pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kamery są wszędzie
Jakiś czas temu przeżyłem mały kulturowy szok będąc w UK. Oto zdjęcie przedstawiające powód mojego szoku:

 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Cuś tam po angielsku piszo... że dziewice w pociągach tyko chyba nagrywajo... ;-)

A serio, po powrocie z krótkiej emigracji 6 lat temu, też się zdziwiłem i gdyby nie to, że przywieziona kasa była na inne cele, chyba bym próbował założyć firmę w Polsce z CCTV właśnie. U nas od tego czasu tez pełno kamer się pojawiło, a jeszcze daleko nam do takiego Londynu.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009


Bywaja dosc fotogeniczne.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kamery w toaletach wydają nam się dziwnym pomysłem, ale od czasu kiedy koleżanka w pracy zasłabła i zanim się spostrzegli, że za długo jej nie ma i już JEJ z nami nie ma, jestem stanowczo ZA!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
TM_Mich napisał/a:
Kamery w toaletach wydają nam się dziwnym pomysłem
Mnie się nie wydają. Po prostu są.

Jeden człowiek jest niegrzeczny, 2 miliony mieszkancow miasta stają się podejrzanymi, obserwowanymi. Na ulicach, w knajpach, w kiblu. Normalnosci XXI wieku, czy moze swiat staje na glowie?

Pytanie bylo retoryczne.

pawelek-79, piony się walą, a mogła byc taka ladna kompozycja.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
tref napisał/a:
pawelek-79, piony się walą, a mogła byc taka ladna kompozycja.


A daj ty mi spokój. Ledwie utrzymałem w ręku telefon, żeby było w miarę nie poruszone, a ty mi o pionach! :-P

[ Dodano: 2009-12-15, 23:11 ]
TM_Mich napisał/a:
zanim się spostrzegli, że za długo jej nie ma

Bardzo przykry wypadek, ale nadal jestem przeciw. Zresztą tak jak powiedział
tref napisał/a:
Jeden człowiek jest niegrzeczny, 2 miliony mieszkancow miasta stają się podejrzanymi, obserwowanymi.


Bardzo mi się to nie podoba. Inwigilacja na masową skalę - mikrofony w lesie w trawie, bo jeden grzybiarz zabił drugiego i od tego czasu...
Normalnie Orwell proszę pana.
Poza tym poza kamerami musi być ktoś, kto się w te kamery patrzy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ledwie utrzymałem w ręku telefon
Ja nie utrzymałem. Juz nie mam telefonu z aparatem :-/

pawelek-79 napisał/a:
Poza tym poza kamerami musi być ktoś, kto się w te kamery patrzy.
Te w kiblach, zwlaszcza damskich, na pewno maja operatorów. Niedlugo pewnie uslyszymy o nowym stanoisku - szwenkier toaletowy.

I chyba na nic przytaczanie opierwszego zdania z wiki:
Cytat
Ubikacja (toaleta, szalet) – pomieszczenie, w którym człowiek dokonuje świadomego aktu defekacji lub mikcji (oddania moczu).
mającego wyjaśnić, że to pomieszczenie to nie dom Wiśniewskiego, Wielkiego Brata czy Bar. Kibel to kibel. A jak ktos lubi akurat tam inne rzeczy... jego rzecz.

[ Dodano: 2009-12-15, 23:23 ]
Cytat
Światowa Organizacja Toaletowa od roku 2001 propaguje obchodzenie 19 listopada Międzynarodowym Dniem Toalet
No i przegapiłem, bo nie wiedziałem :shock: A może jakąś relację na żywo puszczali!
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Jeszcze masowych podsłuchów w domach brakuje :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MMM napisał/a:
Jeszcze masowych podsłuchów w domach brakuje


http://nt.interia.pl/tele...orki,1411401,56

http://nt.interia.pl/inte...rnautow,1411436

itd.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pawelek-79, moim zdaniem kamery były w pomieszczeniu z umywalkami. Takie widziałem już w Polsce. Nie wyobrażam sobie, żeby były w kabinach, jeśli tak, to niech mnie ktoś uszczypnie.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
bEEf napisał/a:
jeśli tak, to niech mnie ktoś uszczypnie.

Hm. A może akcja protestacyjna? Jak zobaczymy taką kamerę wycelowaną w tron, bierzemy używany papier toaletowy i ozdabiamy przednią soczewkę obiektywu :evil:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Myslicie, ze hotelowych lazienkach roniwez sa kamery?
:oops: :oops: :oops:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ale jaja.

Jeśli kamery nad kabinami, to jeszcze wypadałoby umieścić przynajmniej ze dwa mikrofony, po obu stronach muszli, żeby można było nadać dźwięk stereo.

Full live emocjonująca relacja prosto z kabiny.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
perl napisał/a:
żeby można było nadać dźwięk stereo.

"Plum". Jeszcze nigdy nie było tak wyraźne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach