morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
www.matowka.com - czyli tylko i wyłącznie tradycyjnie
Jestem w trakcie konstrukcji strony http://www.matowka.com . Głównym jej zadanie będzie zebranie i uporządkowanie ważniejszych informacji, newsów o analogowej fotografii oraz manualnych aparatach i akcesoriach.
Mamy pełno różnych for na ten temat, jednak informacje w nich są strasznie chaotycznie uporządkowane, a portale fotograficzne lansują głównie technologię cyfrową, więc pomyślałem, że może coś takiego się przyda. Co o tym sądzicie?
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
jestem za!

problem może być tylko z newsami - niewiele kto wypuszcza coś nowego na rynek chyba...
No chyba że o czymś nie wiem - ale to potwierdza tezę - że taki portal powinien powstać. :-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Popieram! :-D . Tylko u mnie na panoramicznym ekranie (1680 pix, FireFox) strona otwiera się w dwóch kolumnach - tak ma być czy to jakiś bug?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
podoba mi sie
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
boober napisał/a:
problem może być tylko z newsami - niewiele kto wypuszcza coś nowego na rynek chyba...


Za to coraz częściej przestaje coś wypuszczać, więc będą tematy na newsy :-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ładnie podoba mi się layout oparty na css'ach z minimum grafiki.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
ostatnio byłem na wykładzie http://efendi.ch.pwr.wroc.pl/allin/ prowadzonym przez dr hab. Piotra Nowaka, który usilnie wpajał na tymże wykładzie, iż nie powinno się używać określenia "fotografia analogowa". Swoją teorię opiera na tym, że nie zapisuje się żadnego sygnału analogowego tylko doprowadza do zajścia procesów chemicznych. Ogólnie bardzo ciekawy wykład. Szkoda że było naprawdę mało, bo nie więcej niż 30 osób w tym członkowie koła naukowego do którego link podałem. Nie zdążyłem nawet wrzucić na forum informacji bo dowiedziałem się w dniu wykładu.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no na lisku i 22calach stronka jest w formacie książki i fajnie mi to wygląda nawet
niewiem jak ma sie ta sprawa na mniejszych monitorach

pomysł fajny, wykonanie niegorsze

:-B

PS.
Cytat
Wyjądkowy polaroid ......
pała z ortografii :evilsmile:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Zajrzałem, jest OK. :-B . Czy przewidujesz jakieś forum? Zacząłeś temat o "nieobecności polskiej fotografii w historii", a ja już bym o tym podyskutował. Jak dobrze to porowadzisz, to może to być niezła konkurencja dla pentax.org. Życzę powodzenia!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
piters1986, generalnie trudno się z doktorem nie zgodzić, ale utarło się, że analogowe jest przeciwieństwem cyfrowego (przez, nomen omen, analogię do określenia metod zapisu fali dźwiękowej) i raczej się z tym już nie powalczy.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
ja również zajrzałem i rzeczywiście wygląda to wszystko bardzo oki.
Myślę, że będę odwiedzał tę stronę :-)
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Ja zajrzałem i widze "wyjądkowy polaroid" ;-)
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
haha błąd poprawiony, a co do konkurencji to na pewno nie będzie na matówce forum, planuje jednak utworzenie czegoś w stylu http://stackoverflow.com, gdzie są precyzyjne pytanie i precyzyjne odpowiedzi - bez rozwodzenia się. Planowany jest także system komentarzy i dodawania własnych artykułów.

ps. ma ktoś pomysł jak ten system "pytań i odpowiedzi" nazwać?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
piters1986, a jaką nazwę proponował w zamian Pan Doktor? Fotografia Chemiczna?

morosa, fajna strona, leci do ulubionych, chociaż ten podział na dwie kolumny sprawia trochę chaotyczne wrażenie.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
Eldred napisał/a:
jaką nazwę proponował w zamian Pan Doktor

Fotografia tradycyjna
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Te dwa łamy są zamierzone czy to problem mojej przeglądarki?
Poza tym spoko.
 

morosa  Dołączył: 22 Paź 2006
Zamierzony - preferuje strukturę "gazetową".
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
piters1986 napisał/a:
Fotografia tradycyjna

Za parę lat fotografia cyfrowa będzie tradycyjną (jeśli już nie jest) :-)
Skądinąd pan Nowak ma rację dotyczacą nazewnictwa i to fotografii "analogowej" i "cyfrowej" - ale niestety nazwy potoczne, przyjmujące się powszechnie dyktuje tzw. ulica, a nie osoby kompetentne, które zresztą często z tym się nie śpieszą i mamy to co jest.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Na poczatek mozna zaczac mowic kliszak zamiast analog :-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Yeti napisał/a:
Za parę lat fotografia cyfrowa będzie tradycyjną (jeśli już nie jest)


Ja bym powiedział, że cyfrowa będzie współczesną w odróżnieniu od tradycyjnej, błonowo-kliszowej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach