sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
szeroki kąt do dslr - wypożyczenie?
Witam
Stanąłem przed takim problemem: W sierpniu wybieram się w rejs na ok. 3 tyg. (wyspy brytyskie) i oczywiście zabieram swojego DS-a. Brakuje mi natomiast szerokiego kąta (mam Soligora 19-35 jeszcze z analoga, ale po pierwsze z cyfrą, to już trochę brakuje szerokości na landszafty a po drugie jakość zdjęć przy słonecznej pogodzie nie specjalnie mnie zadowala). Marzę o czymś takim jak np. Sigma 10-20. Problem rozbija się o brak kasy - mam do wyboru albo kupić taką Sigmę, albo płynąć w rejs. Wybieram oczywiście opcję drugą (jestem uzależniony psychicznie od corocznego rejsu morskiego). Słyszałem gdzieś natomiast o możliwości wypożyczenia obiektywu. I tu moje pytanie: Znacie jakieś namiary na tego typu wypożyczalnie? Jaki jest koszt takiego wypożyczenia, czy to się w ogóle opłaca (3 tyg.)?
Pozdrawiam
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zerknij tu:
http://www.sigma-foto.pl/?q=node/40
Są ceny, lista sprzętu do wypożyczenia i gdzie można to popełnić
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
piotr_luk napisał/a:
Zerknij tu:
http://www.sigma-foto.pl/?q=node/40
Są ceny, lista sprzętu do wypożyczenia i gdzie można to popełnić

Widziałem to. Wypożyczają na 3 dni za około 100zł. Ja potrzebuję na 3 tyg. Gdyby nawet wypożyczyli na te 3 tyg., to za tą cenę mógłbym kupić 1/3 tego obiektywu. To nie jest dobre rozwiązanie.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A próbowałeś indywidualnie negocjować cenę. Moę przy tak długim okresie dałobo by się cosik utargować, bo w inaczej to faktycznie kicha
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie próbowałem, ale nawet gdyby zeszli do 400-500 zł, to jest zdecydowanie za drogo.
Trzeba mi będzie chyba pozostać przy tym moim Soligorze :-? No chyba że ktoś z sznownych forumowiczów się zlituje i wyśle swoje szkiełko na wycieczkę pod moją troskliwą opieką :-> A ja dla złagodzenia tęsknoty ofiaruję w zamian 2 l. domowej nalewki :-B 8-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sailor9 napisał/a:
nawet gdyby zeszli do 400-500 zł, to jest zdecydowanie za drogo.
obawiam się, że szukasz oferty nierealnej. Cena 500PLN za 3 tyg. używania szkła to byłaby cena niezła.
3dni za 100PLN a 21 dni za 500PLN - sam rozumiesz.
Możesz pogadać, że wykonasz dla nich jakieś fotki z podróży i za friko dasz im prawa do publikacji. Jednak ujawnienie faktu, że zabierasz szkło na łódkę może nie być najlepszym argumentem. :roll:

 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
obawiam się, że szukasz oferty nierealnej

Właśnie doszedłem do tego samego wniosku :-|
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sailor9, Pewnym rozwiązaniem mógłby być zakup szkła na kredyt bankowy pod zastaw szkła. Po powrocie przestajesz spłacać, a bank zabiera szkło ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant, a w wyniku tego sailor9, laduje BIK-u i ni cholery nie wezmie kredytu czy nawet telefonu komorkowego nie kupi...... :evil:
Kup za 300-350 tego kita 18-50 pentaxa i juz..... najtansze wysjcie....
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak, Wiem o tym, dlatego mrugnąłem okiem. Chyba, że sailor9 nie planuje już więcej żadnych zakupów ratalnych :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja się zastanawiałem nad innym tanim rozwiązaniem - konwerter szerokokątny przeznaczony do hybryd (taki z mocowaniem 52 - 58mm). Już chodziłem z aparatem po różnych sklepach typu Saturn, ale okazuje się, że w ogóle nie mają konwerterów i nie mogłem sprawdzić, jak to się w praktyce spisuje. Mam co prawda konwerter tele, ale bardzo kiepskiej jakości i pomimo, że teoretycznie powiększa 3x, to obraz jest taki rozmyty, że zwiększenie ilości drobnych szczegółów w kadrze ocenił bym na 10-20% przy znacznym ogólnym pogorszeniu jakości obrazu (aberracje przedewszyskim). Ale to był bardzo tani konwerter, a ja byłem bardzo niedoświadczonym kupcem :-?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant, Fafniak, można pogodzić Wasze opinie. Wziąć kredyt pod zastaw szkła, jechać na wakacje z obiektywem w ręku, wrócić i sprzedać szkło, a raty spłacać dalej. Można jeszcze wyjść na swoje.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
emigrant, Fafniak, można pogodzić Wasze opinie. Wziąć kredyt pod zastaw szkła, jechać na wakacje z obiektywem w ręku, wrócić i sprzedać szkło, a raty spłacać dalej. Można jeszcze wyjść na swoje.

Hmm, to jest całkiem ciekawa alternatywa :-> .... tylko obawiam się, że ciężko byłoby później rozstać się ze szkiełkiem :cry: Ale podoba mi się to rozwiązanie :idea:
Szczerze mówiąc, to nie wiedziałem, że można wziąć kredyt pod zastaw szkła. Wszystkie banki to oferują, czy tylko wybrane? Ja mam np. konto w mBanku i w BZ WBK.
A tak w ogóle, to posiada ktoś Allekartę i korzystał na jej podstawie z kredytu na zakup poprzez allegro?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie można.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
Nie można.
Masz rację. W przeciwieństwie do domu, samochodu, polisy na życie, nie ma imiennego dokumentu własności, który mógłby stanowić dopełnienie umowy cesji. Dlatego nikt nie udzieli kredytu pod zastaw obiektywu lub telewizora.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ale pod wykupienie wakacji juz tak, jeśli rejs nie jest organizowany na zasadzie koleżeńskiego spotkania z własną inwencją. Zatem, jeśli masz umowę z biurem podróży to chyba nie ma problemu.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
ale pod wykupienie wakacji juz tak, jeśli rejs nie jest organizowany na zasadzie koleżeńskiego spotkania z własną inwencją. Zatem, jeśli masz umowę z biurem podróży to chyba nie ma problemu.

Jest to rejs niekomercyjny, umowy nie będzie, może ktoś jest chętny :-) -> REJS

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach