SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
WIOSNA - przyroda się budzi!
Użyłem szukajki, ale nie znalazłem żadnego typowego Wiosennego tematu. Proponuję więc takowy założyć.
Przyroda się budzi i założę się że nie jedena/jeden z nas ją obserwuje. Zacznę może od swoich obserwacji:
*

*

*

*

Kiks + Sigma 24-70/2.8
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Wydaje mi się, czy lekko rozmydlone i mdłe są te kwiatki? :-P
 
p_ttl
[Usunięty]
lekko to mało powiedziane
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:-D Nic ci się nie wydaje :shock: :!:
 
kutek  Dołączył: 18 Lip 2009
Albo mam coś nie tak z moim lapkiem, albo tak miało być:)
Siakoś takoś dziwnie...
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Niedawno kupiłem Sigmę 24-70 w starszej wersji Aspherical i na 70 mm i przysłonie 2.8 demonem ostrości to ona nie jest. Podobnie jak na tych zdjęciach. Ale wszystko zależy zapewne od egzemplarza. Aczkolwiek zdjęcia przebiśniegów, które też dzisiaj robiłem, wyszły mi troszkę ostrzej.

Sigma 24-70 70@4.5


Sigma 24-70 30@3.2
Wiosna w wydaniu doniczkowym.
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
SizeThePicture mnie się wydaje, że masz jakąś niechęć do obrabiania zdjęć. :-) Wystarczyło pobawić się suwaczkami w zwykłej przeglądarce, leciutkie podostrzenie, kontrast i zdjęcia nabrały innego wyglądu. Co do szkiełka to dla mnie jest to podstawowa spacerówka w tej chwili.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
rey, pewnie że są lekko rozmydlone. Ta Sigma lubi mydlić na 2.8. Ale tak jak Krzychoo do 4.5 się nie zbliżałem - dochodziłem do 3.5 max na tych ujęciach. hrynek, obróbka delikatna, dokładnie taka, żebyś nie zauważył - ale bez wyostrzania. Tu mi się udało Ciebie przechytrzyć. ;-)

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Muchę miałem dzisiaj w nocy w pokoju.
Muchę – owada.
Pierwsza w tym roku.

Nad ranem miałem orkiestrę pod oknem.
Pierwszą w tym roku.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Wiosnę to ja miałem dzisiaj rano nawet w domu... wstaję, patrzę na termometr pokojowy. Żeby o 8h00 było u mnie 20'C to ... to jest już wiosna. Chociaż za oknem pada.

Czy te są lepsze(?) - SMC PENTAX-DA 55-300mm:

*

*

*


Panie i Panowie, a gdzie Wiosna u Was?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
SeizeThePicture, pomniejszaj fotki do 700 na dłuższym boku to picasa Ci nie przeskaluje ich i beda ostrzejsze ... te poziome oczywiscie :-)

[ Dodano: 2010-03-21, 06:39 ]
Samp napisał/a:

Nad ranem miałem orkiestrę pod oknem.


Golec :?: :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wuzet napisał/a:
SeizeThePicture, pomniejszaj fotki
SeizeThePicture, ReSizeThePicture. ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wuzet, nie używam Picasy.
Pentagram, dobre nawet - gra słów godna amerykańskiej komedii! Postaram się poprawić. ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
SeizeThePicture, cokolwiek używasz przeskalowuje Twoje fotki bo są "klikalne" . Po kliknieciu są ostrzejsza ... ale nie kazdemu sie chce je klikac i ocenia tak jak je widzi ... a sa mniej ostre.

[ Dodano: 2010-03-21, 06:57 ]
Właściwie to forum przeskalowuje dlatego ze sa wieksze niz 700 na dłuższym boku
 
kutek  Dołączył: 18 Lip 2009
Jak dla mnie strasznie duży nieporządek na tych zdjęciach panuje, ciężko skupić wzrok na jednej rzeczy. Ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam.
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
[quote="wuzet"]SeizeThePicture, cokolwiek używasz przeskalowuje Twoje fotki bo są "klikalne" . Po kliknieciu są ostrzejsza ... ale nie kazdemu sie chce je klikac i ocenia tak jak je widzi ... a sa mniej ostre.

Nie wszystkie są klikalne. Z pierwszej serii tylko 1, a z drugiej serii 1 i 4 ( tylko u mnie tak jest?).
Obie serie mi się podobają, chociaż druga trochę bardziej i podostrzanie czy niepodostrzanie, obrabianie czy nieobrabianie to inna bajka. To są sprawy subiektywne. Pokazałeś zdjęcia tak jak je chciałeś pokazać... i bardzo dobrze. :-)
Nie sądziłem, że już tyle kwiatów powyłaziło... pędzę do lasu...jutro...może...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
hrynek, pisałem wcześniej że chodzi o poziome :-)
a w NY też już wiosennie ... jakoś inaczej od razu swiatło zagląda do obiektywu ;-)
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
SeizeThePicture napisał/a:
ale bez wyostrzania


Generalnie po zmniejszeniu oryginału do rozmiarów internetowych POWINNO się wyostrzyć bo sam proces skalowania trochę rozmywa w stosunku do oryginału. Coś jak mycie owoców przed podaniem na stół ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
makak napisał/a:
Coś jak mycie owoców przed podaniem na stół ;-)

a podobno najlepsze są te prosto z drzewa ;-)
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
[quote="wuzet"]hrynek, pisałem wcześniej że chodzi o poziome :-)

O ja ślepy! :-D :-B

SizeThePicture to zakładaj w "Tematach" - "Kolory wiosny" czy jakoś takoś, nie ma na co czekać :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach