piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
  ME-Super
Szukałem ale nie znalazłem podobnego wątku dlatego zakładam nowy (jeśli nie jest w odpowiednim dziale to proszę o przeniesienie :roll: ).
Mama taką małą wątpliwość. Pokrętło to od początku nie działało najlepiej - były kłopoty ze zmianą ISO. Dzisiaj po korekcie ekspozycji powstał wyraźny luz między kółkiem a body. Doszedłem do wniosku, że coś tam się musiało odkręcić. Otworzyłem tylną ściankę i odkciłem korbkę - a pod nią znalazłem przyczynę - nakrętka przytrzymująca kólko nastaw luźno się kręciła. Zdjąłem ją do końca, pokrętło też (przy okazji wyczyściłem syfek na body wokół kółka). Potem trochę się bawiłem z wstawieniem go na miejsce i udało mi się go ułożyć tak, że przy wybranym ISO 1600 nie można skorygować na minus (ani "1/2x" ani 1/4), natomiast przy ISO 12 nie ma możliwości przekręcenia pokrętła w położenie "2x" lub "4x". Nie wiem czy tak powinno być - wcześniej nie zwróciłem na to uwagi (za krótko mam ME-S). Po dokładnym obejrzeniu kółka i jego gniazda doszedłem do wniosku, że inaczej nie da się go chyba osadzić. Czy ktoś z użytkowników mógłby sprawdzić jak jest w jego ME-Super z korektą ekspozycji przy ISO1600 i 12?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie jest tak samo. Jak kółko do nastawiania czułości jest w krańcowych położeniach to można korygować tylko w jedną stronę. Najwyraźniej ten typ tak ma. Też tego nie zauwazyłem wczesniej, a to pewnie dlatego, że nigdy w tym korpusie nie miałem filmu mniej czułego niż 50 ISO (velvia) i bardziej czułego niż 800 ISO (press 800) :-)
Pozdrawiam
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Dzięki :-B
Pewnie też nie wykorzystam nigdy takich czułości ale bałem się, że coś popsułem :evilsmile:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Najwyraźniej ten typ tak ma.


nie tylko ten zreszta
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
W moim MES w ogóle mam prolem z korektą EV, nie wiem dlaczemu ale to kółko się poprostu nie kręci albo ja, w całym swym geniuszu nie wątpliwym, nie wiem jak się do tego zabrać ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
noel napisał/a:
W moim MES w ogóle mam prolem z korektą EV, nie wiem dlaczemu ale to kółko się poprostu nie kręci albo ja, w całym swym geniuszu nie wątpliwym, nie wiem jak się do tego zabrać ;-)


To pewnie dlatego, że Ty masz ME super black :mrgreen:
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Marek napisał/a:
To pewnie dlatego, że Ty masz ME super black

To pewnie dlatego, że MESB leży obok mojej Lady ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To normalny objaw - potwierdzam...

Noel
- podnosisz koleczko i krecac zmieniasz ISO, nie podnoszac krecisz i wprowadzasz korekcje ekspozycji - co Ci tam nie dziala?;-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach