szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
pentax k7 a canon 7d
Witam mam pytanie w zwiazku z w/w aparatami czy może mi ktoś wyjasniĆ praktyczne różnice między nimi?A pytam ponieważ znajomy ma dylemat co do kupna....Zaznaczam ze wszelike dostępne testy w internecie były przeglądane ,ale nie ma jak opinie ludzi z klubu PENTAX !!!!!... Bardzo by mi zależało na opiniach ludzi którzy mieli do czynienia z jednym jak i drugim body.... Ale każda opinia będzie cenna ( najlepiej na plus k7 ;-) ) Pozdrawiam :-B i dziekuje za wszelkie INFO ....
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Re: pentax k7 a canon 7d
szatek0000 napisał/a:
Bardzo by mi zależało na opiniach ludzi którzy mieli do czynienia z jednym jak i drugim body....

Wątpię, aby ktoś taki się tu znalazł... :roll: A testy to za mało?

I zaraz rozpąta się kolejna wojna systemowa... jak zwykle :-?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szatek0000 napisał/a:
,ale nie ma jak opinie ludzi z klubu PENTAX


Tutaj kolega może liczyć tylko na to, że polecony mu zostanie Nikon. Trzymając się numerologii: d700 ;-)
andrusz napisał/a:
A testy to za mało?

I zaraz rozpąta się kolejna wojna systemowa


No właśnie. Patrzymy na: specyfikację, cennik obiektywów i akcesorów, które chcemy dokupić i mamy odpowiedź.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
andrusz napisał/a:
A testy to za mało?


chyba każdy z pentaksiazy zauwazyl ze k7 jest ,,troszke,, nie doceniany w testach znanych nam serwisach typu foto.....s lub cy....we ;-) takze do konca mysle ze nie mozna im ufac :evil:

[ Dodano: 2010-03-22, 15:32 ]
andrusz napisał/a:
I zaraz rozpąta się kolejna wojna systemowa...

co do wojny - to prosze o wyrozumialosc nie jest to mysl przewodnia watku- nie o to mi chodzi........ :cry:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
No właśnie. Patrzymy na: specyfikację, cennik obiektywów i akcesorów, które chcemy dokupić i mamy odpowiedź.

Dokładnie. Niech się zastanowi do czego potrzebuje sprzęt.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja bym dodał jeszcze do tego popatrzenie na zdjęcia z porównywanych zestawów korpus + obiektyw. Bo co z tego, że taniej wyjdzie jedno rozwiązanie, jeśli zdjęcia z drugiego będą się kupującemu bardziej podobać?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dobrą radą jest także: wziąć w łapę oba korpusy, porobić zdjęcia i ocenić.

Gdyby kolega nieopatrznie wziął w łapę k7 z jakimś LTD (np. 40), to już w ogóle jest przegrany.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Gdyby kolega nieopatrznie wziął w łapę k7 z jakimś LTD (np. 40), to już w ogóle jest przegrany.

To zależy. Jeżeli jest fotografem - to zapewne tak. Jeżeli jest onanistą sprzętowym (czytaj sprzęt + grip + coś na kształt TAIRa) to raczej nie. Nie od dziś wiadomo, że sprzęt musi być DUŻY. ;-) :-B
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
W weekend modelka jak zobaczyła K-7 z 40 Ltd. to powiedziała, że mam śmieszny aparat ;-) Dzięki temu uchwyciłem jej ładny uśmiech :mrgreen:

[ Dodano: 2010-03-22, 17:46 ]
A wracając to tematu... to czy to prawda, że 7D nie ma możliwości wyboru punktu AF? Podobno tylko grupę punktów można wybrać, a którym wyostrzy to nie wiadomo? :shock:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
andrusz napisał/a:
A wracając to tematu... to czy to prawda, że 7D nie ma możliwości wyboru punktu AF? Podobno tylko grupę punktów można wybrać, a którym wyostrzy to nie wiadomo? :shock:

Nie wierzę. Raczej ma możliwość, ale trzeba kogoś na canonboard zapytać pewnie (no chyba, że ktoś forumowiczów miał w łapkach).
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
MacRayers napisał/a:
Nie wierzę.

I słusznie, choć jak pierwszy raz miałem w ręku to nie było to takie oczywiste. :oops:
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
andrusz napisał/a:
A wracając to tematu... to czy to prawda, że 7D nie ma możliwości wyboru punktu AF? Podobno tylko grupę punktów można wybrać, a którym wyostrzy to nie wiadomo?
-czyzby 1 i jakze ogromny + dla k7

PS. dziekuje uczestnikom watku za ,,pokojowe,, wypowiedzi :-D :-B
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
szatek0000, ja tylko dorzucę od siebie, że za miesiąc powinny oba korpusy stanieć dość znacznie (czyt. wystarczy na :-B coby zakup opić, taki nieopity to lubi się zepsuć), zaczyna się wyprzedaż tego co zalega w magazynach po świętach i nowym roku.

Jako największy plus K-7 podał bym koledze rozmiar i jakość wykonania - nie wiem dlaczego, ale czego bym nie miał w łapce, zawsze jak wracam do K-7 czuję się jakoś dziwnie spokojny, jakby trzymał aparat wypełniony w środku betonem. No i cichszej migawki nie miałem okazji jeszcze słyszeć. Ten dźwięk sobie chyba nagram i ustawię na budzik w weekendy.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Cytat
Bruinen
Bruinen napisał/a:
szatek0000, ja tylko dorzucę od siebie, że za miesiąc powinny oba korpusy stanieć dość znacznie
- czyli w kwietniu ,oby k7 poszedl na cenie gdyz ok.19 kwietnia w koncu kupie dla siebie k7-rewela :-) :-) :-) :-B
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
andrusz napisał/a:
W weekend modelka jak zobaczyła K-7 z 40 Ltd. to powiedziała, że mam śmieszny aparat ;-) Dzięki temu uchwyciłem jej ładny uśmiech :mrgreen:

A pokażesz ten uśmiech? :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
szatek0000, tylko nie czekaj za długo ;-)
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Bruinen napisał/a:
szatek0000, tylko nie czekaj za długo
spoko, w sumie i tak jakos wyszlo ze dlugo czekalem ,ale juz w kwietniu :-D :-D :-D :-B

ps . a te czyszczenie magazynów to pewne??
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
andrusz napisał/a:


[ Dodano: 2010-03-22, 17:46 ]
A wracając to tematu... to czy to prawda, że 7D nie ma możliwości wyboru punktu AF? Podobno tylko grupę punktów można wybrać, a którym wyostrzy to nie wiadomo? :shock:


Bzdura :-) zmień źródło informacji

W jednym z trybów AF jakie można ustawić, jest podział wszystkich punktów AF na 5 stref w obrębie których punkty działają jak grupa.


Spokojnie można ustawić sobie dowolny punkt z 19 dostępnych:
Manual AF selection


Każdy punkt można przełączyć w tryb spot - wktórym to punkt pomiarowy jest jeszcze mniejszy


Dla kogo nawet normalny punkt AF jest za mały bo kompletnie nie trafia - producent dał tryb AF point expansion w którym sąsiednie czujniki śledzą obiekt i wspomagają czujnik wybrany.


są jeszcze tryby AI Servo w którym także można grzebać w ustawieniach

Na koniec - co można sobie poustawiać http://www.usa.canon.com/...articleTypeID=5

P.S Informacji najlepiej szukać u źródła :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Thadeus napisał/a:
Bzdura :-) zmień źródło informacji

Przyznam, że ładnie Canon to rozwiązał. Bardzo ciekawe funkcje dla ludzi robiących np. sport.
:-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
szatek0000

Trochę to dziwne. Facet ma zamiar wydać 4-5 patyków na body, może drugie tyle na obiektyw, kartę, zapasowy akumulator i inne bajery - i nie wie co kupić? Niech po prostu zastanowi się czego chce od aparatu, jakiego rodzaju szkieł będzie używał, jakich lamp itp. i niech sobie wszystko skalkuluje. Proste jak drut.

Ale gdybym miał obstawiać, przypuszczam, że bardziej będzie zadowolony z Canona, więc poradź mu Canona. W końcu Canon to Canon.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach