wlodiw  Dołączył: 19 Kwi 2006
Leica M7
Witam kolegów!

Mam takie pytanie do osób, które śledzą ebay lub inne strony aukcyjne ile trzeba zapłacić obecnie za leicę M7 używaną w stanie DBD.
Oczywiście widzę ceny wystawionych teraz w większości jako KUP TERAZ ale nie wiem jaka to jest dobra i racjonalne cena za, którą się sprzedają te body?
Cały czas się zastanawiam na kupnem Zeiss Ikon ZM bo nowy kosztuje ok. 6000 zł a za leicę M7 używaną chyba więcej trzeba dać.
Ale może warto?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Za 6000 zł to kupisz M6. Chyba bardziej warto niż M7.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Obserwowałem kiedyś M6 na angielskim ebayu, używane zaczynały się od 600 funtów, kończyły na 1000 w zależności od stanu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
spirit, TTL czy bez TTL?
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Obie, oczywiście tylko body.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Ja wyrwałem M6, okazyjnie za 800zł, z tym że pomiar światła niesprawny, właśnie pojechała do serwisu. Cena wynikała chyba z nieświadomości sprzedającego ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Morg, mogłeś się nie przyznawać ;-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Ciekawe ile serwis będzie mnie kosztował... Czekam na efekt ekspertyzy w autoryzowanym serwisie w Solms (we Wrocławiu nie chcieli się za to brać). Ale poza światłomierzem reszta w pełni sprawna, a aparat wyglądał jak nieużywany.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
O ile pamiętam to Alkos też miał jakieś problemy ze światłomierzem w 6...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Morg, masz u mnie hejta wszech czasów :mrgreen:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Cóż udało się :mrgreen: Pytanie trochę nie w temacie, ale czy 850zł za Konice Hexar AF to dobra cena?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
matth napisał/a:
Alkos też miał jakieś problemy ze światłomierzem w 6...
Świta mi kwestia kąpieli w morzu.
*puf*

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Morg napisał/a:
ale czy 850zł za Konice Hexar AF to dobra cena?
W miare OK. Jak ja polowalem to schodzila tak po okolo 250 funtow. Nie przeraza cie ta 1/250?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
dzerry - trochę przeraża, ale stwierdziłem że zawsze można ND4 lub ND8 założyć ;-) Jasne i podobno doskonałe szkło mnie skusiło, tak więc kupiłem. Zobaczymy na ile 1/250 będzie mnie ograniczać.
 
wlodiw  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to koledzy nie pomogliście mi zbytnio...:-(

W taki razie spytam inaczej czy warto dać 7000 zł za leicę M7 w stanie LUX z przebiegiem ok. 8 lat?

Cały czas porównuje się z zeiss ikon bo wybaczcie M6 za 6000 zł to chyba lekka przesada.

wlodiw
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak na marginesie. W czym M7 jest lepszy od M6?
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
Nie tak dawno na alledrogo M6 poszła za nieco ponad 3k zł. Na niemieckim ebay'u mniej więcej podobnie (ok 850e, wersja bez TTL).
M7 w tej chwili ok 1800e, ale czasem można kupić taniej. Ostatnio z summicronem 50 za 2100 bodajże była.

[ Dodano: 2010-02-28, 19:44 ]
jorge.martinez napisał/a:
W czym M7 jest lepszy od M6

Ma tryb preselekcji przysłony. I chyba ciągle jest produkowana.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
rntr napisał/a:
Ma tryb preselekcji przysłony.


Dla niektórych lepszość, dla niektórych nie. Czy czasem nie jest przez to zależny od baterii?

rntr napisał/a:
I chyba ciągle jest produkowana.


No.

Ponoć jest też głośniejszy od M6, bo ma inną migawkę.
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
jorge.martinez, też się spotkałem z opiniami o głośniejszym działaniu. Co do baterii to faktycznie tylko dwa czasy ma mechaniczne.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Morg, miałeś do jakiejś Wenecji jechać czy innych Indii, a nie jeszcze sprzęty nakupować :-P Dodatkowo masz ode mnie mega-turbo-hejta z orzeszkami i rezerwuje Lajkę (bo i tak sprzedaż :-> )

[ Dodano: 2010-02-28, 23:12 ]
szczególnie jeśli Ci nie naprawią bo wtedy będzie mnie stać od ręki zapłacić

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach