siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Allegro mały zgrzyt
Wystawiony miałem na allegro aparat;
http://www.allegro.pl/ite...an_gratisy.html

Został sprzedany, wygrywająca osoba sądziła, że jest do niego obiektyw (część opisu skopiowanego o tym mówi).
Cytat
Zoom optyczny: 3x
Zmiana wartości zoom: za pomocą pierścienia
Zoom cyfrowy: brak
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 27-82.5
Mnożnik ogniskowej [x]: 1.5
Mocowanie: KAF2, zgodne z KAF2, KAF i KA
Jasność obiektywu [f/]: 3.5-5.6
Zakres ustawiania ostrości [cm]: 25
Makro [cm]: brak
Stabilizacja: jest
Średnica obiektywu [mm]: 52

Przed końcem aukcji, ta osoba pytała co jest w komplecie więc odpisałem zgodnie z prawdą, że
Cytat
Sprzedaję to co Pan zacytował, czyli body wraz z akcesoriami jaki były w pudełku, czyli kable, płytki bateria, ładowarka itp.
Oraz dodatkowo daję karte 2 GB i drugą baterie.
Na innych aukcjach inne akcesoria...


Mimo to gość przelicytował wszystkich i uparcie twierdzi, że powinien dostać też obiektyw kitowy... ja twierdzę, że o nim nie pisałem gość na to. że też nie zaprzeczyłem :-|

Jak to widzicie stojąc z boku jako bezstronna osoba ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W/g mnie informacje o zoomie, jasności obiektywu, jego średnicy, jasności itd. mogą utwierdzać w przekonaniu że aparat jest z obiektywem. Samo body takowych parametrów nie posiada.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Jasność obiektywu [f/]: 3.5-5.6


Nie no, ja bym to odebrał jako aparat z obiektywem. Mogłeś wyciąć.... :-/ Sprawa na pewno dyskusyjna.
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
dla mnie sprawa oczywista - cytat z aukcji -
Zestaw zawiera:....itd.
jak jeszcze masz korespondencję z nim, gdzie jest jeszcze raz to wyjasnione, to tym bardziej.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak nie masz to kup kita i dołóż do zestawu. Tylko koniecznie II ;-)

 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Cytat

Zestaw zawiera:

korpus aparatu,
kabel wideo,
kabel USB,
akumulator D-LI50,
ładowarka D-BC50,
pasek,
przykrywka na gorącą stopkę,
muszla oczna,
przykrywka na korpus,
oprogramowanie PENTAX PHOTO Laboratory 3, PENTAX PHOTO Browser 3, PENTAX REMOTE Assistant 3,
sterowniki,
instrukcja w języku polskim

Gratis dodatkową baterie, firmy Hahnel, oraz kartę SD 2GB Sandisk Extreme III


nie ma słowa o obiektywie
dla mnie nie ma się czego czepiać, na zdjęciu tez obiektywu nie widać
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
alkos napisał/a:
Mogłeś wyciąć....

Sam nie czytałem co wklejałem ;-) sądziłem, że opis do body...
O fakcie dowiedziałem się od gościa już po zakończeniu aukcji ;-)

[ Dodano: 2009-12-17, 17:11 ]
Marek napisał/a:
Jak nie masz to kup kita i dołóż do zestawu. Tylko koniecznie II

Zastanawiam się właśnie nad kupnem...
Ale nie koniecznie wersji II tylko najtaniej jak może być... po prostu działający.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tutaj racja , w specyfikacji zawartości nie ma. Ale jak pisałem wcześniej inna część opisu sugeruje jednak ze ten obiektyw może tam być. Dlatego ten "zgrzyt". To moja opinia , a chyba o takie pytasz.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
to może prościej: jak ja patrzę na tą aukcję to nie przyszło by mi do głowy że to jest puszka z kitem
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jitt, Chcac być upierdliwym mozna jako klient dochodzic swojego prawa do otrzymania towaru o wymienionej specyfikacji technicznej, A ze w opisie sa informacje o zoomie, jasnosci obiektywu itd. ... klient żąda tego. Błąd w sztuce kopiuj/wklej ze strony autora aukcji.

 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
tak, ale podejrzewam że w sądzie sprawa zakończyła by się przynaniem racji sprzedającemu

[ Dodano: 2009-12-17, 17:17 ]
upierdliwość czy wyłudzanie?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Oby kolega siwyyy77 nie musiał tego w taki sposob dochodzic. Niech mimo wszystko sprobuje jakos sie dogadac z tym klientem, wyjasnic mu na spokojnie i rzeczowo sprawe.

[ Dodano: 2009-12-17, 11:21 ]
Nie wiem czy klient robi to świadomi czy nie. Moze jest przekonany o swojej racji bo tak zinterpretowal tekst w opisie , a moze jest cwany i probuje wykorzystac sytuacje ? tego nie wiem.

[ Dodano: 2009-12-17, 11:23 ]
Rownie dobrze mozna przyjac wersje siwyyy77 celowo tak dal opis zeby klienci pomysleli ze jest obiektyw a w rzeczywistosci go nie ma ... bo nie ma go opisie zestawu ani na zdjeciu.
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Z opisu nie wynika, że puszka z kitem, zwłaszcza, że było napisane, co jest w zestawie i dodane zdjęcia. Kupujący na pewno o tym wiedział, a teraz cwaniakuje. Przecież oczywiste jest, ze osoba nie zorientowana w sprzęcie, nie kupi Pentaxa. Nie daj się i twardo obstawaj przy swoim. Nie uwierzę, że gościu pójdzie do sądu, żeby bić się o obiektyw za 150 pln. Zaproponuj mu co najwyżej zwrot "wadliwego" towaru. A jeśli jednak się obawiasz, to kup najtańszego kita, nawet DAL- przecież w tym opisie nie było słowa, jaki jest obiektyw.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiemy z jaką osobą siwyyy77 ma do czynienia. Jeśli gość jest w porządku to nie będzie się upierał i weźmie bez kita. Jeśli nie to pozostanie kupić najtańszą wersję I i dołożyć do zestawu. Na pewno ktoś z Forum pomoże dostarczyć kita dla kolegi siwyyy77 za bardzo dobrą cenę. :-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Zaproponowałem cenę w dół o 60zł (ok 50% wartości używanego szkła z opisu)...
I następny ew. krok to centrum sporów po 7 dniach, jeśli się nie zgodzi

Chyba uczciwa propozycja z mojej strony ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Marek napisał/a:
Na pewno ktoś z Forum pomoże dostarczyć kita dla kolegi siwyyy77 za bardzo dobrą cenę.

masz na sprzedaż, to nie giełda :-P
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
jitt napisał/a:
Marek napisał/a:
Na pewno ktoś z Forum pomoże dostarczyć kita dla kolegi siwyyy77 za bardzo dobrą cenę.

masz na sprzedaż, to nie giełda :-P

Mam nawet 2. I z K100D i II z K10D. Ale nie ma sensu kita sprzedawać bo trudniej potem sprzedać samo body. ;-) Poza tym używam często kita II.
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Cytat
Zestaw zawiera:

korpus aparatu,
kabel wideo,
kabel USB,
akumulator D-LI50,
ładowarka D-BC50,
pasek,
przykrywka na gorącą stopkę,
muszla oczna,
przykrywka na korpus,
oprogramowanie PENTAX PHOTO Laboratory 3, PENTAX PHOTO Browser 3, PENTAX REMOTE Assistant 3,
sterowniki,
instrukcja w języku polskim

Gratis dodatkową baterie, firmy Hahnel, oraz kartę SD 2GB Sandisk

Nie ma ani słowa nt. obiektywu, facet cwaniakuje.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Facet ewidentnie chce wyłudzić obiektyw.
Szkoda, ze zdecydowałeś się na obniżkę ceny.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Z jednej strony opis moze byc mylacy.
Z drugiej - moze naciagac facet.

Rozwiazanie?
Ciezko powiedziec.
Osobiscie bym mu zaproponowala uniewaznienie transakcji, zwrot pieniedzy i aparatu - skoro nie wiedzial co kupuje...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach