noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
MESuper - pierwsze wrażenia
Dzis dotarł był do mnie MESuper. Jako, że nie miałem zbyd dużych doswiadczeń z Pentaxami, no poza K2, który bardzo mnie urzekł i mile zaskoczył, to jednak to czego doswiadczyłem przykładając oko do wizjera MESuper można nazwać tylko w jeden sposób i wlaściwie jednym słowek... którego tutaj nie śmiem napisać.

Wszystkie wady samej budy można wybaczyć, choć z lekkim trudem. Jest dość mała przez co średnio poręczna nawet z tymi dość sensownie rozmieszczonymi pokrętłami i funkcjami pod przyciskami, nie trzyma się jej lepij niż K2. Jednak kultura pracy, kłapnięcie lustra, miękki naciąg i rewelacyjna mechanika pozwalają zapomnieć o tej lekkiej niewygodzie, charakterystycznej dla kompaktów. A jeśli człowiek spojrzy w wizjer wielkości wrót od stodoły, to już pełnia szczęścia.

Pozostaje tylko zapytać, dlaczego dziś się takiego sprzętu już nie robi?


Spinner, dziękować wielce!

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
:oops:

Niech Ci dobrze sluzy - ech... skad ja znam te uniesienia... :mrgreen: :oops:

Chyba dla nich zagladam tak czesto do swoich szuflad... co ciekawe... to sie nie nudzi... :lol:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
noel napisał/a:
Pozostaje tylko zapytać, dlaczego dziś się takiego sprzętu już nie robi?
- bo zbyt malo jest takich debili ktorzy by to kupili...... (zeby nie bylo powli zaczynam sie do nich zaliczac.... :-P )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
noel napisał/a:
wlaściwie jednym słowek... którego tutaj nie śmiem napisać
telewizor? Eee, w 645 jest ekran kinowy :mrgreen:

noel napisał/a:
Pozostaje tylko zapytać, dlaczego dziś się takiego sprzętu już nie robi?
producenci czekają aż się rynek wtórny ze starości rozleci, a potem wypuszczą ze zdwojoną siłą i ceną swoje stare korpusy [taa, nierealne, stal za droga ;-) ]
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eee... w ME Super robi wieksze wrazenie... przez mikrosc aparaciku takze... No i nie porownuj sredniego (nawet minisredniego) do 35mm bo inaczej Ci zaraz opowiem np jaki obraz Fotonyf obserwuje na swojej matowce w Mamci 67... :-P :mrgreen: :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, - wiesz jak musi byc pieknie w fuji 680 :-P ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
jaki obraz Fotonyf obserwuje na swojej matowce w Mamci 67...
wyobrażam sobie, komiczny, tfu, kosmiczny :-D
Juz kiedyś pisałem, że wizjer MXa jest ogromny i jasny. MES jest podobny :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref, Gdyby nie to, że MX taki maciupci i ta szmata w środku, to na pewno bym go brał.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant napisał/a:
ta szmata w środku,
jak ją ładnie nazwałeś świetnie nawiązuje do moich zainteresowań szuwarowo-bagiennych:

"gdzie ta keja, przy niej ten jacht,
gdzie ta koja, wymarzona w snach,
gdzie te wszystkie sznurki od tych szmat,
gdzie ta brama, na szeroki świat
*"


*takie nawiązanie do wrót od stodoły i szmat w sprzęcie :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A jedno to wiem na pewno:
że ME Super nigdy nie sprzedam... :lol:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tref napisał/a:
Juz kiedyś pisałem, że wizjer MXa jest ogromny i jasny. MES jest podobny


Nooo... to ja Ci zaraz opowiem jaki wizjer ma LX z matowka Beattie... :evilsmile: :mrgreen: :-P

Pzdr
Spinner
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
A ja dzis kolejna aukcje przegralem... tym razem o 1 zl ;) ale nie poddaje sie na oku mam jeszcze jednego ... no i na ebayu Jarek wystawil... poobserwuje sobie ;)
Grzesiek
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak, malo? Jakbys zrobil wspolczesnego ME Super, i sprzedawal go po cenie 400$ to chetnych byloby w brod (tak mi sie wydaje :-P )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Fafniak, malo? Jakbys zrobil wspolczesnego ME Super, i sprzedawal go po cenie 400$ to chetnych byloby w brod (tak mi się wydaje :-P )


Ja tez sie nad tym zastanawialem. Jesli Pentax wznowilby w ograniczonym zakresie produkcje takiego LX'a albo MX'a, na pewno by na tym nie stracil, a na pewno zyskla na publicity. Skoro takie glupie RF, mint LX'y i inne FMdwojki osiagaja na aukcjach dla wielu irracjonalnce ceny, to popyt jeszcze jest duzy na te cuda.

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
hmm, kiedy zaprzestano produkcji FM3? Jeszcze pamiętam, że nie tak dawno były na półkach [fajnie wyglądały wśród plastiku konkurencji. ale cena też była "inna"]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, w MM w Łodzi nadal stoi o ile pamiętam. Cena ok 4k :-)
 

Madika  Dołączyła: 20 Kwi 2006
noel, aż się uśmiechnęłam, gdy tak czytałam o wrażeniach z MeSuper, bo ja tak miałam w zeszłym roku i też dzięki Spinnerowi :-) Wtedy się "przesiadałam" z Praktiki, więc różnica była naprawdę duża. I ja też nie sprzedam mojego Superka, nawet gdyby coś mu się stało... tfu! tfu! ...to stanie dumnie za szybką.
Powinnam koniecznie dodać, głośno i oficjalnie: dzięki wielkie, Spinner!!!
Przyznaj się, ile jeszcze masz ich w tej szufladzie? ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia wkłada do szuflady, Spinner wyjmuje - takie czary ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
tref, w MM w Łodzi nadal stoi o ile pamiętam. Cena ok 4k


no jest, ciekawe co z nim zrobia...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cholerka... chyba cegle zapodam zaraz... :oops: :oops: :oops: Thx ;-)

Mam ja Was "kilku" na sumieniu, oj mam... :evilsmile:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach