Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Doktor_Vincent - do Wenecji na wielkanoc się wybieram, ciekawe czy do tego czasu Leica zdąży wrócić... A co do sprzedaży lejki to się będę zastanawiał, bo chyba jednak wolałbym G2 ...
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
No to wiesz już do kogo się zgłosić :->
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
dzerry napisał/a:
Nie przeraza cie ta 1/250?


Doszła do mnie srebrna Hexar AF. W stanie wizualnym trochę gorszym niż to wynikało z opisu, ale w pełni sprawna. Co do tej 1/250 nie jest tak źle bo po pierwszej rolce testowej filmu którą właśnie zeskanowałem dla przysłon f11-13 nie widać spadku ostrości. Zresztą obiektyw zgodnie z opiniami, jest świetny, ostry już od pełnej dziury, praktycznie nie zauważyłem żadnych abberacji, winietowanie zauważalne ale tylko przy pełnej dziurze, myślę że optycznie co najmniej jak FA 35/2 (choć wydaje się ostrzejszy, ale trudno oceniać po jednej rolce filmu). AF działa jak powinien, czyli prawie bezgłośnie i szybko, a centralna migawka jest w ogóle niesłyszalna. Najgłośniejszy jest przesuw filmu, ale może zaryzykuje i spróbuje aktywować tryb silent mode (standard w wersji black, ukryty w wersji silver). W każdym razie aparat jest sporo cichszy niż Contaxy serii G. Wizjer duży (dwa razy większy niż w Leice Minilux), korekcja paralaksy działa świetnie.
Chyba wreszcie trafiłem na godnego zastępcę dla Jaśki electro :-D

Żeby nie było całkiem offtopowo, to ciągle żadnej odpowiedzi w sprawie M6 od serwisu lejki...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Morg napisał/a:

Żeby nie było całkiem offtopowo, to ciągle żadnej odpowiedzi w sprawie M6 od serwisu lejki...


Ciekawe, słyszałem że do serwisu zgłasza się nr kradzionych egzemplarzy i jeśli trafi tam taki - to serwis oddaje go prawowitemu właścicielowi. Nie chciałbym cię straszyć, ale to tłumaczyło by troszkę tą zaniżoną cenę...
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
guerilla - trochę nie trafiłeś ;-) Aparat kupiłem z firmowym pudełkiem i oryginalna kartą gwarancyjną, od kolegi który kupił ją na licytacji komorniczej... I stwierdził że bez pomiaru światła to on się tym bawić nie będzie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Morg napisał/a:
guerilla - trochę nie trafiłeś ;-) Aparat kupiłem z firmowym pudełkiem i oryginalna kartą gwarancyjną, od kolegi który kupił ją na licytacji komorniczej... I stwierdził że bez pomiaru światła to on się tym bawić nie będzie.


Myślałem że mega tanio w internecie :-P Swoją drogą tacy komornicy to nic nie warci są
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
Fotomaster wystawia jedną na allegro z summicronem 50/2. Wydaje mi się, że cena dobra a chyba jednak wolałbym m7 niż m6.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Przyszło info z Solms w sprawie naprawy - uśmiałem się :lol:

Mimo że chciałem naprawy światłomierza, to koszt całości opiewa na 600 euro... Bo stwierdzili ponadto że trzeba wyregulować/naprawić: nierówne czasy, "odnowić" migawkę, wyregulować dalmierz, oczywiście dochodzi światłomierz, czyszczenie wszystkich możliwych mechanizmów itp...

Chyba zrezygnuję z tej naprawy, bo to mi się nie opłaca, szczególnie, że poza światłomierzem wszystko chodziło z zegarmistrzowską precyzją.

W sumie to mogłem się tego spodziewać po serwisie Lejki... Ale i tak ręce mi opadły, cóż bez światłomierza da się żyć :mrgreen:
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
jaki sens kupować ten przeraklamowany złom z czerwoną kropką, jak można za sporo mniej mieć sensownego voigtlandera bessę http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories

dokupić adapter do ob. pentaxa.. i jedziemy :)

[ Dodano: 2010-03-22, 09:27 ]
http://www.voigtlander.co...fdih7g8er9.html

[ Dodano: 2010-03-22, 09:31 ]
chociaż ja bym wolał http://www.voigtlander.co...fdih7bhcwc.html
i adapter zbędny ;)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
huh napisał/a:
jaki sens kupować ten przeraklamowany złom z czerwoną kropką, jak można za sporo mniej mieć sensownego voigtlandera bessę

Mimo wszystko większy niż takiego k-7, którego wartość za 5 lat (optymistycznie) będzie równoważna deklowi dowolnego szkła aparatu z czerwoną kropką.
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
Rozpatrywałem tą kwestię w sensie czysto technicznym, nie jestem kolekcjonerem apratów,
każdego używam.. no dobrze mam swojego starego analogowego nikona ktory nie mial filmu
od 2004 albo 2003.. ale to dlatego ze to byl pierwszy "powazny" aparat :)

[ Dodano: 2010-03-22, 13:53 ]
Jeśli ktoś chce jakiś użyteczny dalmierz, to voigtlander stosunek jakość / cena jest dużo lepszy niż Leica.
Nawet jesli traktowac Leica jako inwestycje, wcale nie jest latwo handlowac takim drogim bo drogim i juz sprzętem, ludzie robią się coraz bardziej racjonalni. Poza tym to zwykłe chciejstwo.. nic ponadto.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
huh napisał/a:
Nawet jesli traktowac Leica jako inwestycje, wcale nie jest latwo handlowac takim drogim bo drogim i juz sprzętem, ludzie robią się coraz bardziej racjonalni. Poza tym to zwykłe chciejstwo.. nic ponadto.

Summa summarum... masz rację. Ale gdybym miał taki badziew z czerwoną kropką, to żona by poszła spać na kanapę. A ja z Leiką :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
huh napisał/a:

Jeśli ktoś chce jakiś użyteczny dalmierz, to voigtlander stosunek jakość / cena jest dużo lepszy niż Leica.
Nawet jesli traktowac Leica jako inwestycje, wcale nie jest latwo handlowac takim drogim bo drogim i juz sprzętem, ludzie robią się coraz bardziej racjonalni. Poza tym to zwykłe chciejstwo.. nic ponadto.


Wcale nie wiesz o czym mówisz. Mam voigtlandera i przy pierwszym większym przypływie gotówki zamieniam na Leike. Poczytaj sobie o bazie dalmierza a się okaże że do pewnych zastosowań nie ma nic lepszego nad leike. A to że kogoś stać a kogoś nie stać nie ma nic wspólnego z samym sprzętem.
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Bessa ma krótką baze dalmierza wiec ostrzenie na obiektywie f1,5 albo 1,1 to cieżka sprawa a raczej nieostre foty no i bessa glośna na plus tylko wizjer-jest jaśniejszy
Ja osobiście polecam m5 albo m6 generalnie migawke typu szmata....
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
technik219 napisał/a:
Ale gdybym miał taki badziew z czerwoną kropką, to żona by poszła spać na kanapę. A ja z Leiką :mrgreen:

:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach