alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
wygoda ostrzenia - jego dokładność


wygoda czy dokladnosc?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
Przy r2a ramki do 35 sa duuuze, a precyzja bardziej niz wystarczajaca
czyli jednak R2a dla mnie
guerilla napisał/a:
Powiększenie musi mieć mniejsze żeby mieć ramki do szerokich szkieł.
rozumiem.

A podpinając do R2a szersze szkło niż 35, ramki zostaną jak do 35 czy nie?

I jeszcze jeżeli chodzi o te pływające ramki, na czym dokładnie polega ten ficzer?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
wygoda ostrzenia - jego dokładność


wygoda czy dokladnosc?


oba naraz przecież. RF w Leice dlatego taki wygodny, bo wyjątkowo szybko ustawia się dokładnie ostrość ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
oba naraz przecież. RF w Leice dlatego taki wygodny, bo wyjątkowo szybko ustawia się dokładnie ostrość


Robilem obydwoma i nie widzialem wiekszej roznicy "w praniu". Rozumiem ze moze wyjsc przy jasnych szklach, ale dopiero przy ogladaniu zdjec :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
A wracając do mojego pytania :-P o pływające ramki to jak to jest?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
I jeszcze jeżeli chodzi o te pływające ramki, na czym dokładnie polega ten ficzer?


Na tym, ze w wizjerze wyswietlane masz ramki, ktore przemieszczaja sie kiedy ostrzysz, zeby skorygowac paralakse.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzięki:)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
kefa napisał/a:
dzięki:)


jak chcesz to ci pożyczę Bessę R na jakiś czas, to sobie przestrzelasz i w ogóle - R2A ma taki sam wizjer
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Wow, cena tego cudeńka przy Leice to jak za darmo. Ale czy zdjecia z niego dobre ?

Kosmo - a ja myslalem ze jestem jedyny ktory swoje mieszkanko odwiedza :-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
guerilla napisał/a:
jak chcesz to ci pożyczę Bessę R
Ooo byłoby super. Odezwę się za kilka tygodni jak będę już na stałe we Wrocławiu :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
kefa napisał/a:
guerilla napisał/a:
jak chcesz to ci pożyczę Bessę R
Ooo byłoby super. Odezwę się za kilka tygodni jak będę już na stałe we Wrocławiu :-D


będę z powrotem w kraju ok.12 marca, więc jeśli nadal będziesz wtedy chciał - daj znać ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Łobuzio napisał/a:
Ale czy zdjecia z niego dobre ?
chyba gorsze ;-)
guerilla, oki :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Łobuzio napisał/a:
Wow, cena tego cudeńka przy Leice to jak za darmo. Ale czy zdjecia z niego dobre ?


Takie same, o ile ten sam operator.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Akurat wczoraj macalem troche r4a i ewidentnie nie kupilbym jej dla 35mm. Tak szeroki wizjer ma tylko sens jesli zamierzasz czesto uzywac szkiel szerszych niz 28mm. Pamietaj, ze jakakolwiek wada wzroku praktycznie uniemozliwia precyzyjne ostrzenie bez okularow lub korekcji nakreconej na wizjer. W r4a plamka jest naprawde malutka w porownaniu z "klasycznymi" dalmierzami z wizjerem 28mm.

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
A jeżeli chodzi o niecentralne kadrowanie bliskich obiektów to można jedynie przekadrować po złapaniu ostrości na środku czy plamka w takim dajmy na to R2a/m6 obejmuje trochę więcej pola wizjera?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
kefa napisał/a:
A jeżeli chodzi o niecentralne kadrowanie bliskich obiektów to można jedynie przekadrować po złapaniu ostrości na środku czy plamka w takim dajmy na to R2a/m6 obejmuje trochę więcej pola wizjera?


niestety tylko i wyłącznie kadrowanie;-)

Chyba że użyjesz szkła 90/135m
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
tak myślałem, cóż trzeba się będzie przestawić z SLR-a

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach