Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
DA 15mm F4 ED AL Limited vs DA 12-24mm F4 ED AL (IF)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Stałka gorsza od zooma, smutne, szczególnie jeśli spojrzeć na cenę tego maleństwa, a tak się na nie napalałem gdy jeszcze zakładałem szkła na K.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
ma ktoś jeszcze dostęp do takiego porównania? Być może zwyczajnie koleś trafił na felerny egzemplarz?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Obawiam się, że kolega miał coś nie tego tą 15-kę. Jakoś na mojej nigdy w życiu nie udało mi się uzyskać w połowie takich aberacji, jak jemu. Co do ostrości na brzegach to też coś jest nie tak...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
korkotrampek, prędzej w to uwierzę niż w taką słabą jakość tej piętnastki na brzegach. Chyba ze dwie osoby na forum mają już to szkiełko, może dało by się zorganizować jakieś porównanie?
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
ale tak czy owak smutne że limitedy potrafią tez być felerne :cry:
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
co tam.
Tych gorszych sie nie kupuje i tyle
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja tam jeszcze nie kupiłem żadnego złego limiteda :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
korkotrampek napisał/a:
limitedy potrafią tez być felerne
Widać biorą przykład z *.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
korkotrampek napisał/a:
ale tak czy owak smutne że limitedy potrafią tez być felerne :cry:


Dokładnie..... :-(
Strach kupować to szkło w USA - w przypadku wady jak wyżej pozostanie tylko smutek i zgrzyt zębów.....
Szkoda że nie dopracowali tego szkiełka. Mocno się napaliłem na tego Limiteda ale teraz to już sam nie wiem.....
Swoją drogą jak wypada porównanie DA 12-24 z S10-20 ?
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
Swoją drogą jak wypada porównanie DA 12-24 z S10-20 ?


Pewną sobotę poświęciłem na spacer po wrocławskich sklepach w celu dokładnego obadania krótkich zoomów :evilsmile:

1) Tamron 10-24 - fajny zakres, ale pachnie tandetą. Z moim aparatem słabo ostrzył (długo, głośno i bardzo niecelnie). Mam matówkę z klinem i mikrorastrem, żal było na to patrzyć. Po przeczytaniu masy testów to był mój faworyt, ale się wyleczyłem. Kosztował mniej, niż 1900 zł.

2) Stara Sigma 10-20 - też na śrubokręt, ale wykonana o niebo lepiej. Wg fotek testowych, których zrobiłem w sklepie w sumie grubo ponad setkę i kilkadziesiąt na ulicy pod sklepem (jednak na Odrzańskiej wierzą ludziom :mrgreen: ), ostrzejsza i bardziej kontrastowa od Tamrona. Cena ok. 2300 zł

3) Pentax 12-24 - przydałoby się 10 mm. Jakość obrazu minimalnie lepsza od starej Sigmy i Tamrona. Jakość wykonania - jak kit z odrobinę mniejszym luzem na tubusie, pierścień ostrości pracuje obrzydliwie. Śrubokręt, choć celny, rzęzi prawie jak w kicie. Powiedziałbym, że jakość mechaniczna gdzieś w połowie drogi między Tamronem a starą Sigmą. Cena - prawie 5 000 :shock: :shock:

4)nowa Sigma - ten kupiłem i wciąż się cieszę szerokim kątem i kulturą pracy!. Silnik HSM (jedyny w całej stawce), ostrzy idealnie w świetle dziennym, żarowym,LED :mrgreen: Solidnie wykonany, po Sylwestrze mogę zaryzykować twierdzenie, że uszczelniony :-D Niestety - największy, najcięższy i filtr 82 mm (reszta 77). Kosztował 2699, jako jedyny ma solidny futerał. Odpowiadając na pytanie - nie licząc rozmiarów i masy - dla mnie pod każdym względem lepszy od Pentaksa 12-24. W dodatku gwarancja na 3 (za dopłatą 5) lat, Pentax tylko rok (sam się dziwiłem, ale czytałem kartę z Apollo), Tamron 2 lata.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
MCsubi, pocieszę Cie - Tokina AT-X 124 12-24 f/4.0 PRO DX II kosztuje 2000zł.

A foto-master zawsze ma z d... wziete ceny. Najzabawniejsze są ceny jakie chcą dać ze używany sprzęt.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Thadeus napisał/a:
A foto-master zawsze ma z d... wziete ceny


Ja mówię o cenie leżaka magazynowego z MM. Cena Pentaxa w foto-master to 6 000 zł. Ceny Sigmy w całej Polsce identyczne były w grudniu.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
MCsubi, podrzuc kilka sampli z nowej Sigmy. :-)
korkotrampek napisał/a:
ale tak czy owak smutne że limitedy potrafią tez być felerne

To nic dziwnego. Miałem dwa Limitedy 35mm, oba uwalone i podziękowałem. Wybrałem inne szkła. :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Thadeus napisał/a:
MCsubi, pocieszę Cie - Tokina AT-X 124 12-24 f/4.0 PRO DX II kosztuje 2000zł.

To jest trochę dołujące. Tokiny 16-50 i 50-135 do innych systemów też są znacznie tańsze niż da*. Jakbym nie kupił rok temu dwóch "gwiazdek" jeszcze za normalną cenę to teraz pewnie siedziałbym albo w C albo w N.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
a tak w temacie DA 12-24mm F4 ED AL (IF)

Pentax SMC DA 12-24mm f/4 ED AL (IF) 4829 zł

Samsung Schneider-Kreuznach D-XENON 12-24mm f/4 3429 zł


http://www.e-cyfrowe.pl/



:shock:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
MMM napisał/a:
Pentax SMC DA 12-24mm f/4 ED AL (IF) 4829 zł

Samsung Schneider-Kreuznach D-XENON 12-24mm f/4 3429 zł

hehe
niedługo przy sklepowych cenach Pentaksa w Polsce będzie dopisek "Proszę się pochylić i dobrze wypiąć" - żal po prostu :evil:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
MCsubi napisał/a:
Jakość wykonania - jak kit z odrobinę mniejszym luzem na tubusie, pierścień ostrości pracuje obrzydliwie. Śrubokręt, choć celny, rzęzi prawie jak w kicie. Powiedziałbym, że jakość mechaniczna gdzieś w połowie drogi między Tamronem a starą Sigmą. Cena - prawie 5 000 :shock: :shock:
Czy ty napewno miales w reku to szklo o ktorym piszesz? Wg mnie to obok 14tki najlepsze szklo pod wzgledem mechanicznym jakie mialem w reku, szklo pod cyfre cale z metalu? kto dzisiaj takie czolgi jeszcze produkuje - Tokina? Chodzi przepieknie zarowno ostrosc jak i ogniskowa, a tak a propo porownania do kita to parsknalem smiechem - nie potrafie zwerbalizowac dysonansu poznawczego jakiego doznalem wyobrazajac sobie te dwa szkla obok siebie....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
MCsubi napisał/a:
3) Pentax 12-24 ... Jakość wykonania - jak kit z odrobinę mniejszym luzem na tubusie, pierścień ostrości pracuje obrzydliwie. Śrubokręt, choć celny, rzęzi prawie jak w kicie. Powiedziałbym, że jakość mechaniczna gdzieś w połowie drogi między Tamronem a starą Sigmą.
Chyba nawet nie stałeś obok tego obiektywu. Praca pierścieni AF i zoom to bajka, czysta przyjemność. Jak podpinam to szkło wyłączam AF, żeby cieszyć się manualnym ostrzeniem. Świetne wykonanie i bardzo wytrzymała budowa.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Potwierdzam, też mnie zdziwiła ta opinia, DA12-24, ma najprzyjemniejszy ruch pierścieni zooma i ostrości z jakim miałem do czynienia w "nielimitedzie" (ze szkieł af oczywiście) no i wykonanie też bez zastrzeżeń, może MCsubi miał do czynienia z jakimś walniętym egzemplarzem?? :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach