BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
  SMC PENTAX FA 1:3,8-5,6 28-200mm
Czy możecie mi doradzić co do zakupy tego obiektywu:
http://www.allegro.pl/ite...b_samsung_.html Szukam jeszcze lampy błyskowej (liczba przewodnia około-36) może też mi pomożecie coś dobrać.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
nie wiem co cie interesuje odnosnie tego obiektyu, ale moj znajomy ma, uzywal z MZ5n a teraz z DL i jest zadowolony. Ma na scianie odbitki z tego obiektywu ok. 70/120 cm. robione jeszcze na kliszy, i nie moge powiedziec, ze cos tym zdjeciom brakuje.
Co do obiektywu, to nie jest maly, ani tym bardziej lekki, i nie za jasny, ale pokrywa naprawde spory zakres, ale w cyfrance bedzie ci brakowalo szerokiego kata. Ale jak widze w twojej stopce masz kita, wiec nie problem.
Ten obiektyw to nie jest do konca czystej krwi Pentax, tylko wyrob Tamrona, i sprzedawany przez Pentaxa.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
asklop, Dzięki, zobaczę do jakiej ceny dojdzie..
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
asklop, Dzięki, zobaczę do jakiej ceny dojdzie..


no problem.

moj 500 post, szczerze zeby jak dziecko :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Kiedys chyba alkos go na forum za 200zl sprzedawal, ale nie zdarzylem...
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
asklop, Wiesz miło jest wiedzieć, że ma się PRZYJACIÓŁ na forum i nie tylko, na których pomoc można zawsze liczyć. :-D Dlatego tu jestem, a przekonałem się że warto. Z Wami naprawdę robi i dokonuje się trafnych zakupów i nie tylko. DZIĘKI!!!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gucio-59 milo to slyszec. Ja zarejestrowalem sie na tym forum 22.04.2006. , ale dopiero aktywnie uczestniczyc w zyciu forum zaczalem gdzies w lutym 2007, kiedy chcialem kupic K10d.
I tez otrzymalem potrzemna mi pomoc i rade od bardziej doswiadczonych kolegow. Wtedy cyfra byla dla mnie zypelna nowoscia i bylem troche zagubiony. Naszczescie to juz historia.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
asklop, I ja miałem ten sam problem "setka" to moja pierwsza cyfrówka do której nie mogłem się długo przekonać, ale teraz tak jak piszesz
asklop napisał/a:
od bardziej doswiadczonych kolegow
jestem z tego zakupu zadowolony i focę. :-D :-D :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
asklop napisał/a:
Ja zarejestrowalem się na tym forum 22.04.2006. , ale dopiero aktywnie uczestniczyc w zyciu forum zaczalem gdzies w lutym 2007, kiedy chcialem kupic...
Ja podobnie.To formu jest naprawdę przyjaznym i sympatycznym miejscem. ma niestety 2 poważne wady bardzo wciaga i zajmuje dużo czasu :evilsmile:

Gratuluje 500.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
awakqwq napisał/a:
wciaga i zajmuje dużo czasu
Ale ile wiedzy się zdobędzie, to jest dzięki naszym Kolegom nie ocenione...
Jeszcze jakbyście mi pomogli z tą lampą to byłbym szczęśliwy. :-D
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Gratuluje 500.


dzieki, teraz do 1000.

awakqwq napisał/a:
To formu jest naprawdę przyjaznym i sympatycznym miejscem. ma niestety 2 poważne wady bardzo wciaga i zajmuje dużo czasu


to prawda. moja zona mowi, ze ja wole siedziec na forum, niz z nia spedzac czas :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Moja narzeczona twierdzi podobnie. Zmówiły się czy co :?:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
asklop napisał/a:
niz z nia spedzac czas
Oj to duży błąd, Żona musi być na pierwszym miejscu :!:

[ Dodano: 2007-04-15, 19:39 ]
Wy o prywatnych sprawach, a ja nadal nic nie wiem o lampie :?: :roll:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Moja narzeczona twierdzi podobnie. Zmówiły się czy co


pewnie sie znaja dluzej niz my :mrgreen:

gucio-59 napisał/a:
Żona musi być na pierwszym miejscu


jest. Niewidzielismy sie 4 dni, byla w Egipcie z pracy na konferencji. Musze sie nia teraz zajac. :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Wy o prywatnych sprawach, a ja nadal nic nie wiem o lampie
To może ja się podepnę, bo właśnie szukam kinkietu do kuchni.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Cytat
Wy o prywatnych sprawach, a ja nadal nic nie wiem o lampie
To może ja się podepnę, bo właśnie szukam kinkietu do kuchni.
proponuję oświetlenie punktowe, dodatkowo należy zwrócić uwagę na umieszczenie takich punktów tuż nad "polem do pracy", czyli deską do krojenia! Rewelacyjnie ułatwia przygotowanie składników do gotowania.
Jeśli ma być oszczędnie, to jarzeniówki!

A teraz czas na jakiś żarcik: [żartuję]
do K100d z dedykowanych lamp P nie ma dużego wyboru:
albo 360 FGZ Liczba przewodnia: 30 (50mm) - 36 (80mm) [iso 100]
albo 540 FGZ Liczba przewodnia: 54 (przy głowicy nastawionej na 85mm), 38 (przy głowicy nastawionej na 35mm) [iso 100]
Myślę, że spokojnie wystarczyłaby Ci 360, jednak nie wiem czy cenowo podpasuje.

Pasować będzie jeszcze jedna, słabsza [i pewnie tańsza :roll: ] AF200G o lp20, jednak póki co to nowość z PMA i w sklepach cisza.

Ktoś mądrzejszy powinien się wypowiedzieć w kwestii lamp Metz'a.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
A ja nadal nie mam lampy, może są jakieś w zastępstwie do "setki" bo te Penaxa są dość kosztowne...
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Z tego co wiem to Sigma EF-500 DG Super troche tansza jest... ;) Tylko trzeba trafic w obslugujaca k100d ... (niech mnie ktos poprawi jak zle mowie)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Numer seryjny wyższy od 8063038.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Nie jest tania bo 1046,00PLN,-liczba przewodnia 50. Cały czas ponad moją kieszeń.. :-(

[ Dodano: 2007-04-22, 13:47 ]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach