drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
  [K-x] Problem z kartą SDHC
Witam,

Od niedawna mam mojego K-x i nabyłem do niego kartę SDHC S-Power 16GB cl10.
Niestety od czasu do czasu obserwuję dziwne zachowanie aparatu pracującego z tą kartą.
Od czasu do czasu oznacza że czasami jest to jedno zdarzenie na 50 zdjęć a czasami trzy zdarzenia pod rząd.

Objawy:
- pojawiające się komunikaty "Błąd karty", "Karta pamięci pełna" - pomaga wyłączenie i włączenie aparatu
- pstrykam zdjęcie i przechodze na podgląd w tym momencie pojawia się klepsydra i aparat tak zamiera. Pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie.
- pstrykam zdjęcie i przechodzę na podgląd ale zamiast zapisanego zdjęcia mam pusty plik o rozmiarze 0 kB

Dodam tylko że po włożeniu do aparatu innej karty (SDHC 2GB Scandisk ) wszystko działa jak należy... zero problemów.

Wspomnianą kartę S-Power 16GB testowałem dziś na maxa w Nikonie D90 (szły RAWy + JPEGI), dodatkowo mocno ją obciążałem w komputerze i nie było z nią problemów :(

Czy spotkaliście się z czymś takim ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czy karta S-Power znajduje się na liście kart pamięci polecanych przez Pentaxa :?:

chyba nie

http://support.pentaximaging.com/documents/990

natomiast wspomniany przez ciebie SanDisk jest producentem zalecanym przez Pentaxa

dziękuję, dobranoc

P.S. - ja na przykład użytkuję EMTECa, ale wyprodukowanego przez Toshibę (karta w pudełku EMTECa, ale na plastiku nadrukowany napis Toshiba) i działa jak złoto (Toshiba jest polecana przez Pentaxa)
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Łomatko - nie wiedziałem że taka lista istnieje :(
myslałem że cos jest zgodnie z SDHC albo nie... dzieki za info...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
drimik, a w instrukcji obsługi nie masz podanego takie info :?: (wydaje mi się, że powinno być)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach