Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
jaka lampa do nikona d90?
Jak w temacie, a konkretniej czy i w jakim stopniu będzie współpracowała lampa Nikona sb-28 z aparatem Nikon d90? :roll:
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Nie wiem dlaczego pytasz tutaj, a nie na forum Nikona. Lampa SB-28 jest dedykowana do analogowych Nikonów. Z lustrzankami cyfrowymi żadne funkcje TTL nie będą działały. Będzie działać tylko własna automatyka lampy albo manual.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Pytam TUTAJ , ponieważ jest do jak widać dział "inne systemy" więc powinno się znależć miejsce i dla Nikona.Dzięki za odpowiedź.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Maxi 7 napisał/a:
Pytam TUTAJ , ponieważ jest do jak widać dział "inne systemy" więc powinno się znależć miejsce i dla Nikona.Dzięki za odpowiedź.


Spoko, zawsze chętnie przygarniemy zbłąkanych Nikoniarzy :-P i ugościmy czym chata (znaczy forum) bogata :-B . Chodziło mi tylko o to, że na forum Nikona uzyskasz bardziej precyzyjne odpowiedzi na pytania dotyczące sprzętu Nikona, bo w końcu oni tego używają na codzień. Tyle co wiem to napisałem Ci o tej lampie, ale jakbyś zadał jakieś bardziej szczegółowe pytania to już mogę nie wiedzieć. Np. nie mam pojęcia czy wspomaganie AF zadziała z D90 :-) .
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Jeśli lampa do Nikona to tylko nowej generacji SB900 . Kupiłem i jestem bardzo zadowolony . Ogólnie ta lampa im się udała . Doświetla znakomicie , posiada rozpraszacz w komplecie i filtry . Jest niedroga . Wszyscy moi znajomi którzy ja kupili są zadowoleni . Używam ja z trochę droższymi modelami jak D90 ale tutaj też pokaże pazurki . Nikon pokazał klasę tą lampą
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Też ją mam i szczerze polecam. SB900 rzecz jasna.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
pawel1967 napisał/a:
Jeśli lampa do Nikona to tylko nowej generacji SB900 . Kupiłem i jestem bardzo zadowolony . Ogólnie ta lampa im się udała


Nie wypada zaprzeczyć przez grzeczność :mrgreen:
Dużo lepsza konstrukcja niż SB-800, a doświetla bajecznie ;-)

Wracając do tematu, mój kolega z D90 używa SB-600 i nie narzeka, więc warto zakupić coś nowszego IMO.
Jak ktoś wyżej napisał lampa sb-28 miała swoją premierę za czasów królowania analogów Nikona.
Polecam przeczytać wątek tu (może Ci się rozjaśni) - http://www.cyberfoto.pl/o...sigma-ef500.htm

Zacytuję po krótce Adajko:
Cytat
Lampy serii dwucyfrowej (SB24/25/26/26/80 etc.) są przeznaczone dla analogów (za wyjątkiem lamp DX działających z D100 i D2) i działają tylko w DTTL.
Z cyfrakiem działa wtedy automatyka własna oparta o czujniki lampy oraz Manual, czyli sam ustawiasz w lampie ISO, przysłonę i zakres odległości... gorzej jak kręcisz palnikiem - wtedy lipa.
Do cyfraków niestety iTTL, ja używam SB600 (z D50) i SB80DX (z aparatem S3) - spisują się znakomicie.
Co ciekawe lamp iTTL mozesz używac z analogami ale DTTL nie współparcują z cyfrakami.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Miałem sb-600, korzystam z sb-800, na stałe mam sb-900. I ta ostatnia jest absolutnie naj naj :-) Polecam
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
mam zamiar zmienić system i nie wiem czy lampe którą ma sb28 zostawić sobie czy raczej zmienić na dedykację do Nikona d90
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Meggido napisał/a:
Też ją mam i szczerze polecam. SB900 rzecz jasna.


Dziewięćsetka jest niby OK, ale to spory czołg. Ja mam sb900 i sb600... Przyznam, że zdecydowanie częściej używam 600-tki. Dziewięćsetka najczęściej służy mi jako wyzwalacz.... sb-600 :)
Do D90 polecałbym jednak sb-600, moc ma wystarczającą, a jest sporo zgrabniejsza. Minus to niemożność pracy jako sterownik innych lamp w CLS.

ps. Drugi minus (prócz gabarytów i wagi) sb-900 to głośność zoomu. Ktoś kto to projektował powinien dostać czerwoną kartkę ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
pxm napisał/a:
Drugi minus (prócz gabarytów i wagi) sb-900 to głośność zoomu

I tak przyjemniej bzyczy niż 540-ka. ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie wypad na czarne forum :evilsmile: :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
Panowie wypad na czarne forum :evilsmile: :-P


Po pierwsze używam u nas jasnej skórki :-P :lol:
Po drugie..... czekaj - tak samo Ci napiszę jak będziesz produkował się u nas, choćby w temacie pracy pod światło :lol: :evilsmile:

Meggido napisał/a:

I tak przyjemniej bzyczy niż 540-ka. ;-)


Nie wiedziałem, że może być gorzej niż w sb-900 :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Po pierwsze używam u nas jasnej skórki

własnie coś się "poptaszkowało" z forum bo wywaliło mi moje ustawienia :evil:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
pxm napisał/a:
Po pierwsze używam u nas jasnej skórki

własnie coś się "poptaszkowało" z forum bo wywaliło mi moje ustawienia :evil:


Po prostu forum stoi na innym, nowym serwerze od dwóch dni.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Po prostu forum stoi na innym, nowym serwerze od dwóch dni.

serio? Bo amm wrażenie że wolniej działa niż poprzednio - serio bez złośliwości.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
serio? Bo amm wrażenie że wolniej działa niż poprzednio - serio bez złośliwości.

Jest na nowym serwerze i jakoś się przycina co jakiś czas. To fakt.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
pxm napisał/a:
Po prostu forum stoi na innym, nowym serwerze od dwóch dni.

serio? Bo amm wrażenie że wolniej działa niż poprzednio - serio bez złośliwości.


Wczoraj działało OK, dziś (teraz) rzeczywiście znów zamula :( Miejmy nadzieję, że to przejściowe...

Meggido, jak tam 35-tka? :) Daje radę? :)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Bardzo przyjemne szkiełko. :-) Szerokie, miłe w odbiorze, ostre od pełnej. Nie ma czego się czepić. No może tego, że nie jest aż tak ostre jak 50G. Ale i tak jest git. :-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Meggido napisał/a:
Bardzo przyjemne szkiełko. :-) Szerokie, miłe w odbiorze, ostre od pełnej. Nie ma czego się czepić. No może tego, że nie jest aż tak ostre jak 50G. Ale i tak jest git. :-)


Cieszę się, że jesteś zadowolony :-) Długo zastanawiałem się czy je sprzedać, ale trochę mnie przycisnęło i musiałem pozbyć się tych, które najrzadziej podpinałem :-/
Ja jestem leń i mimo posiadania stałek, najczęściej podpinam zoomy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach