Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
Chasydzi w Leżajsku
Czy ktoś się może orientuje kiedy w tym roku wypada rocznica śmierci cadyka Elimelech z Leżajska?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rocznica jest w 21 Adar, czyli w tym roku 7 III
 
Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
A czy ktoś wie z doświadczenia jak chasydzi zapatrują się na gościa z paratem? Jak na ten przykład reagują na TLR-y?
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Leszeg napisał/a:
A czy ktoś wie z doświadczenia jak chasydzi zapatrują się na gościa z paratem? Jak na ten przykład reagują na TLR-y?


Tak samo jak wszyscy inni ludzie. Mimo tego co mogles slyszec nie przerobia Cie na mace.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Chyba cię nie zdjedzą:
Tu link do fotoreportarzu (nie mój):
http://www.abpc.com.pl/lelow/
 
Leszeg  Dołączył: 25 Wrz 2007
Carlos Cruz napisał/a:
Tak samo jak wszyscy inni ludzie. Mimo tego co mogles slyszec nie przerobia Cie na mace.

Na mace jestem zbyt dużym chłopcem. Nie zmieściłbym się do beczki nabijanej gwoździami. W moim obecnym parafialnym kościele wisi komiks instruktażowy przedstawiający tą część procesu wytwarzania macy. ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Leszeg napisał/a:
W moim obecnym parafialnym kościele wisi komiks instruktażowy przedstawiający tą część procesu wytwarzania macy.


Fajny kościółek tam masz, nie ma co! :-/
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Leszeg napisał/a:
W moim obecnym parafialnym kościele wisi komiks instruktażowy przedstawiający tą część procesu wytwarzania macy.


Może warto ten komiks przedstawić w formie zdjęć fotograficznych szerszemu gronu? Pozdrawiam!
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Siedem kościołów gdzieniegdzie domki . To pisał pewien mądry człowiek o Sandomierzu . To prawda z tym obrazem potwierdzam , mieszkam 11 km od Sandomierza . Antysemityzm tkwił niestety w świadomości rodaków . W tym rejonie za szmalcownictwo wydawano wyroki śmierci ale ich nie wykonywano . Pamiętam jeszcze starych byłych granatowych (policjantów) którym nie podawano ręki i miałem zakaz mówienia im dzień dobry jako dziecko , na nich ciążył wyrok śmierci od AK . W Sandomierzu było centrum tajnego nauczania w czasie okupacji

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach