Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC Macro
Hmm. Wlasnie dzisiaj bawilem sie tym obiektywem podpietym pod Nikona. I w zwiazku z tym mam pytanie. Czy z Pentaxem chodzi glosno- glosniej niz kitowy obiektyw, czy moze tak samo jak z Nikonem- cicho. I jaki jest AF z Pentaxem, w Nikonie byl wolniejszy ale nie na tyle zeby dyskwalifikowac ten obiektyw ( dla mnie byl spoko- szybko). caly czas mam dylemat AF Pentax czy moze cos innego. Powoli mam dosyc czekania na nowe obiektywy do Penatxa moja cierpliwosc dobiega konca, a nie chce popelnic glupstwa i kupic N lub C :lol: Pomozcie!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomasz, - chlopie ale jakiej ty odpowiedzi oczekujesz?!?!!?!??
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
rozumiem twoje zniecierpliwienie, ale przeciez za miesiac, najdalej dwa pojawia sie nowe zoomy do pentaxa.

Nie znam dobrze tej Sigmy, ale ma naped przez srubokret jak u Pentaxa a wiec bedzie pewnie podobnie pracowal na Pentaxie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomasz napisał/a:
Czy z Pentaxem chodzi glosno- glosniej niz kitowy obiektyw, czy moze tak samo jak z Nikonem- cicho.
Z mocowaniem do Pentaxa ta Sigma jest od niedawna, więc raczej jest mało użytkowników. Nie sądzę, że otrzymasz na to odpowiedź. Sam zastanawiałem się nad tym szkłem, ale chyba poczekam na Pentaxa 16-50/2.8. Poza tym, obydwa szkła to raczej inna klasa szkieł. Z pewnością Pentax 16-50 będzie przynajmniej o 50% droższy od Sigmy.
Widzę, że jesteś akurat w Szkocji, więc najlepiej iść do większego sklepu i przestrzelać zestaw.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen to zależy. Ta Sigma kosztuje u nas jakieś 2k jeżeli faktrycznie ten Pentax będzie dostepny w wstanach za 700$ to ja osobićie wolę przykładowo czekac pół roku dłużej i sprowadzić sobie z usa Pentaxa niż ta Sigme. Zresztą jeżeli w PL będzie kosztował mniej niż 3k (nie wiem na ile to możliwe) to różnica 1k w cenie warta moim zdanie jest rozważenia - w końcu jezeli kupuje się szkło to na lata więc może lepiej kupić lepsze ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Ta Sigma kosztuje u nas jakieś 2k jeżeli faktrycznie ten Pentax będzie dostepny w wstanach za 700$ to ja osobićie wolę przykładowo czekac pół roku dłużej i sprowadzić sobie z usa Pentaxa niż ta Sigme.
No tak, ale jak bierzesz cenę Pentaxa z USA, to weź także cenę Sigmy stamtąd.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
No wlasnie z tym jest problem maja wszytko w tych sklepach oprocz Pentaxa, wybor spory szkiel i innych dodatkow ale nia ma nic do Pentaxa. Tu taka sam "bieda" jak w Polsce. gdybym mogl pojsc i sprawdzic -hmmm. Na pewno nie zadawalbym glupich pytan. Podoba mi sie Pentax bo jest "inny" ;-) i to lubie ale zalezy mi na AF i tu mam wielki dylemat (foce motokros) A czekac na nowe szkielka mam juz dosyc- no i czy beda dobre? mam nadziej ze kiedys ta sytuacja sie poprawi z Pentaxem, z szklami itd. Mam dylemat bo do zadneogo "systemu" nie naleze a chcialbym focic. Ja tu o p***** pisze a mialem o obiektywiie. No coz moze inne przyblizenie jezeli chodzi o glosnosc. Chcialbym dowiediec sie czy np takie Sigmy chodza glosniej niz kitowe obiektywy do Pentaxa?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomasz napisał/a:
i to lubie ale zalezy mi na AF i tu mam wielki dylemat (foce motokros)
To proponuje Canona lub Nikona. Masz jednak bardziej dostepne szkiełka.
Tomasz napisał/a:
Chcialbym dowiediec się czy np takie Sigmy chodza glosniej niz kitowe obiektywy do Pentaxa?
A to przy foceniu tego sportu przeszkadza ? :-P . Jeżeli chodzi o Sigmę, to pewnie nie będzie ciszej chodzić. Ale miałem tylko 70-300 APO.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
asklop napisał/a:
Nie znam dobrze tej Sigmy, ale ma naped przez srubokret jak u Pentaxa a wiec bedzie pewnie podobnie pracowal na Pentaxie.


Szybciej bo to 2.8.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
Szybciej bo to 2.8.
A tam, mój Pentax 77/1.8 pracuje wolniej niż kit 18-55. Różnie z tym bywa.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen właśnie to jest dziwne ale jak sprawdzałem ostatnio to ceny wielu szkieł Sigmy za oceanem sa mocno zblizone do naszych w przeciwieństwie do Pentaxa tu więkoszość szkieł sporo tańsza w USA
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq, Co dziwne, nawet trudno znaleźć tą Sigmę w sklepach w USA.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Co dziwne, nawet trudno znaleźć tą Sigmę w sklepach w USA

Faktycznie, w Adoramie nie ma, a w B&H kosztuje około 1400 zł.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Jezeli chodzi o dostepnosc to da sie rade znalezc ;) Ale dalej nie dostelem odpowiedzi- czy sigma chodzi glosniej niz kit do Pentaxa? A co do AF wszyscy mi odradzaja Pentaxa :cry: i co ja mam zrobic?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen napisał/a:
awakqwq, Co dziwne, nawet trudno znaleźć tą Sigmę w sklepach w USA.
za to mają firmę Phoenix

W B&H Sigma 17-70 Price : $ 389.00 czyli prawie tyle co u nas
Sigma Zoom Super Wide Angle 18-50mm f/2.8 EX DC Macro Autofocus Lens for Sigma Digital SLR Price : $ 419.00 taniej jakieś 600zł

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A co do AF wszyscy mi odradzaja Pentaxa

Stare dzieje, AF w kasetce jest spoko, a w kadyszce bardzo spoko.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:

Stare dzieje, AF w kasetce jest spoko, a w kadyszce bardzo spoko.


Cos, za cos... W k100 troche wyje w porownaniu do DS DL itd, w K10D juz jest lepiej, ciszej...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Cos, za cos... W k100 troche wyje w porownaniu do DS DL itd, w K10D juz jest lepiej, ciszej...

No trochę tak :-) Ale to może tylko mój egzemplarz?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
No trochę tak :-) Ale to może tylko mój egzemplarz?


Pewnie tak :P
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
AF jest spoko hmm jak spoko? W swietle dziennym to prawda porownywalem z D80 nie ma roznicy no moze w dzwieku wydawanym przez silniczek. Ale w pomieszczeniu zarowka 40W? Ten AF doprowdzi mnie do obledu. Napiszcie cos wiecej o AF, a moze ktos foci sport?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach