matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
wiktor33, miałem kieva i dziękuję. Mimo, że był w stanie nowym więcej mieć nie chcę :-P
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie dajmy się zwariować Pentax 67 jest o dobrą klasę lepszym aparatem niż Kiev 60,6c czy Kiev 88 , Kiev 80 , Salut czy Zenit 80 . Jeśli optyka trafi się dobra w Kievie to przynajmniej w kwestii mechaniki , elektroniki i niezawodności . Jeśli miałbym wysyłać Kieva do Bydgoszczy do Pana Waissa to taniej będzie po prostu kupić Pentaxa 67 . Optyka Kieva jak i Pentacona potrafi być niegorsza od zachodniej ale na tym koniec

[ Dodano: 2010-02-28, 11:02 ]
Jest po prostu skuteczny i tani w dobie aparatów cyfrowych to znakomita tania alternatywa . Klucz do średniego formatu i optyki za tanie pieniądze (dobrej optyki)
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Kiev zdecydowanie jest dzisiaj bardzo tani, a jednocześnie całkiem niezły dla amatora. Nie każdy musi mieć hassla od razu. Jak ktoś szuka oszczędności to za kilka stówek jest w stanie nabyć pełen zestaw średnioformatowy i zrobić kilka filmów.
Oczywiście aparat ma swoje wady, ale cena to zupełnie kompensuje. A co do CLA to nie ma co znów tak przesadzać - jak oddawałem kilka aparatów do serwisu to zrobienie każdego wraz z obiektywem standardowym kosztowało mnie po 50zł (no 80zł za jeden, ale miał on całkowicie zrypaną migawkę). Można dzisiaj narzekać na sprzęt, że chodzi ciężko, że się zacina, ale jak ma swoje lata to byle smary zamieniają się w kamień i co się dziwić? Po sprawnym CLA wiele aparatów jest jak nowych.

A tak BTW: w temacie :)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dominik, a gdzie takie ceny za CLA? :shock:
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
W Krakowie na Czapskich serwis państwa Kadejów :) Znany i robią bardzo dobrze, dają gwarancję itd. Najwięcej za CLA zapłaciłem przy exakcie, która miała zupełnie rozwaloną migawkę i była cała pozasychana - koszt wyszedł 150zł, ale aparat jest jak nowy teraz.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
W Bydgoszczy całkowicie przerabiają Kieva robią lustro samopowrotne przerabiają i unowocześniaja . Kiedyś ich oferty z opisem czynności były na Allegro . Nie orientuję sie co do cen ale muszą być słone
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Z takiego aparatu nie trzeba korzystać jak z karabinu maszynowego. Brak samopowrotnego lustra tak bardzo nie wadzi. Jest zdecydowanie do spokojnej fotografii :D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wadzi, bo długie trzymanie z naciągnięta migawką jest niewskazane.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
A co znaczy długie? :roll:
No i dlaczego tak? 8-)
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
długie -to jest między ostatnią sesją zdjęciową a następną ,która nie wiadomo kiedy nastąpi ( dni , tygodnie ,miesiące ). lepiej wtedy zwolnić migawke nawet z utratą klatki zdjęciowej. a dla tego żeby zespół sprężyn migawki nie ulegał zmęczeniu w stanie naciągniętym. zasada ta dotyczy też wszystkich aparatów małoobrazkowych ,gdzie migawka była napinana czy to przez pokretło czy dżwignie szybkiego naciągu.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
film kievowy ma zwyczajowo 12 klatek, rolka kosztuje 10-20zł, nie wyobrażam sobie by aparat leżał z filmem miesiącami. Na sesji mi idzie conajmniej jedna pełna rolka lub jej wielokrotność :) Problem dla mnie wobec tego nie istnieje :)
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
oj istnieje ? nigdzie nie napisalem że w aparacie musi być film.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
jak nie ma to jaka różnica czy naciągnięty czy nie?
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
dla tego żeby zespół sprężyn migawki nie ulegał zmęczeniu w stanie naciągniętym
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
ok, ale jak nie masz włożonego filmu to po co naciągać te sprężyny? A jeśli już naciągnąłeś dla kaprysu to co wadzi strzelić pustą klatkę?

naprawdę robisz z igły widły :) Dla mnie problem nie istnieje zupełnie.
:)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
a Wy dalej o sprzęcie?! zdjęcia robić! :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dominik napisał/a:
A co znaczy długie? :roll:
No i dlaczego tak? 8-)


Długie znaczy wiele lat.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Nie ma miesiąca, żebym nie zrobił jednej czy dwóch rolek filmu :) Więc o długich latach to nie ma mowy póki co :)
Naprawdę - to nie jest problemem.

Powiedzcie mi lepiej gdzie znajdę porządną instrukcję do tego aparatu?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dominik, a co potrzebujesz z tej instrukcji? Przecież Kiev jest prosty jak budowa cepa.. :-)
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
no właśnie - potrzebuję jako takiego pewnika - chociaż niby jest prosto to wiecznie nie wiem np dokąd przewinąć film przy wkładaniu, gdzie ma być strzałka, jak ustawić licznik itd. Raz na jakiś czas taka szybka podpowiadajka by się przydała :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach