Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 022
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc022.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 08.04.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Jpgi proszę pakować w zipa, i nazywać:
- rc022_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc022_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc022_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - [rc022]_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Henryk Wardach to stary wyjadacz parkietów"
Maciej Henszel, relacja radiowa


Duże pliki są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc022.html

1. Bronek
Trudne, oj trudne zdjęcie - szum i kolor (swietlówki, brrr). Dużo kręcenia kalibracją i balansem bieli, i tak jestem niezadowolony z efektu. Odszumianie po kolei w ACR, potem już po otwarciu w ACR w kanałach czerwonym i niebieskim (gaussian blur) i po konwersji na Lab w a i b. Później wyostrzanie w kanale luminancji i jeszcze mała manipulacja krzywą na kanale b.


2. Cypis
RAWa tradycyjnie uklepałem w PPLu. Nie bawiłem sie w pipetowy balans bieli: oziębiłem temperaturę, pojechałem trochę w stronę niebieskiego i magenty (o ile dobrze pamiętam;)). Na krzywych troszkę ująłem kontrastu i minimalnie rozjaśniłem cienie. Całość odszumiłem i nieznacznie wyostrzyłem, ale bez przegięć, bo ani szum, ani ostrość nie są w tym zdjęciu najważniejsze.Ważny jest uchwycony moment, tuż przed rzutem i wydechem... Starałem się, żeby kolor skóry i piłki przypominał trochę to, co widać podczas meczów na hali oświetlonej sztucznym, ale nie jarzeniowym, światłem... więcej moim zdaniem nie ma sensu robić, choć myślę, że każdy sposób potraktowania tego zdjęcia, który zachowa jego ekspresję, będzie dobry.


3. Dancer


4. Gatto_nero
Użyte oprogramowanie:
- Raw Therapee 201
- Irfan View 399 - użyłem jedynie do przeskalowania


5. Jarek Dabrowski


6. Macioh
tym razem soft w 100% darmowy: tandem rawtherapee i paint.net
rawtherapee: rotacja, ekspozycja troche w gore potem wyciaganie detali ze swiatel i dodanie troche kontrastu.
paint.net: odjalem odrobine koloru, zwiekszylem kontrast i wyostrzylem.


7. Nichiren
Obrobka w Lightroomie, krecilem suwaczkami az biele staly sie bardziej biale, a kolory kolorowe ;) Mniejszy obrazek wyostrzony w PS CE.


8. Solus
raw wywołałem w silkypix korekcja +1EV wb na 2800k później w PSuju przerobiłem na BW w channel Mixer


9. Valdis62


10. Witsu
Tym razem postanowiłem trochę powalczyć z LightZone. Praktycznie cała obróbka odbyła się w tym programie. Nie będę się rozpisywał o szczegółach, bo jest to dość specyficzny program. Kto go zna, wie o czym mówię. W GIMPie dokonałem obrotu, lekkiego odszumienia i wyostrzenia.


11. Zdano


12. Zorzyk
Problem na RC w tej edycji jest ziekonkawa poswiata (pewnie od jarzeniówek) i pewna ilosc swiatla dziennego. W zwiazku z tym najwazniejsze bylo uzyskanie ladnego odcienia twarzy gracza po lewej (ten zielony tu mi najbardziej przeszkadzal). W efekcie biale elementy spodenek prawego gracza są zbyt niebieskawe, ale to chyba nie przeszkadza.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski, IMO, byloby git, gdybs zdjal troche cyjanu i zielonego a dodal magenty.
Zorzyk trzyma poziom!
A Bronkowi chyba monitor sie rozkalibrowal ;-)
Cypis, Dancer, u mnie calkiem niezle to wyglada :-B

Kurcze, musze sobie jakis przypominacz do RC ustawic...
 
gatto_nero
[Usunięty]
A które zdjęcie wygląda jakby to była ostatnia minuta meczu, ostatni decydujący rzut a na zdjęciu bohater lub przegrany, przynoszący zwycięstwo lub porażkę swojemu zespołowi ? :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jarek Dabrowski, IMO, byloby git, gdybs zdjal troche cyjanu i zielonego
Ano, może i tak - kombinowałem na różne sposoby i miałem nawet taką wersję "czystą", ale jakoś bardziej mi podpasowała własnie delikatnie "zafarbiona". Róznego rodzaju trupie światła są w halach sportowych i chciałem zostawić trochę tego klimatu.

Żorż jak zwykle tip top, podoba mi się praca Cypisa i Witsu. Valdis62 - OK, ale chyba przesadziłeś z odszumianiem. Bronek - zdecydowanie przesadzone z nasyceniem.
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Zdano jako jeden z niewielu sprawil, ze zawodnik po lewej nie wyglada na ciezko chorego, Cypis natomiast uzyskal ladne kolorki calosci :-B
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
zbyt oryginalny chyba nie będę: Zorzyk ;-)
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
U Zorzyka za duży jest szum. Wygrywa Cypis.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zdano
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bronek - zdecydowanie przesadzone z nasyceniem.
fakt. Ale stroje sportowe mają mocne kolory. Przede wszystkim chciałem zlikwidować zielony zafarb, trochę przesadziłem w stronę magenty.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja lubię efekt, jaki osiągnął Jarek. nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z analogiem i zwykłą slajdową kliszą fuji, którą kiedyś ceniłem dla jej nieco przegiętych, plastikowych i nieprawdziwych (ale fajnych) barw :-B :-B

[ Dodano: 2007-04-09, 21:56 ]
aha i przekontrastowana "praca" ;-) Nichirena też wpada mi w oko :-B
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Moim zdaniem cypis przedstawił najlepiej dopracowane zdjęcie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach