roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat

Powiększenie x8
Średnica obiektywu [mm] 40
Pole widzenia [m] 143
Źrenica wyjściowa [mm] 5
Jasność względna 25
Odstęp od oka [mm] 11.9
Sprawność zmierzchowa 17.88
Inne Możliwość mocowania na statywie za pomocą opcjonalnej przystawki do statywu
http://images.google.pl/i...sa%3DN%26um%3D1 tak jak pisze klimecki_
    Cytat
    Wyjście na statyw: Tak
http://www.a-do-z.pl/lorn...m_content=38730

[ Dodano: 2009-10-13, 22:21 ]
[edit] Upaćkałem pryzmat w lornetce ,chciałem zebrać drobinki kurzu pędzelkiem zostały smugi razem z kurzem . :-/
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
odświeżę temat....
mam swojego nikosia ale chcę jeszcze jedną tym razem z zoomem...
używam lornetki baaaaardzo często a teraz jak jeszcze wyczaiłem u nas sowy w pobliżu to non stop na oknie leży :D

teraz pytanie co z zoomów:
http://www.lornetki.pl/ka...p?idProdukt=33#
czy
http://astrozakupy.pl/pro...products_id=679

czy jeszcze jakieś inne.
Planuje też zakup noktowizora ale to może w innym wątku zaczepię o to...pomóżcie :mrgreen:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
gajos007, Z zoomem odradzam,jest straszna lipa, nie będziesz zadowolony.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
a chcę coś coby dobrze powiększało .... nie wiem teleskop ??

[ Dodano: 2010-04-22, 23:12 ]
no z tej nikona 8x50 jestem bardzo zadowolony obraz jest rewelacyjny
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja dostałem ostatnio w prezencie Carl Zeiss Jena Binoctem 7x50 prawie nowa nie używana jest super tylko ciężka .
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Z tą firmą nie ale ogólnie ,takie rozwiązania to kompromis ale ciemno i aberracje .
Za tą kase to nic nie znajdziesz patrzyłem przez takie za 4 ,5 tyś i żadna rewelacja.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
ot i pocieszył na noc ;-) pomyśle jeszcze...no mam do wydania ~1k na taki sprzęt...trzeba poczytać itd.choć ta nikona mówię jak dla mnie świetna...jakby podobny był efekt w tych które podałem byłbym bardzo zadowolony :mrgreen:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
W lornetkach nie ma wyboru ze starych tylko Jena , z nowych to słabizna jakość średnia wysokie ceny i wszystko troche tandetnie wykonane , w zasadzie pod ręką mam trzy Jeny 7x50 Binoctem 10x50 Deltrim i dachową 10x40 notaren wszystkie są dobre , mam też porównanie z Nikonem Monarchem i wolę Jenę .
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
gajos007 napisał/a:
no mam do wydania ~1k na taki sprzęt...trzeba poczytać itd.choć ta nikona mówię jak dla mnie świetna

za 1400 możesz kupić na ebayu z UK lornetkę Hawke Forntier ED - mam ją od jakiegoś czasu i uważam że to górna półka. Niesamowity kąt widzenia i bardzo jasny obraz.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
gajos007 napisał/a:
a chcę coś coby dobrze powiększało .... nie wiem teleskop ??

http://pentax.org.pl/ads_...98ccf63e28a3962
ok 1kpln i twoja z okularem 45x, zajrzysz sowom w oczy, sory za komercyjny spam:)
gajos007 napisał/a:
a chcę coś coby dobrze powiększało .... nie wiem teleskop ??

luneta, powiekszenie z troche innej bajki niz lornetkowe, z firm polecam kowe/nikona/swarka/leice/opticrona/minoxa
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2010-04-23, 18:14 ]
roket napisał/a:
W lornetkach nie ma wyboru ze starych tylko Jena

tu nie zgodze sie. jest jeszcze jashica, baush&lomb, i cos co chyba przedziezgnelo sie w nikona (kogaku...).
z nowych sprzetow niezla klasa to fujinon -jako marka ktorej wiele osob nie zna i lornetkowo nie kojarzy. fajne sa wyzsze modele pentaxow ( ceny wywalone jak za swarka, za duza woda normalniejsze)
ps.przypomnialo mi sie: pentax tez robi swietne lunety (czesc modeli ma mocowanie okularow znanych ze sprzetow astro - slowem nie skazuje na osprzet wylacznie ze swoim logiem -w odroznieniu od reszty firm lunecianych)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
klimecki_, Ale to wszystko cenowo to kosmos wielki ,nawet te polecane najtańsze są poza zasięgiem zwykłego zjadacza chleba,nawet ciężki fujinon czy kowa .
akagi66,Ja bym raczej szukał czegoś co można samemu skolimować , ale optyka zawsze była droga czasami należy cieszyć się z tego co się ma , albo mieć znajomych starych myśliwych z nowymi CZJ , dużo ciekawych rzeczy można przeczytać na stronie Holgera Merlitza http://www.holgermerlitz.de/
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
gajos007, byś skasował, ze stopki, tego d80 ze szkłami co teraz u mnie leży. ;-) Co do lornetek, to mam taką fajną Nikona od Gajosa, mnie zadowala ;-) , a i Berkuta 10x50 ruskiego. Co wygląda jak pół lornetki ;-) .

[ Dodano: 2010-04-23, 22:13 ]
a co powiecie o tej lornetce Lornetka Nikon Action VII 16x50 ? znajdę coś lepszego do 400 zł? ogólnie szukam czegoś z maksymalnie dużym powiększeniem i w miarę jasnym. zastosowanie do nieba i ogólnie, by fajna byłą ;).
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Tego Nikona co gajos nie dawno kupił , niedawno pogoniłem Tento 10x50 przy CZJ wyglądała jak zabawka ,a nabyłem jeszcze Revue 7x35 ale tą na bebechach CZJ kąt 10 stopni , bardzo jasna tylko mocno aberruje, mam bzika zaczynam kolekcjonować lornetki, teraz poluje na CZJ 8x30 .
CZJ 10X40B Notarem nie duża bardzo dobra dachowa .
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
roket, a dokładnie to którego gajos kupił ?

[ Dodano: 2010-04-24, 00:29 ]
rozumiem że chodzi o NIKON Action EX 8x40 CF ale to juz ok 500 zł. a i powiększenie małe.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
powiększenie ma znaczenie jak chcesz zrobić wrażenie na dresach :evilsmile: dobra lornetka 8 czy 10x42 Ed ma taką rozdzielczość , że nie wiem po co ci mocniejsza. Powyżej 12 x obraz będzie ci drżał bez statywu a światło spada dramatycznie.

[ Dodano: 2010-04-24, 11:03 ]
roket napisał/a:
akagi66,Ja bym raczej szukał czegoś co można samemu skolimować

a ja mam niedrogą firmę , która robi to znakomicie za nieduże pieniądze . Dla mnie najważniejsze pytanie przy zakupie lornetki brzmi - do czego będzie uzywana? Moja jest do obserwowania ptaków. Dlatego najważniejsze są parametry takie jak jasność względna , rozdzielczość i kąt widzenia. Powiększenie optymalne do tego celu to 8 do 10 x.
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
akagi66, a do obserwacji Nieba ?
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
TomaSzSz napisał/a:
rozumiem że chodzi o NIKON Action EX 8x40 CF ale to juz ok 500 zł. a i powiększenie małe.


Ja mam Nikona Sprint 8x - powiększenie małe ale ostrością nadrabia - jak porównywałem z innymi w sklepie to wprawdzie dawały obraz większy, ale ta dawała obraz z większą ilością szczegółów. Mam w domu ruską 20x (znaczy pół lornetki) do astro i z nią widać praktycznie tyle samo szczegółów (nie licząc tego że z ręki trudno równo utrzymać lornetkę 20x). Więc powiększeniem radzę się nie przejmować.
Inna sprawa że Sprint to lornetka dzienna - na jasność należy zwrócić uwagę większą niż na powiększenie.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja lubię 7 x mi to wystarczy 8x to już dużo 10 x czasami za dużo ,liczy się jakość czyli rozdzielczość i jasność .
Ostatnio zrobiłem mały test ,dwie lornetki jedna CZJ 7x50 i PZO 12x40 , przyszedł znajomy i poobserwował trochę okolice jest zainteresowany kupnem ale jest zielony lubi duże powiększenia "tak twierdzi" lornetki były zaklejone więc nie widział cyferek na nich , zdecydowanie za każdym razem uważał ze CZJ 7x ma większe powiększenie od PZO 12x ,a było przecież odwrotnie rozdzielczość oraz jasność CZJ zrobiły swoje.
Ato moja ulubiona na ptoki Revue
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
TomaSzSz napisał/a:
akagi66, a do obserwacji Nieba ?

zapytaj na forach astronomicznych - zdaje się , że jest takowe związane ze sklepem optycznym astrokrak. Ale generalnie - są lornetki typowo astronomiczne , bez regulacji ostrości ( ustawiona na nieskończoność i już ) , o bardzo dużych obiektywach i ze szkła ED.
http://deltaoptical.pl/de...owanie=A&id=778
a tu link do forum - oni powiedzą Ci najwięcej http://www.astromaniak.pl/
PS gdzieś na forum są zdjęcia rozbebeszonego canona z chłodzeniem matrycy do zdjęc astro - polecam :evilsmile: zmieścił sie w dwóch pudełkach od margaryny...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach