guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
MZ-5 czy Z-20 ?
hej hej
zastanawiam się,
z-20 za 250 pln od spinnera czy mz-5 za 300 pln z allegro (stan idealny, dwa filmy przejechane na nim) .

potrzebuję tylko do 28-70:4 tego,bo mam manualnego potworka do manualnych szkieł, no i oczywiście do kotleta się przyda AF ,ale szybkość mnie nie obchodzi jakoś szczególnie.

pytanie brzmi - którego lepiej wziąść ?
czytam archiwum pl.rec.foto i tylko mi to w głowie miesza,mało aktualne ceny oraz informacje chyba.. choć pentax nic poza istem już nowego nie puścił w sumie w analogach. Czy dziś ,nadal, z-20 ma przewage nad mz-5 ? (pomijając AF)

Pozdrawiam
r.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh... trudne pytanie a i obiektywizm trudno :mrgreen: - napewno zdecydowana przewaga Z-20 jest znacznie pewniejszy uchwyt - focac jak piszesz "do kotleta" - z zoomem AF i spora lampa moze to byc istotne... :-?

Nie bez znaczenia jest takze fakt, ze czarnym korpusem robi sie lepsze zdjecia jak powszechnie wiadomo na grupie :mrgreen: no i szpanersko "jak profi" wygladasz z takim aparatem w reku ;-) :mrgreen: :-P

Pzdr
Spinner
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Brałbym w ciemno tego Z-20 od Spinnera. Ma on (ten aparat oczywiście) jedną jeszcze nizaprzeczalną zaletę: trwałość. Pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Heh... trudne pytanie a i obiektywizm trudno :mrgreen: - napewno zdecydowana przewaga Z-20 jest znacznie pewniejszy uchwyt - focac jak piszesz "do kotleta" - z zoomem AF i spora lampa moze to byc istotne... :-?

Nie bez znaczenia jest takze fakt, ze czarnym korpusem robi się lepsze zdjecia jak powszechnie wiadomo na grupie :mrgreen: no i szpanersko "jak profi" wygladasz z takim aparatem w reku ;-) :mrgreen: :-P

Pzdr
Spinner


nie ma to jak kilka porządnych, racjonalnych argumentów :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach