l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
5ms i 160° - obstawiam matrycę TN.

podobno Premium MVA
Podoba mi się, hmmm
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tak ma być w systemie ustawiony profil?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow chyba nie tu się ten profil ustawia (ale nie znam jeszcze dobrze Win 7, więc mogę się mylić). U mnie w tym miejscu jest sRGB, a profil monitora jest w pierwszej zakładce: wybierasz urządzenie "Ekran 1" i wskazujesz (ew. Dodaj) profil Dell 2209W.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tak jest tam dodany. ale czy w zaawansowanych też powinien być wybrany czy ma zostać domyślnie sRGB?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow napisał/a:
Tak jest tam dodany. ale czy w zaawansowanych też powinien być wybrany czy ma zostać domyślnie sRGB?

Nie mam pojęcia :roll: U mnie soft do kalibracji sam wrzucił profil, ale tylko do zakładki "Urządzenia".
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
l_uka, MVA Premium miałaby 178°, a 5ms to gray-to-gray, chyba że jej jakiś dopalacz a la EIZO wstawili.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
ArturMaly napisał/a:
Wydaje mi się że Dell jest lepszą propozycją bo jest o 3" większy przez co plamka będzie większa i będzie się na nim wygodniej pracować...

To jak jest większa plamka jest wygodniej?
nie będzie widać pikseli?
Pytam bo nie mam porównania a sam się zastanawiam nad tym monitorem.
pozdrawiam
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
No i mam czerwonego świecącego piksela.

Do posiadaczy della 2209wa. Jak wygląda u was podświetlenie prawej i lewej krawędzi na białym tle? U mnie są ciemniejsze i ostrość tekstu spada.

[ Dodano: 2010-03-05, 07:48 ]
Brak regulacji gamma i temperatury barw - po prostu bomba.

[ Dodano: 2010-03-05, 07:53 ]
Prawą krawędź mam niedoświetloną i to dość sporo (przy końcu). Lewa jest na akceptowalnym poziomie i wygląda dobrze i nie mam się jak do niej przyczepić.

[ Dodano: 2010-03-05, 07:55 ]
Mieliście w pudle kartę gwarancyjną?
 

razz  Dołączył: 21 Lip 2008
U mnie prawa i lewa strona wygląda tak samo, różnica jest raczej góra-dół.

Crow napisał/a:
No i mam czerwonego świecącego piksela.


Nie ma karty gwarancyjnej, z boku tam gdzie są porty usb jest wysuwana klapka a na niej numer seryjny, podajesz go i wymieniają ci monitor następnego dnia.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
sołtys napisał/a:
Crow, polecam dział FAQ tej strony -> http://monitory.mastiff.pl/index.php Wszelką wiedzę o kalibracji i owym NECu czerpałem z tej strony. Tam go zresztą kupiłem i zleciłem kalibrację (w cenie której była również selekcja.

Sołtys nie wiesz może czy i ew. gdzie można kupić software do kalibracji tego NEC-a: Spectraview II? Bo monitor fajny, ale bez możliwości (samodzielnej) kalibracji sprzętowej jego zakup ma mały sens. A za jednorazową kalibrację w sklepie nie będe płacił - nie po to kupowałem kalibrator :-P Zresztą soft kosztuje $89, więc pewnie niewiele mniej niż usługa kalibracji.

Próbowałem zakup on-line ze sklepu NEC-a, ale nie ma możliwości wyboru innego kraju niż USA :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
Sołtys nie wiesz może czy i ew. gdzie można kupić software do kalibracji tego NEC-a: Spectraview II?

andrusz, niestety nie wiem.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Taki serwis jak robi dell to bajka. Zadzwoniłem, zgłosiłem usterkę, po czym dowiedziałem się, że nie mają ich na stanie i muszą zamówić. Jak będzie, dostarczy mi go kurier bezpłatnie. Czyli w pewnym momencie będę miał dwa monitory. Jak sprawdzę sobie ten nowy to dopiero mam dać znać, żeby podjechał kurier bo uszkodzoną sztukę. A to wszystko przez takie małe ledwo widoczne czerwone gówienko ;-) .

Co do monitora. Tak samo jak w starym mam problemy z ustawieniem kolorów jasności i kontrastu. Zawsze jak to robię to mam albo delikateńkie przebarwienie czerwone na białym tle albo delikateńkie niebieskie. też na białym tle (tam przynajmniej widzą moje oczy). Tak wiem kalibracja...

Podzielcie się jakie macie ustawienia w dell 2209wa jasności, kontrastu i składowych RGB. Używam oryginalnego profilu dołączonego do monitora. Czytałem w sieci ustawienia niektórych użytkowników to to co proponują to w życiu bym nie ustawił np jasność na poziomie 10 i kontrast 80. Albo ja mam dziwne oczy albo oni. Tak czy owak podzielcie się.

Zerknijcie do postu wyżej ze screenem. W systemie też musi być włączony profil monitora czy wystarczy tylko w programie graficznym. W maku ustawia się profil w systemie też osobno...

[ Dodano: 2010-03-05, 17:26 ]
Wchodziliście do menu serwisowego? Macie opis tych opcji dodatkowych?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Crow napisał/a:
Podzielcie się jakie macie ustawienia jasności, kontrastu i składowych RGB. Używam oryginalnego profilu dołączonego do monitora. Czytałem w sieci ustawienia niektórych użytkowników to to co proponują to w życiu bym nie ustawił np jasność na poziomie 10 i kontrast 80. Albo ja mam dziwne oczy albo oni. Tak czy owak podzielcie się.

http://www.tireal.com/index.php?page=etft - odpalam ten programik i ustawiam jasnosc/kontrast na 4 planszy "Grayscale test".
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Crow, w windowsie też o dziwo można profil monitora wczytać, przynajmniej wydaje mi się że gdzieś trafiłem, ale to dawno było...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Oczywiście, że można. Więcej na ten temat jest TUTAJ i np TUTAJ.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow napisał/a:
Podzielcie się jakie macie ustawienia w dell 2209wa jasności, kontrastu i składowych RGB. Używam oryginalnego profilu dołączonego do monitora.

Jedna z rad na ustawienie jasności monitora jest taka, żeby przystawić obok monitora białą kartkę i tak ustawić jasność monitora, aby biel była mniej więcej tak samo jasna/szara jak kartki. Oczywiście robimy to przy oświetleniu jakiego w większości czasu będziemy używać.

A nie masz tam ustawienia temp. barw zamiast regulacji składowych RGB? Wtedy ustawiasz na 6500K i po sprawie.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
andrusz,

Cytat
Po wybraniu opcji Grafika można wybrać ustawienie Standardowy, Multimedia, Gry, Ciepłe, Chłodne lub Użytkownika (R,G,B);

* Aby wyświetlić aplikację do obsługi multimediów, takich jak zdjęcia, klipy wideo itd. za pomocą komputera PC, wybierz wstępne ustawienia „Multimedia”;
* Podczas grania w gry na komputerze PC należy wybrać wstępne ustawienia „Gry”;
* Jeśli preferowana jest niższa temperatura barw (5700K), należy wybrać ustawienie „Ciepłe”;
* Jeśli preferowana jest wyższa temperatura barw, należy wybrać ustawienie „Chłodne”;
* Wstępne ustawienia Użytkownika (R, G, B) oferują zakres 6500K kolorów;
* Wybierz ustawienie „Standardowe”, aby korzystać z macierzystego formatu kolorów;
* Wybierz wstępne ustawienia Ciepłe dla uzyskania bardziej czerwonego odcienia. To ustawienie kolorów jest używane do aplikacji wymagających intensywnych kolorów (edycja zdjęć, multimedia, filmy itd.)
* Wybierz wstępne ustawienia Chłodne dla uzyskania bardziej niebieskiego odcienia. To ustawienie kolorów jest używane do aplikacji wykorzystujących tekst (arkusze kalkulacyjne, programowanie, edytory tekstu itd.)
* Wybierz wstępne ustawienia Użytkownika do niezależnego zwiększenie lub zmniejszenia każdego z trzech kolorów (R, G, B), przy pojedynczych przyrostach, w zakresie od 0 do 100.


Ja mam zawsze na każdym monitorze problem z ustawieniami. Albo wali mi po oczach albo kolory nie te. :evil: Teraz wali mi po oczach... Jak zacznę regulować jasność i kontrast to cuda się dzieją i nic mi nie pasuje.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow, a czy do profilu fabrycznego nie masz dołączonego jakiegoś readme? Bo profil, który dostałeś jest przewidziany tylko do jednej konkretnej temp. bieli (czy ustawień RGB). W readme powinieneś mieć to napisane.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Nic takiego nie ma
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Crow, niestety obawiam się, że będzie walił Ci po oczach cokolwiek nie zrobisz, bo minimalna rozsądna jasność tych monitorów przy której można obrabiać zdjęcia jest niestety zbyt wysoka - te typ tak tak podobno mają. (źródło: komentarze w sieci).

andrusz napisał/a:
Jedna z rad na ustawienie jasności monitora jest taka, żeby przystawić obok monitora białą kartkę i tak ustawić jasność monitora, aby biel była mniej więcej tak samo jasna/szara jak kartki.

Tak, jeśli monitora używamy do buszowania w sieci i szukania znajomych na naszej - klasie. Jeśli używamy do bardziej ślachetnych celów jak np. obróbka zdjęć to ustawianie jasności tą metodą jest delikatnie mówiąc nieprawidłowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach