Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Sigma 17-70 czy 18-125/3.5-5.6 DC... zamiast kita
Jak w temacie. Warto zamienić?
Może ktoś już zrobił taki ruch?

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Bylo juz na ten temat.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
milo, z szukania najlepszy nie jestem. To co wynalazłem nie rozwiązało mi do końca sprawy.
Nie znalazłem jasnych informacji czy w zakresie kita ta Sigma jest od niego gorsza. Ale jak już pisałem, słabo szukam.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jest duzo gorsza, niestety trudne jest zrobienie szkla o takim zakresie.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Chmarski jeżeli Cię stać by "stracić" ewentualnie 200/300 złotych to warto kupić i samemu protestować :mrgreen: . Kiedyś na forum dcresource.com widziałem zdjęcia testowe i porównanie tej sigmy i generalnie była chwalona jako obiektyw spacerowy. Myślę że do takich celów byłyby on lepszy od kita, ze względu na szerszy zakres. :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
awakqwq napisał/a:
ewentualnie 200/300


:mrgreen: za takie pieniadze to moge 3 wziac :) Ale za normalna cene to podziekuje.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Tych Sigm (18-125) od czorta przewija się przez ebay, a dobrego szkła ludziska by się nie pozbywali masowo. Ergo po mojemu: kupują, testują, reyultaty do bani i ebay.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
milo zawsze jak nie spasi mozesz sprzedać na allegro ;-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kity też na alledrogo widzę :-P
Dzięki za informacje. Trzeba będzie pociułać do czegoś bardziej uniwersalnego.
Qrcze trzeba było wziąć D80 z 18-70 :evilsmile:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Chmarski napisał/a:
Kity też na alledrogo widzę :-P
Dzięki za informacje. Trzeba będzie pociułać do czegoś bardziej uniwersalnego.
Qrcze trzeba było wziąć D80 z 18-70 :evilsmile:

Ze względu na zakres?
Może ten?
http://www.optyczne.pl/14...5_DC_Macro.html
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kfan, Dzięki. Za późno 8-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Za późno? Znaczy się kupiłeś juz cóś?
Jakie wrazenia?
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kfan, mam tę sigmę o której pisałeś.
Wrażenia? Na razie tak sobie. Zamontowałem ją późnym wieczorem na body (wcześniej nie dało rady) i o zgrozo w ciemnościach jeśli chodzi o AF, to tani Tamron 70-300 rozkłada ją na łopatki. Ale z tego co czytałem, to w ciemnościach ona tak się zachowuje. Może dziś mi się uda nią pobawić w lepszych warunkach.
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
AF w ciemnościach to nie powinno być jedyne kryterium oceny szkła. Sam jestem ciekawy jak ci będzie pracowało w rożnych warunkach. A ten Tamron 70-300 o którym mówisz, to jeśli ten sam co mój, to ma horrendalne aberracje, czasami po prostu załamka. 30 procent zdjęć do kosza przez aberrację.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
mariusz m. napisał/a:
AF w ciemnościach to nie powinno być jedyne kryterium oceny szkła.

Zgadzam się. Na razie niestety, tylko tak się mogłem pobawić i jakieś małe odczucie już mam. Pociesza mnie, że teraz to juz pewnie tylko lepiej będzie.

mariusz m. napisał/a:
A ten Tamron 70-300 o którym mówisz, to jeśli ten sam co mój, to ma horrendalne aberracje, czasami po prostu załamka.

Oj potrafi, ale potrafi tez dać śliczną fotę bez aberracji, jakby strzeloną ze sprzętu droższego o kilka kilo PLN. Mam nadzieję, że w weekend majowy będę mógł się w końcu trochę sprzętem nacieszyć i poznać możliwości szkła. Podejrzewam, że przy odrobinie wprawy można aberracje sprowadzić do minimum.
No i ładny bokeh ma ten Tamron. Jak na szlo za taką kasę, to uważam, że nie jest źle.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chmarski napisał/a:
No i ładny bokeh ma ten Tamron. Jak na szlo za taką kasę, to uważam, że nie jest źle.

No i wlasnie szlag czlowieka trafia, ze musi isc kompromis: albo jakosc, albo cena przstepna
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
piotr_luk napisał/a:
No i wlasnie szlag czlowieka trafia, ze musi isc kompromis: albo jakosc, albo cena przstepna

Gdyby ten Tamron miał znaczek C, N, S czy P, pewnie by kosztował ze 2 razy tyle, bez zmiany jakości.
IMO, w tym przypadku nie jest źle. Obiektyw jest pozycjonowany dla ludzi pstrykających i wywołujących małe odbitki. Dla nich problem aberracji nie jest wielce istotny, o ile zauważalny. Niestety, w Polsce pensje mamy polskie, a ceny jakby z innego świata. Niestety, to my sie musimy dopasować do świata, a nie świat do nas.
Myslę, że za 5-6 lat zakup lepszych jakościowo rzeczy, nie bedzie pociągał za soba takich wyrzeczeń jak w tej chwili.

P.S. Wiecie czym się rózni optymista od pesymisty?
Pesymista mówi:
- "Gorzej byc nie może"
a Optymista:
- "Oj może, może" :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista nie jest tego zdania, ale ma taką nadzieję. /Julian Tuwim/

;-)
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
Chmarski:
Ten Tamron mnie tak podłamał, że straciłem ochotę na eksperymenty kiedy może zrobić dobre zdjęcie. Choć faktem jest że w pewnych warunkach spisuje się przyzwoicie. Niestety długi koniec jest nie do przyjęcia jeśli chodzi o ostrość. Ogniskową powyżej 250 można się co najwyżej podetrzeć. Aberracje wyłaziły losowo, niezaleznie od ogniskowej. Jak do jakichś konstruktywnych wniosków dojdziesz, to sie podziel.

Wracając do szkła z tytułu wątku (Sigma 18-125) to ma ono tak atrakcyjny zakres ogniskowych, że długo w moich planach było zakupem numer jeden jako zoom spacerowy do kasetki. Jednak w związku z nidoborem kasy pozostawało tyko planem przez taki czas, w którym zdołałem w necie przejrzeć chyba wszystkie możliwe opinie. Było to pare miesięcy temu, więc szczegółów nie pamiętam, ale niestety przeważały opinie średnie, słabe lub druzgocące. Było też trochę pozytywnych. W sumie zrezygnowałem z tego szkła.

Teraz kasa jest ale ciągle sie jeszcze nie zdecydowałem co będzie moim zakupem. Sigma 17-70 to jeden z najważniejszych kandydatów na podstawowego zooma, ale jeszcze się waham. Problem polega na możliwości (lub raczej jej braku) przetestowania szkła, bo mocowanie Pentaksa jest traktowane po macoszemu. Wczoraj 17-70 była w Rimeksie, ale dzisiaj jest już wspomnieniem. Kupowanie szkła na wyścigi jakoś mi nie lezy, wysyłkowo też pewne ryzyko, ale przed wakacjami na pewno coś kupię.
Pozdrawiam
MM
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
również jestem zainteresowany tym szkłem jak spacerowo-rodzinno-wakacyjnym,
z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy wrażeń, tym bardziej ze nie mam doświadczeń z dlsr i szkłami

czy ona kręci przodem przy zmianie ogniskowej?
jak to pasuje do kasetki, dobrze jest wyważone?
nie zasłania wbudowanej lampy?
no i przede wszystkim jak optycznie, wartko kupić coś takiego czy lepiej zbierać na inny?
jeśli inny to ewentualnie jaki, założenie jest takie by zaczynało się od 28mm(przeliczeniowych) i było w miarę długie i przyzwoite optycznie, o jasności nie mam co marzyć przy takiej długości......

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach