ludziach. Do dzisiaj mają. Układać świat też by chcieli, nie bacząc na nic... Ehh...

A wracając do tematu,... może skoczymy tam w plener? Gdzieś ostatnimi czasy czytałem o wypadach do Czarnobyla - może nawet tu na forum. Może tam jest mniejsze promieniowanie?
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
SeizeThePicture napisał/a:
Gdzieś ostatnimi czasy czytałem o wypadach do Czarnobyla - może nawet tu na forum. Może tam jest mniejsze


Można bez problemu wybrać się do miasta Prypeć. Jest firma turystyczna, która organizuje wycieczki, nawet nie drogo. Jak odszukam w necie, to podam link.
Z tym promieniowaniem i szkodliwością dla ludzkiego organizmu, to coś jak ze straszakiem pt świńska grypa i potrzebą szczepień. Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach