seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Canon Eos 550d
Na optycznych info o nowej 550 od canona tylko, że 18 mpx :shock: Linku nie podaje bo szkoda zachodu na czytanie FulL HD 30,25,24 kl/s lepszy pomiar światła i korekcja w zakresie -+5
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nigdy jeszcze korekcji o -+5 EV nie robiłem. Hmmm, zapowiada się ciekawie :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Szkoda, czekaliśmy z Madzią na 60d a tu 550 :-/
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
18M, ech ten marketing i lans...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Im więcej Mpix, to łatwiej trafić do szerszego grona amatorów.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli się utrzyma niski poziom szumu to czemu nie.. kto będzie potrafił to wykorzystać to wykorzysta, a kto nie, będzie się lansować mpixami. No i coraz mniej dbale trzeba kadrować, wystarczy zrobić szerzej i poprawić na kompie :lol:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred, ale w takim celu przydałby się lepszy kit u Canona ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Eldred, spróbuj obrobić RAWy z 18mpx na przeciętnym komputerze. Z moich organoleptycznych porównań (K100D - 6mpx, A700 - 12mpx i K-7 - 14mpx) wynika że różnica w szybkości obróbki (Pentium C2D T5550 + 2GB RAM w laptopie ASUS) jest zdecydowanie zauważalna i, o ile w K100D pracowało mi się wygodnie, o tyle z K-7 muszę pomyśleć o dokupieniu jakoś większej ilości RAMu. Wolę nawet nie myśleć ile trwa wołanie RAWów z 18 megowej matrycy.

No, to tyle dygresji. Jedno jest pewne - C550 na pewno nie wyostrza RAWów a jego szum jest zaletą, bo to dowód że programiści nie maczają palców w zdjęciach :mrgreen:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Bruinen, dokupienie RAMu nie da zbyt dużego kopa w obróbce... Trudno nawet powiedzieć, żebyś coś takiego znacząco odczuł.
Zgodnie z ekonomią, marketingiem... jedni dają więcej pixeli a drudzy robią pod to wszystko szybsze i wydajniejsze procesory. A nam pozostaje tylko upgrade'ować... :-/
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bruinen, ale to nie jest A550 tylko C550 :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Marek, właśnie myśleliśmy z Magdą (ma teraz 40d) że to parametry 60d były podane w plotkach na canon rumors, i zbytnio się nie przejeliśmy tymi 18mpix, bo ona lubi fotografię pejzażową i ma bardzo ostre, chyba najlepsze tego typu szkło na aps-c canona do tego (c10-22) więc dało by się wykorzystać te mpix, a na codzień pewnie można by używać sraw.

Bruinen, wiem, ale po pierwsze sraw, po drugie mam szybkiego kompa, i po trzecie w lightroomie można ustawić pracę na pliku niepełnej wielkości co znacznie zmniejsza obciążenie komputera.

SeizeThePicture napisał/a:
Zgodnie z ekonomią, marketingiem... jedni dają więcej pixeli a drudzy robią pod to wszystko szybsze i wydajniejsze procesory. A nam pozostaje tylko upgrade'ować... :-/
dokładnie, kiedyś wystarczało mi 3.2mpix a teraz 10 wydaje się być rozsądnym minimum. :roll:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred, ja to napisałem w kontekście fotografów, którzy nigdy poza kita nie wyjdą.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Marek, oczywiście w tym kontekście to czysta komercja.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Eee tam :) lipne jakieś te puszki Canona. Zobaczcie lepiej nowe zapowiedzi obiektywów Nikona:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10379

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10378

Ech...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten pierwszy chciałbym pod APS-C. :-P Tylko dlaczego te obiektywy Nikona będąc szerokimi kątami wyglądają jak spore tele? ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Eldred, Premiera C60D czy jak sie tam ma zwać ma byc tuż po PMA (w trakcie) - Ogolnie sie tegoroczne PMA ciekawe prezentuje po nudnym zeszłorocznym.


Co do 18Mpix to luz:nie jest tak zle - porównajcie sobie szumy na realnych zdjęciach u niego i na starszych puszkach - poza tym mRAW iii jego 10Mpix powinno zamknąć tych malkontentów którzy pomimo tego marudzą.

Osobiście bardzo mi się zaczęły podobać te nowe obłości w C7D i nowej C550D, nowego designera zatrudnili?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Po przejściu z K100 na K7 obawialem się własnie ze mój iMac G5 nie uciagnie w LR RAWów 14 mpix. W końcu to 5 letni komputer. Ale idzie mu zadziwiajaco dobrze. Właściwie większej różnicy miedzy obrobka 6 a 14 mpix PEFów nie widzę. Co ciekawe, strasznie muli przy NEFach z D300, 12 mpix...?!
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Marek napisał/a:
Tylko dlaczego te obiektywy Nikona będąc szerokimi kątami wyglądają jak spore tele?


o to to.. ten 16-35 to niezły brzydal o-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Eldred napisał/a:
Bruinen, wiem, ale po pierwsze sraw, po drugie mam szybkiego kompa, i po trzecie w lightroomie można ustawić pracę na pliku niepełnej wielkości co znacznie zmniejsza obciążenie komputera

Chodzi o wielkość generowanych plików podglądowych? Czy to jeszcze gdzieś indziej można ustawić? ;-)

Marek napisał/a:
Bruinen, ale to nie jest A550 tylko C550 :mrgreen:

:mrgreen: To mu zarzucą że "mimo że bije na głowę K-x + DA 18-55L pod względem jakości obrazu (w zestawie C550 + 24-70L - znaczy że podobna klasa obiektywów, w końcu L w nazwie :lol: ) to nieco odstaje od nowego standardu tej klasy sprzętu jaki wyznaczył A550 (w zestawie z zeissem T*50/1.4)" :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Thadeus napisał/a:
Osobiście bardzo mi się zaczęły podobać te nowe obłości w C7D i nowej C550D, nowego designera zatrudnili?

Ładny, ładny, ciekaw jestem jak z wymiarami, bo ze zdjęć wygląda na mniejszego od 450D, a to dla mnie główny problem tych canonów, że nawet z uchwytem bateryjnym grip jest zbyt płytki :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach