Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Powitanie i pytanie o filozofie doboru obiektywow :)
Witam.
Tytulem wstepu, dzieki Wam wszystkim za wiedze ktora usyskalem grzebiac w archiwom tegoz forum.
Nie dawno stalem sie posiadaczem Samsunga (tego z literka S), mam dziwne wraznie ze to jeden z ostatnich egzemplazy w Pl :).

A teraz konkretnie : myslalem na poczatku by wymieic kitowy obiektyw na cos lepszego, ale duzo jest glosow tu i owdzie ze ten kit to nie kit ( zdjeccia nie zadowalaja mnie w pelni ... ale co zadowlli ... to pewnie poza moimi funduszami)

Pomyslalem sobie ze dla uzupelnienia zakresu kupie jakis zoom (jest tu kilka watkow, cos wybiore) ot cos tak do 800, 1000 zl

A w ramach uzupelnienia kita to bede uzupelnial o jakies szkla manualne(jasne, bo tego chyba mi brakuje).

Jak myslicie jest to dobra filozofia ?

Za wszelkie sugestie dzieki.
Pozdr. Markoo.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Za 800-1000 zł to raczej nic lepszego od kita nie kupisz. Pytanie podstawowe - dlaczego foty nie zadowalają? Mydli, winietuje? Bo że ciemny, to racja, ale tu tylko stałki pomogą, no chyba, że fundusze jednak > 1000zł :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Teraz jest sigma 70-300 Apo za jakies 900zl na AleDrogo
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
Mydli, winietuje? Bo że ciemny, to racja, ale tu tylko stałki pomogą, no chyba, że fundusze jednak > 1000zł

To prawda,

ale...

Troche nie tak ... za te pieniadze to ja chce miec zoom (tu nie przykladam wagi do jakosci...jasnosci )


A wlasnie stalkami chce "douzupelnic" kita, a moze lepiej coz z :

Sigma 18-50mm f2,8 EX DC
Sigma 17-35 mm f/2.8-4 EX DG ASP
Tamron AF SP 17-35mm F/2.8-4 Di LD Asp


Pozdr. Markoo.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Sigma 18-50mm f2,8 EX DC

To jest fajne, bo jasne. Ale nie macałem, a tym bardziej nie fociłem.
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
milo napisał/a:
Teraz jest sigma 70-300 Apo za jakies 900zl na AleDrogo


Znalazlem, znalazlem tez i gdzie indziej, cena faktycznie.. jak na Alledrogo pasuje:) Wlasnie nad czyms takim mysle..
Pozdr Markoo
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam takie- jest fajne, bo jasne i w ogóle jest fajne. Tylko duże i ciężkie. I nie wierzcie testom, które mówiły o dużej aberacji chromatycznej tego szkła - nie jest większa niż w innych porównywalnych obiektywach, a właściwie prawie jej nie ma.

Oczywiście chodzi o Sigmę 18-50 /2,8.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Na zamiennik kita to chyba DA 16-45/f4 - używany za 1000 pewnie dałoby się kupić. Może. Ta Sigma to chyba jednak dużo więcej niż 1000?
Przy ograniczonych funduszach to chyba dobrym wyjściem jest opcja dual kit (kryje zakres ogniskowych od 18 do 200, czyli całkiem nieźle) + zestaw stałek. Oczywiście, najlepiej z "A". Choć wersje M i K mają w sobie "coś", co jednak nie jest równoznaczne z komfortem używania ;-) Być może warto pomyśleć na alternatywą (tańszą) w postaci M42? Ja się ciągle zastanawiam, czy do swojego przypadkowego zestawu dokupić DA 70 Ltd czy jednak oszczędzić i wybrać np. Jupitera 9 85/f2 ;-)
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
matb napisał/a:
Na zamiennik kita to chyba DA 16-45/f4 - używany za 1000 pewnie dałoby się kupić. Może. Ta Sigma to chyba jednak dużo więcej niż 1000?
Przy ograniczonych funduszach to chyba dobrym wyjściem jest opcja dual kit (kryje zakres ogniskowych od 18 do 200, czyli całkiem nieźle) + zestaw stałek. Oczywiście, najlepiej z "A". Choć wersje M i K mają w sobie "coś", co jednak nie jest równoznaczne z komfortem używania ;-) Być może warto pomyśleć na alternatywą (tańszą) w postaci M42? Ja się ciągle zastanawiam, czy do swojego przypadkowego zestawu dokupić DA 70 Ltd czy jednak oszczędzić i wybrać np. Jupitera 9 85/f2 ;-)


Wlanie (moze nie zbyt precyzyjnie sie wyrazilem w pierwszym poscie) teraz kupuje 70-300(200) ZA do 1000pln,
Potem dokupuje stalki w zakresie 18-60 ... lub dojrzewam do wydania kasy na 18-50 o f 2,8 (np owa sigma) .

Taka mam filozofie kompletowania systemu:) czy dobra ?

Pozdr Markoo.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Moim zdaniem bardzo dobra . Gdyby nie fakt posiadania ok.35 kg różnych obiektywów i innych szpejów, to zaczynając tą zabawę, prawdopodobnie przyjąłbym taką samą filozofię ( z pewnymi odmianami - jako trzecie podstawowe szkło przewidziałbym typowe jasne portretowe-makro -uniwersalne, czyli coś w okolicy 70-100 mm o jak największej jasności z możliwością makro- wybór jest duży. )
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Moze sie wyglupie, ale jaka masz filozofie fotografowania... chyba ze o kolekcje chodzi...
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
matb napisał/a:
Ja się ciągle zastanawiam, czy do swojego przypadkowego zestawu dokupić DA 70 Ltd czy jednak oszczędzić i wybrać np. Jupitera 9 85/f2 ;-)


A dlaczego nie cos posrodku, czyli M85/2 ? Jest naprawde rewelacyjna, odkad ja mam to nie fotografuje niczym innym. Jedyna zauwazalna wada jest ogrromna aberacja (zawsze i wszedzie, znika przy f8)
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
kivirovi napisał/a:
Moze się wyglupie, ale jaka masz filozofie fotografowania... chyba ze o kolekcje chodzi...


Ha ta sugestia jest calkiem calkiem :) Powiedzmy ze chce miec ladnie wygladajace pamiatki z tad i z owad, a czasami Cos Wiecej, niz same pamiatki, lubie tez zabawki...
Wiem ze to bardzo ogulnie ale tak jest :)
Z drugiej strony, jestem jednak osobnikiem co zadne zdjecia z kompaktow (i ich mozliwosci) mi nie pasuja, no chyba ze sony r1 ale to juz raczej historia i jego mijejsce zajely wlasnie takie tanie lustrzanki.
pozdr. Markoo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach