Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dominik, strzałka na kropkę w środku - nie da się pomylić; licznik nic nie ustawiasz, sam jest - po nałożeniu filmu strzalka-kropka, zamykasz tylną ściankę, i wykonujesz 3 naciągnięcia; czwarte naciągnięcie to już naciągnięcie pierwszej klatki gotowej do strzału;
reszta wychodzi w praniu.. ;-)
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Zapisze sobie tego posta i będziesz moją instrukcją :) Dzisiaj znów się zastanawiałem czy napewno dobrze to zrobiłem :)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
na YouTube jest gdzieś filmik, jak to robić z Kievem-60 (zresztą, czego nie ma na YT.. ;-) )
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
W Kievie 60 (w odróżnieniu od P-sixa) ważne jest to, by podczas zakładania filmu, dociągając znacznik na papierze do kropki u dołu okienka formatowego robić to obracając szpulkę palcami. W P-sixie można było dociągać krótkimi ruchami dźwigni, ale w Kievie już nie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
technik219, a dlaczego w kievie nie można? Zawsze tak robiłem.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
W FOTO był artykuł o Kievach. Nie miałem oryginalnej instrukcji, a tam napisali, żeby robić inaczej niż w Sixie, bo coś tam-coś tam może się rozregulować. Zaraz sprawdzę, bo mam ten artykuł gdzieś w segregatorze. No i na wszelki wypadek robiłem tak, jak radzili.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie puszczać luźno dzwigni po naciągnieciu . Jeszcze jedno ustawiasz czas a potem naciągasz o ile pamiętam . Kiedyś napisałem początkiem lat 90tych , wydrukowali uznali mnie ( prawdziwi polacy ) za homosowietikusa i wiecej nie pisałem . Artykułów pochwalnych na temat postradzieckiego sprzętu nie należy pisać bo można się narazić . Najlepiej zreszta zadzwonić na Lewartowskiego i zapytać . To robiłem często dzwoniąc do Pana Rendaszki gdy chodziło o sprzęt Pentaxa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach