BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
B+W 110 ND3.0 czy Hoya ND400 ?
Witam

Który z tych dwóch filtrów wybrać - B+W czy Hoye? Chodzi mi zasadniczo o powłoki i wygode przy użytkowaniu oraz ewentualne winietowanie na Sigmie 10-20...

Pozdr
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a nie myślałeś o filtrze do systemu cokin P? Widzę po stopce, że używasz
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Cokin odpada z racji na nieszczelności między ramką i filtrem, co przy dłuższych czasach naświetlania skutkować będzie niezłą kaszaną .... ;-)
Tylko nakręcany wchodzi w gre
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Mam oba, nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy między nimi, poza parametrami oczywiście. Jak bym miał wybrać to brałbym tańszy i jeśli jest to wersję slim.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
czemu uważasz, że kaszana wyjdzie? Sam często używam Hitecha ND 1.2 z czasami ponad 30 s i jakoś nie zauważyłem by były problemy... Co prawda nie jest to ND 3.0, ale znam osoby które i takich używają i też nie narzekają. A efekty zapewniam, godne uwagi.

Zapyaj Tormentola z tego forum, on też się lubuje w długich czasach, czego używa:)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
To ja jestem tormentol do cholery :mrgreen: :-B
I też polecę nakręcane jak wyżej. Używałem szarych do systemu Cokin i miałem problem właśnie z blikami. Da się to ominąć uszczelniając holder, ale jest upierdliwe i niewygodne. I tak jest cyrk z takimi zdjęciami i bez tego ;-)
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
:-P :mrgreen:

ja tam póki co nie narzekam:) zobaczymy co wyjdzie jak kupie ND 3.0 - może wtedy przychylę się do Waszego zdania :mrgreen:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Gdzie można kupić taki filterek? Zbierałem na ND400 i nagle widzę, że poznikały... :]
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Odrzańska?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach